Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wymiana splittera w dokach Brainwavz ProAlpha


amonlb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym prosić o pomoc w sprawie naprawy słuchawek. Jak w tytule moje Brainwavzy zaczęły przerywać. Obie słuchawki mają przerwy w trakcie słuchania po małym teście doszedłem do wniosku że winny jest splitter, a raczej kable przy splitterze od strony słuchawek. Chciałbym wyciąć ten fragment aby usunąć wadliwy fragment kabla i połączyć je na nowo z jackiem.

 

Myślę o wycięciu splittera i dosłownie kilku milimetrów kabla, ale nie mam koncepcji

 

1. Jak to zrobić by nie pogorszyć sytuacji

2. Czym zastąpić splitter?

 

Proszę o poradę w tej sprawie, patenty na wymianę splittera lub sugestie co robić w takiej sytuacji.

Nie są to moje główne słuchawki ale ich specyficzne brzmienie daje mi sporo frajdy i nie chcę spisywać ich na stratę. Nie chcę też kupować kolejnych bo na co dzień mam na czym słuchać muzyki.

 

Pytanie dodatkowe. Chcę zakupić ten wtyk do innych moich słuchawek, które też wymagają naprawy. Neutrik NTP3RC-B czy to dobry wybór?

Gdzie warto go kupić w Warszawie?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co s tym lutowaniem? Podobno nie łatwo te kable lutować znasz jakiś poradnik jak się do tego zabrać coby nie spieprzyć sprawy?

2. Myślałem o rurce są takie w kształcie Y? Może samemu z trzech części sklecić?

3. Jack ma być do kolejnych dokanałówek Soundmagic PL30 używanych z sansa clp+

 

Chodzi mi o to żeby:

a) Jack nie uszkodził gniazd w które go wetknę. Ekonomiczne wtyki w zwykłych elektronicznych sklepach kosztują 3-5zł są beznadziejnie duże i mają brzydki zwyczaj "rozpychania" się wewnątrz gniazda.

B) musi być kątowy - nie rozumiem po co w ogóle produkuje się proste wtyki. Wiecznie nimi o coś zaczepiam lub dociskam mając go wpiętego np. w telefon w wyniku czego przenosi się nacisk na gniazdo. W ten sposób oderwałem gniazdo w sandisku clip+ od płytki (na szczęście dało się przylutować)

 

Dzięki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny dobrze wygląda i spełnia najważniejsze wymaganie ma niestety wadę. Dostępny jest tylko na tej aukcji w Poznaniu. Szukam go w Warszawie ale na razie bezskutecznie.

Zależy mi na czasie będę miał dostęp do lutownicy tylko w piątek/sobotę i chciałbym wtedy załatwić obie planowane operacje.

 

Jakieś pomysły gdzie szukać w Wawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najtańszy kątowy chińczyk z logiem Hicona... Jeśli w środku też jest to samo, to trzeba uważać na blaszkę masy, bo lubi się odrywać. Lepszy będzie neutrik NTP3RC. Ewentualnie mam na sprzedaż takie coś (numer 9) http://forum.mp3store.pl/topic/131355-wzmacniacz-cayin-c5-wtyki-jack-xlr-skrzynka-narzedziowa/?p=1233942

 

Jeśli odcinki od splittera są za krótkie i jest duże napięcie po założeniu słuchawek, rzeczywiście coś mogło się przerwać. W takim wypadku warto też przed ponownym polutowaniem zdemontować ściągacz, zmniejszy to nieco napięcie. Sama termokurcza nie ochroni kabla przed ponownym przerwaniem. Warto zrobić w środku jakąś pętelkę, czy coś w ten deseń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Mój kolejny problem z dokanałówkami to właśnie odcinki od splittera do uszu. Często kabel jest napięty i szarpnę nim ciągnąc za odtwarzacz lub poprawiając słuchawki.

Niestety sytuacja się nie poprawi po wycięciu splittera a dodatkowo skróci to kabel.

 

Szkoda że recabling dokanałówek jest nieopłacalny i często niewykonalny bo przydałby się dłuższy kabel w tych co mam.

 

Chyba, że ktoś słyszał o recablingu Brainwavz proALpha, Xiaomi piston 2.1 lub SoundMagic PL30 wszystkie trzy leżą i czekają na przeszczep kabla, splittera lub jacka.

 

Noszę się też z oddaniem w czyjeś ręce Maxell retro DJ na recabling ale jakoś nigdy nie mam wolnej gotówki ;)

 

Jimmi gdybym chciał wziąć tego jacka od ciebie rozumiem, że do odbioru w Warszawie? Jeśli tak to gdzie?

Edytowane przez amonlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Chyba, że ktoś słyszał o recablingu Brainwavz proALpha, Xiaomi piston 2.1 lub SoundMagic PL30 wszystkie trzy leżą i czekają na przeszczep kabla, splittera lub jacka.

 

Noszę się też z oddaniem w czyjeś ręce Maxell retro DJ na recabling ale jakoś nigdy nie mam wolnej gotówki ;)

 

Co do splitera, to mogę zrobić coś takiego

8802034.jpg?1386229391

 

Wtyczki kątowej niestety obecnie na stanie nie posiadam.

 

Co do rekablingu Maxelli to jak najbardziej mogę zrobić.

 

PS. Jestem z Wawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem amputacji splittera w Brainwavzach. Wnioski:

 

Nie robić tego bez przygotowania i odpowiedniego sprzętu :D Słuchawki grają ale mam wrażenie że straciły na mocy i lewy kanał gra wyraźnie ciszej niż prawy.

Nie sądziłem że osłona przewodów się tak szybko może topić. Wystarczyło przysunąć lutownicę a ta czarna osłonka zwijała się jak styropian poddany działaniu zapalniczki.

 

@Perul powiedz mi proszę na ile wyceniasz ewentualną ingerencję w te brainwavzy gdybym postanowił je dalej maltretować. Poza tym ile kosztowałby recabling Maxelli? Myślałem o tym żeby zamieścić w lewej muszli wejście na jacka i w ten sposób umożliwić sobie wpinanie wypinanie kabla... co o tym myślisz?

 

Nie ukrywam, że będę sobie na razie rozważał co dalej robić z tymi słuchawkami ale znając cenę łatwiej mi się będzie na coś zdecydować.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności