Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowy flagowiec od Sennheisera?


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, typowy chiński design. Dostałem ostatnio chińską herbatkę, której opakowanie było w podobnym stylu. Nie dziwiłoby takie podejście jeśli byłby to produkt masowy, który ma zrobić $$, to wtedy warto zrobić go pod Chiny. Ale tu? Ilość będzie limitowana, cena nie gra roli, i tak wszystkie zejdą.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to bezpłciowo wygląda... stary Orfeusz to miał rozmach, nawet jak nie podoba mi się ten rodzaj designu, który zastosowano w HEV90, to nie mogę mu odmówić rozmachu, nuty prestiżu, która uzasadniała cenę. A tutaj... kojarzy mi sie z nagrobkiem (lampy robią za znicze). I ta automatycznie unoszona pokrywa boxa. Kicz.

 

Fajne skojarzenia :D Różnie to można oceniać, mi ta płyta "nagrobna" się podoba, ale to co widziałem na filmiku efektu wow jakoś u mnie nie wywołało. Zestaw ma być prestiżowy, więc chcieli zrobić coś nietypowego, wyróżniającego się. Jak kiedyś furę sportową zrobili z drzwiami otwieranymi do góry, to wiele osób piało nad tym z zachwytu, mimo, że było to niepraktyczne i trzeba było się nagimnastykować by wejść do auta. Przy tej cenie to już nie chodzi tylko o sam dźwięk, ale o całą otoczkę, chcą być ponad konkurencją. Sennheiser chce zająć fotel lidera, oby nie był to ich "pogrzeb" :P

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zająć fotel lidera? Oni po prostu nie chcą z niego zejść. :)

To zależy w jakim względzie. Bo jeśli chodzi o uznanie marki, sprzedaż to może Sennek faktycznie liderem jest. Ale jeśli chodzi o sam top słuchawek, to współczesnie produkowane słuchawki - HD800 raczej mało kto postawi obok np. SR009 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtekC

Jak wygram w totka to może posłucham jedynek i dwójek :P

 

Co do tego marmuru, to strasznie zaszaleli, wg mnie dziwny wybór, ale to kwestia gustu. Ciekawe ile ten zestaw będzie ważył przez użycie tego materiału, bo z tego co widzę to obudowy przetworników też są z niego wykonane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na targach/wystawie w Berlinie ich słuchałem - 1 - wrażenie było przesłonięte przez pryzmat ceny. Brzmiały bardzo dobrze, ale nie na tyle aby stały się dla mnie wyznacznikiem wszystkiego. Bardziej potraktowałem je jak super samochód którego wyjdzie kilka sztuk i sobie go zobaczę... w Top Gear.

Dużo większe wrażenie zrobiły na mnie B&W Nautilius - prezentowane na tej samej wystawie. Te bym chciał - te stały się wyznacznikiem - oczywiście dla mnie. no i to kolumny :)

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://www.sennheiser-reshapingexcellence.com/en/press

 

Że szczególnym naciskiem na:
"Integrated amplifiers - patented technology
The purest of all audio, shielded from the outside world, emerges from the heart through the Cool Class A MOSFET high-voltage amplifiers. These are integrated directly into the cups of the headphones using Sennheiser’s unique patented process."

Czyli będą to chyba pierwsze pół-aktywne słuchawki na świecie, reszta specyfikacji też bardzo interesująca, prawdopodobnie lampowy preamp/analog, DAC na dużym sabre. Bardzo możliwe że nazwa się nie zmieni :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności