Skocz do zawartości

Sony ZX100


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to co na razie wiadomo na temat nowego playerka Japończyków:

 

- brak WiFi i androida

- 3 calowy ekran

- 128 GB wbudowanej pamięci + slot na kartę

- w wbudowany system NC (Noise Canceling)

- akumulator ma wystarczyć na 70h słuchania mp3 i 45h plików HR

 

W sumie wygląda jak rozwinięcie starego X1050 (3 calowy ekran i NC) z tym, że bez ekranu dotykowego.

g_-_-x-_-_-_66140x20150902183301_0.jpg

Edytowane przez Nemrod
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie uroniłem łzę. Czy to jest TO na co czekałem? Kiedy i za ile? Mam nadzieje że będzie mocniejszy mocowo niż obecne odtwarzacze sonego.

 

(przed zekupem cowona P1 powstrzymało mnie: "playback time 8:30 hours" a na dobicie "charging time 4hours" - jak żyć z czymś takim?!)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może to wyjaśnić? Jak z mp3 można odzyskać utracone dane?

 

 

DSEE HX restores your music files

Go beyond CD quality. DSEE HX builds on our proprietary DSEE technology, upscaling compressed audio files to a level that’s closer to High-Resolution Audio. By restoring the subtleties of the original recording that are lost during the compression process, DSEE HX delivers a rich, studio-quality audio experience for all your music.

 

 

Fajnie, że Sony przekonało się do slotów microSD. Pewnie częściowo dlatego, że sprzedają audiofilską kartę, no ale... można zawsze włożyć nieaudiofilskiego sandiska. :) Ze wstawieniem USB jednak nadal mają problem...

 

Może mój ipod nareszcie doczeka się następcy...

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na coś między ZX-ami a serią A. Cena pewnie w okolicach 1-1.5k zł będzie. Szkoda, że USB 2.0, a nie 3.0. Prezentuje się kapitalnie, czekam na więcej szczegółów ;)

 

Pierwsze doniesienia mówią o 750 euro. Więc w Polsce trzeba się spodziewać jakiś 3000 zł - o ile w ogóle się pojawi.

Mocy po Sony bym się nie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. ZX1 oficjalnie w EU kosztował 699 euro. Ale szło go kupić znacznie taniej. ZX100 ma taką samą ilośc pamięci (a cena 128 GB w ciągu tych 2 lat znacznie spadłą), mniejszy ekran i mniej bajerów.

Także myślę, ze cena może wynosić około 399 euro

 

Sony to nie FiiO...

 

"The NW-ZX100HN is set to cost £500 and is due to go on sale in October." - czyli 3000zł

http://www.whathifi.com/news/ifa-2015-sony-launches-trio-new-noise-cancelling-walkmans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę go chciał. :D Jak dla mnie mogliby zejść z pojemnością do 64gb, czy nawet 32 - przeżyłbym, skoro jest slot na mSD. Tylko wciąż cena w okolicach 2k to strasznie dużo- dobra bateria i odtwarzanie muzyki to przecież nie jest jakieś wielkie halo - MobiBlu DAH-1900 miał 153 godziny odtwarzania. A wszystkie kolorowe ekrany to dla mnie znak czasu, a nie dodatkowo płatny ficzer. Ponarzekałem, a chciejstwo zostało obudzone :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB dac w sprzęcie przenośnym to taki trochę dodatkowy ficzer, jasne że lepiej mieć niż nie mieć ale dla mnie np kompletnie bezużyteczny.

Masz rację, aczkolwiek idźmy z duchem czasu. Telefony dawno przestało się oceniać przez pryzmat tego, jak dzwonią :P Za te ceny można oczekiwać pewnej dozy wszechstronności. Sam nie wiem czy bym często korzystał, ale na pewno się przyda, to akurat nie jest jakaś pierdółka, tylko ficzer, który faktycznie spora część nabywców użyje.

 

Celuja z ceną w AK jr.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Miałem pisać, ciekawa konfrontacja będzie, zwłąszcza że JR o dziwo wg mnie najciekawszy sprzęt ze stajni A&K.

 

Będę go chciał. :D Jak dla mnie mogliby zejść z pojemnością do 64gb, czy nawet 32 - przeżyłbym, skoro jest slot na mSD. Tylko wciąż cena w okolicach 2k to strasznie dużo- dobra bateria i odtwarzanie muzyki to przecież nie jest jakieś wielkie halo - MobiBlu DAH-1900 miał 153 godziny odtwarzania. A wszystkie kolorowe ekrany to dla mnie znak czasu, a nie dodatkowo płatny ficzer. Ponarzekałem, a chciejstwo zostało obudzone :(

Cowon X9 110h oferuje, wiec jak się chce, to można :P

Mogliby w sumie zrobić jak z A10 - parę wersji różniących się pojemnością i ceną. Komuś mało jedna karta, to kupi 128 GB wewnętrznej, dla mniej mogliby i zrobić 8 GB na pokładzie, ale 100-150 USD mniej :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś miał okazję tego cowona słuchać? Bo jakoś nie zauważyłem wykwitu użytkowników, a na papierze wygląda naprawdę dobrze. Chociaż mając w uszach audeo chyba skręcę w stronę Sony. Pomęczę jeszcze swojego H300 dopóki nie wyzionie ducha i przeskoczę na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem, bezpośrednio z M2 porównywałem, jeżeli jakieś różnice w brzmieniu są to nie wychwyciłem. Wg mnie minimalnie chłodne brzmienie, ale to tak ciut ciut. Ładnie bas w ryzach trzymały w M50-tkach.
Jak słuchałeś jakichś Cowonów D2, C2 czy D20 to powinno byś podobnie, jeśli nie tak samo.

Gdyby nie archaiczny ekran dotykowy, to bym go już dawno miał, a tak najpierw A15 kupiłem, pobawiłem się, sprzedałem z bólem, wakacje zaliczyłem i nie mam floty na grajka :P
Nie zdziwię się jak Cowony mają więcej mocy wyjściowej niż Sony A15, ale nie miałem jak sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cowonów w swoim życiu przerobiłem X5, D2, i7, F2, G2 i E2. Jeśli chodzi o grajki to ja starej daty jestem :D Sonego nie miałem natomiast nigdy i chętnie bym się z takowym zapoznał. Ajajaj, tak się broniłem przed nowymi zakupami. Ale nie da rady, no nie da rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cowonów w swoim życiu przerobiłem X5, D2, i7, F2, G2 i E2. Jeśli chodzi o grajki to ja starej daty jestem :D Sonego nie miałem natomiast nigdy i chętnie bym się z takowym zapoznał. Ajajaj, tak się broniłem przed nowymi zakupami. Ale nie da rady, no nie da rady...

No ja w planach tego M2 mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mocny to on nie będzie......

 

Output (headphones) Frequency response: 20 to 40,000 Hz; Maximum Power Output (JEITA 16Ω/m): 15mW+15mW

 

Dla porównania:

X5: 230 Mw

AK100: 70 Mw

Sony ZX1: 15 Mw

Calyx M: 98.2 Mw

cowon s9/j3/x9 29 Mw

clip+ 18Mw

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mocny to on nie będzie......

 

Output (headphones) Frequency response: 20 to 40,000 Hz; Maximum Power Output (JEITA 16Ω/m): 15mW+15mW

 

Dla porównania:

X5: 230 Mw

AK100: 70 Mw

Sony ZX1: 15 Mw

Calyx M: 98.2 Mw

cowon s9/j3/x9 29 Mw

clip+ 18Mw

Zwróć uwagę, że taki Cowon J3 przy obecnych grajkach na papierze wypada blado, a do tej pory kto mógł z nim obcować to stawia go co najmniej bardzo wysoko. Ja tylko żałuję, że nie mogłem z nim stycznosci mieć.

Miałem z X9, świetnie gra, a 110h na baterii piechotą nie chodzi.

 

Podsumowując, nie samą mocą człowiek żyje, a tym bardziej w segmencie portable. Niech w domu dobie stoi wzmacniacz, pod który się grajka dołączy :P

 

Btw. nie wierzę w wyższą moc Clipa niż ZX1, po prostu nie wierzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności