Skocz do zawartości

BEST BUY - czyli ukochane brzmienie


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ja bym zaczął wypisywać moje wszystkie best buy, to nikomu by się nie chciało tyle czytać ;) .

Fakt, że większość z tych słuchawek miała tylko potencjał na dobre brzmienie i musiałem je dopracować (często naprawić i zmodować), ale obecnie stosunek cena/jakość jest wybitny :) .

Taki pierwszy przykład z brzegu to Sony V700, kupione połamane na Allegro za 50 czy 70zł - obecnie dźwiękowo nie zamieniłbym na żadne zamknięte (z tych które słuchałem) do 1000zł (no może D600, ale one wymagają modu, żeby zagrały tak jakbym chciał).

Ty prędzej o best buy&mod powinieneś pisać, mało co jest w fabrycznym stanie u CIebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czego się chyba już nie pozbędę to UE TripleFi 10. Chociaż trochę mi przeszkadza, że mi ich telefon nie napędza i muszę ciągle e17k targać.

Najlepsze zakupy, których się pozbyłem to Rock It R50m (zupełnie przypadkiem bo byłem po kabelek w audiomagic) i zdecydowanie Klipsch Pro Media Ultra 2.0 - za niecałe 200zł, bo im potencjometr trzeszczał, najlepsze głośniki jakie miałem do tej pory, małe niepozorne diabły. Powinienem sobie, za to, że je sprzedałem (i słuchawki i głośniki), soczystego liścia wypłacić, bo jedne i drugie praktycznie nie do zdobycia w tej chwili.

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja coś napiszę - HD555, pierwsze słuchawki, które kosztowały więcej niż 100 zł, niesamowity przeskok jakościowy, są już ze mną chyba 5 rok, a może nawet 6, i nie zamierzam się ich pozbywać (ostatnio nawet je odnowiłem przez wymianę padów i gąbki na pałąku.

 

Drugi świetny zakup, HD650, czytałem o nich sporo, jeszze w liceum patrzyłem na nie jak na coś zupełnie nieosiągalnego, bo to już chyba zbyt daleko idąca rozrzutność wydawać na słuchawki więcej niż zapłaciłem za HD555 :P . Od roku są ze mną i to jest dźwięk, który idealnie trafia w mój gust, cieszę się za każdym razem jak słucham w nich muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię zdecydować, przepraszam :(

 

Ale dużo waszych typów pokrywa się z moimi upodobaniami, a swoich upodobań mam kilka.:)

 

Podobno o wielkości człowieka mówi nie to co ma lecz to bez czego jest wstanie się obyć. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDK IE 800 - moje ulubione dokanałówki
Technics RP-F10 - najlepsze słuchawki zamknięte w relacji cena/jakość (bardzo żałuję, że sprzedałem)
Źródło: Hifimediy UAE 23 super sprzęcik w dobrej cenie
Moonlight V6 - po dokupieniu zasilacza ABASCO bardzo zadowolony jestem

A w kategorii największe zaskoczenie wśród słuchawek: t.bone 880 i ich jakość dźwięku, która wielokrotnie przebija swój pułap cenowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cdek filips cd-750, Denon pma-860,Grundig t8300, shp8500,taczka 4g.

Edytowane przez progmarky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etymotic HF3

SHP9500

K550 (3 powrót)

 

SRM-1 MK2 + Lambda PRO

(poziom HD800 za połowę ceny samych słuchawek, do których trzeba liczyć kilka tys. na wzmacniacz...)

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon Bambino - od niego zaczęła się moja podróż w świat audio.

 

A z aktualnych - LEA - słuchawki, które bym zostawił jakby ktoś mnie zmusił do sprzedaży całego innego sprzętu.

Stax SR-009+Eurydice - Zestaw który powoduje, że nie mam kompletnie ochoty przestawać słuchać muzyki. Gdyby nie kwestie zdrowotne, to nic by mnie nie zmusiło do oddania ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich dni, to bardzo sobie chwale wzmacniacz mocy TDA2040.

Muzyka po prostu ozyla, teraz chłone dźwięki a nie analizuje .

Cena śmieszna 5-8 zł za kostkę a gra jak rasowy wzmacniacz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gramofon Bambino - od niego zaczęła się moja podróż w świat audio.

 

 

U mnie tak samo tyle, że z panem Arturem Stereo (gramofon z ampem i kolumniorami takimi plajstykowatymi). Do tego podłączałem magnetofonik unitry kablem w stylu naima. ;o) Wyglądało to w zestawie masakrycznie szpetnie (wszystko paskudne oddzielnie, a razem to już w ogóle), ale grało i była impreza. ;oDDD Mój pierwszy własnościowy zestaw, gdzieś druga klasa podstawówki, niedługo po zakończeniu stanu wojennego. ;o)

 

A odnośnie bestbaju - to jestem zadowolony z tego, co akurat mam.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon Bambino - od niego zaczęła się moja podróż w świat audio.

ale który?

ten z Gomułki w pełnej krasie ('63) czy ze wschodzącego Gierka ('72)?

ten najwcześniejszy kiedyś w piwnicy znalazłem (ojciec dostał, jak był chyba w 4 klasie) i niestety w swojej głupocie wypierniczyłem w ramach porządków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd668b. Dożywotnio u mnie.

Reszta stadka w sumie też nienaruszalna: K551 i R70x.

Żadnej pary nie odsprzedam. Aune X1s też mocna pozycja.

Do tego jeszcze pomerdam sprzętem, ale powyższe zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD580! kupiłem z 20 lat temu i przez te wszystkie lata tyle mi radości dały w słuchaniu muzyki. Cięgle je mam i się nie pozbędę, choć od miesiąca-dwóch każdy wieczór spędzam z HE-400i. Tupiąc pod stołem z radości nogami.

Mam pytanie :D

W ciągu tych 20 lat ile razy zmieniałeś w nich pady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to lcd2 - bezdyskusyjnie, wbrew najczęściej spotykanym opiniom wśród audiofilskiej społeczności, że zamulaki, że " nie stwierdzono góry " , że przebasowione - sratatata. Naturalne, z ogromnym potencjałem, zmieniające się jak kameleon w zależności od amplifikacji i reszty toru. Jedyne, które zrobiły mnie w bambuko - " czy aby te dźwięki nie pochodzą z mojego pokoju? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności