Skocz do zawartości

TEAC HA-P90SD


mojo_aka_jojo

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym Valuebasket to bym nie ryzykował. Ja też dostałem lepszą cenę w THF i wyszło stówę więcej niż VB, ale polska dystrybucja i o gwarancję się nie boję.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Valuebasket to bym nie ryzykował. Ja też dostałem lepszą cenę w THF i wyszło stawkę więcej niż VB, ale polska dystrybucja i o gwarancję się Ne boję.

O wlasnie!

No i THF to spko chlopaki :)

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W valuebasket chyba mają taniej - 2375 zł.

 

W porównaniu z AK120 na pewno chodzi krócej na baterii. Gdyby nie szał streamingu, nawet byście na niego nie spojrzeli. Jako chyba dinozaur jestem...Dezeera miałem, nie korzystałem, Tidala mam (free), nie korzystam...nie ma o jak swoje pliki.

 

Nie chodzi mi tylko o streaming ale również ciekawi mnie moc tego urządzenia...

 

Właśnie... napiszcie coś więcej jak grają ;)

 

Ciśnie mnie też na lepsze słuchawki... ale to pieśń przyszłości. Na razie mam słuchawki do iphona, porta pro, mdr-1r, stare jak świat sr60, he-400 i LE3 i wszystko to gra jakoś na ak120.

Się zastanawiam czy ja potrzebuje tego "mocarza" co to daje 170 mW na kanał przy @32 omach?

Edytowane przez dudens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all jak porównanie do X5 II?

Teac jest brzmieniowo lepszy pod każdym względem, poza szerokością sceny. Ta jest świetnie poukładana i trójwymiarowa, ale niezbyt szeroka. Okazuje się natomiast, że chyba bez większych problemów można wymienić opampy, więc może tu jest jeszcze pole do poprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo prosze... rozbierales, albo masz jakiegos linka z fotostory?

http://www.head-fi.org/t/740309/teac-ha-p90sd-to-be-released-in-dec-2014

 

Od 11 strony.

 

030e2428ea70da340d6370063bdf0460.jpg

 

2b9b14cca761499d2471631b366b12ff.jpg

 

Czy takie opampy się lutuje, czy wpina/wypina?

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@all jak porównanie do X5 II?

Teac jest brzmieniowo lepszy pod każdym względem, poza szerokością sceny. Ta jest świetnie poukładana i trójwymiarowa, ale niezbyt szeroka. Okazuje się natomiast, że chyba bez większych problemów można wymienić opampy, więc może tu jest jeszcze pole do poprawy.
No to tym bardziej czekam :)

Na szerokość sceny najlepszy będzie B1, sprawdzę na pewno.

Co do wymiany opampów to tak, też czytałem ten wątek, ale to w sumie chyba tylko jeden człowiek wymienił. Mało w ogóle tam konkretów piszą, mało ludzi go ma chyba, tym bardziej interesuje mnie Wasza opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś odtwarzać FLAC 192kHz? W specyfikacji piszą, że czyta FLAC do 92kHz, zastanawiam się czy w nowym sofcie zmienili na więcej.

Nie sprawdzałem, ale nie spotkałem się z problemem, żeby mi czegoś nie zagrał. Sprawdzę w nocy.

 

Tymczasem jeśli ktoś by szukał kabla OTG do Teaca, lub innego urządzenia ze złączem micro-B to ten kabel zdecydowanie daje radę. Poprzedni zjadał baterię jak wściekły, tutaj się wszystko zgadza - http://sklep.rms.pl/lindy-31758-kabel-usb-2-0-otg-micro-b-micro-b-0-5m?campaign-id=10

 

Dzięki @mojo za cynk.

 

7205e0c473ad2b49ec042365b9da131a.jpg

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą sceną w Teacu jest trochę jak ze Staxami. Na początku nie wiesz jak to ugryźć, ale po jakimś czasie orientujesz się, że taki sposób prezentacji (faworyzujący głębię względem szerokości) zamyka cię w magicznej bańce twojej ulubionej muzyki. Jak doda się do tego genialną precyzję i rozdzielczość - można ostro popłynąć (pozytywnie) :)

 

I co z tego, że DX90 ładnie "pyrka" na boki, skoro scena mu się rozjeżdża (już nie mówiąc o tym, że jest nierozdzielczy na basie)? Tak samo jest z AK380; większość ludzi zdaje się nie kumać takiego psosobu prezentacji, określając go jako duszny. Po prostu jesteście przyzwyczajeni do kiepskich i efekciarskich wzmacniaczy :P

 

Do kolegi odsłu****ącego Teaca w Top HiFi: taki odsłuch jest pozbawiony sensu bo urzadzenie zaczyna mieć uporzadkowane brzmienie po przynajmniej 100h grania... Zwaracam tutaj uwagę wszystkim, którzy będą chcieli zrobić podobnie, bo w ten sposób można najwyżej stwierdzić, że brzmienie Teaca jest "jakieś takie dziwne".

 

Ja kupiłem tego Teaca w ciemno. Wystarczył mi rzut oka na PCB i aplikację. Dla mnie jest rzeczą oczywistą, że tak się powinno robić tego rodzaju urządzenia. Szczególnie iBasso i Fiio mogłyby się dużo nauczyć od firm mających nieco większe doświadczenie w branżach związanych z technologiami. Czy to nie jest dziwne, że przy (już) tak dużej ofercie DAPów na rynku są 3 urządzenia o których z inżynierskiego punktu widzenia można powiedzieć, że zostały dobrze zrobione? Nie niepokoi was to, że producenci grajków wciskają wam audiofilski bullshit nie mając pojęcia o tym co wyczyniają w ramach własnego R&D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - zdaje sobie sprawe ze efekt wygrzewania istnieje. Ale trzeba zdac sobie sprawe ze wiecej w nim jest zmian zachodzacych w glowie i naszej percepcji a nie urzadzenia :)

Urzadzenie nie zmienia sie o 180 stopni. Ogolny charakter poznam podejrzewam bez problemu.

Kupic w ciemno niestety nie kupie - nie wiem, bo nie jest to chodliwy sprzet, jakie straty musialbym zaakceptowac.

 

A co do kumania prezentacji - to sie nazywa preferencje :) i jesli mam scene taka ze jest wokal, za nim troszke z boku elektryczna, za nim troszke z boku basowka a za nimi perkusja to ja nazywam to duszna scena. Dla mnie to musi isc na boki w sposob nie rozdmuchany ale swobodny. I na przykladzie AK380 (bardzo wygrzanego :) ) wiem ze on mi tego nie dawal - bo jest duszny :) co chocby bylo slychac w zdolnosci do separacji instrumentow, kiedy nie zlewaly sie w jedno zrodlo pozorne... przez co tracily na szczegolowosci i rozzielczosci.

 

Czy w dx90 rozjedza sie scena... moze dla Ciebie tak. Ja to odbieram jako wlasnie swobode.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności