Skocz do zawartości

Nowy flagowiec od Sennheisera?


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

My tu gadu gadu, a tu się coś dzieje, czyżby plotki się potwierdzały ?

http://www.head-fi.org/t/779102/did-sennheiser-just-reveal-the-orpheus-successor#post_11871085

 

Ogólnie ciekawy koncept chyba gniazdo słuchawkowe w pudełku a to zintegrowane ze wzmacniaczem i przetwornikiem?

 

I polecam koncert live.

http://www.head-fi.org/t/778456/sennheiser-presents-reshaping-excellence-thurs-august-27-2015-in-london#post_11854579

Edytowane przez saudio
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Z czego wyczytałem na headfi, Orfeusz kosztował 14k$ jak wyszedł, ale uwzględniając inflację 40k$ jest możliwe. Może to będzie tak, że wypuszczą faktycznie za mniejszą kasę na takiej zasadzie -kupujta ludzie, są jak za darmo, miało być 40k, a jest dużo taniej, oszczędzacie całe 15k$ , starczy Wam jeszcze na dobry odtwarzacz

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A instrukcja obsługi na glinianych tablicach z Dekalogiem.

Dokładnie.

Dekalog Użytkownika.

1. Nie będziesz miał innych referencji poza mną.

2. Nie będziesz poprawiał mojej konstrukcji nadaremno.

3. Pamiętaj, abyś w dzień święty słuchał.

4. Czcij pracodawcę swego i elektrownię swoją.

5. Nie psuj.

6. Nie pożyczaj.

7. Nie porównuj.

8. Nie wypowiadaj się krytycznie o wyglądzie i dźwięku.

9. Nie pożądaj słuchawek bliźniego swego.

10. Ani żadnej rzeczy, która je napędza.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Zmiażdżyłeś mnie. Zgniotłeś. To jest ewidentnie post nr.1 tego roku!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na FB zobaczyłem post wrzucony przez fanpage Sennheisera, pozwolę sobie zacytować tutaj jego część:

Gwoździem programu podczas londyńskiego wydarzenia było pierwsze spojrzenie na kolejną „wielką rzecz” marki Sennheiser. Bracia Sennheiser pokazali ją na zakończenie koncertu. Choć żadnych szczegółów nie ujawniono, wiadomo, że nowy produkt ma:

  • pasmo przenoszenia słyszalne jedynie przez słonia i nietoperza łącznie - od 8 Hz do 100 kHz;
  • membrany o grubości 2,4 mikrometra, pokryte platyną;
  • obudowę wykonaną z marmuru Carrara, materiału, w którym rzeźbił Michał Anioł.

Specjalna strona internetowa www.sennheiser-reshapingexcellence.com

będzie dzień po dniu odkrywać nowe fakty nt. tego nowego produktu. „Wkrótce pokażemy dużo więcej” - powiedział Daniel Sennheiser.

 

Ciekawe czy pokażą kolejne dynamiki, następców HD800, czy może zaszaleją i wypuszczą słuchawki wykonane w innej technologii.

 

Co sądzicie o tej zapowiedzi? I w sumie jeszcze jedna istotna kwestia czy planują cenowo zastąpić HD800, czy zaszaleją i przebiją widniejące w ich sklepie €1.299,00

 

PS. jeśli taki temat już jest to proszę moderatorów o wyrozumiałość, bo musiałem go przegapić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś mod przeniesie do tego tematu... chyba Orfeusze 2 zasługują na swój oddzielny. :)

 

http://forum.mp3store.pl/topic/104473-fanklub-sennheisera/?p=1248065

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co na to moderatorzy, chociaż faktycznie Orfeuszom 2 (żeby się nie okazało, że źle to odmieniłem) temat się należy ;)

 

Z drugiej strony ciekawe czy będą je sprzedawać drożej niż oryginały, chociaż wydaje mi się, że cena 20000$ za zestaw jest całkiem możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kevin Gilmore obstawia nawet 40k$. Nazwa jest jeszcze nie ustalona, ale skoro to następca, to przylgnęło. Prawdopodobnie pokażą się już w listopadzie.

 

Pisałem na ah, napiszę i tutaj - ciekawe że membrana w nowym modelu jest grubsza a co za tym idzie cięższa - 2,4 mikrona napylana platyną w nowych kontra 1 mikron napylany złotem. W teorii większa masa membrany jest niekorzystna, ale prawie na pewno odbije się na lepszym odtwarzaniu dolnego pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie będzie oficjalnego potwierdzenia możemy sobie strzelać z ceną, bo akurat w tym wypadku Sennheiser może sobie zażyczyć ile będzie chciał.

 

Racja kwestia membrany jest dość ciekawa, bo Stax w 009 podał tylko tyle, że zastosowali cieńszą membranę niż wcześniej dla lepszej dynamiki, a tutaj zupełnie odwrotny trend.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to bezpłciowo wygląda... stary Orfeusz to miał rozmach, nawet jak nie podoba mi się ten rodzaj designu, który zastosowano w HEV90, to nie mogę mu odmówić rozmachu, nuty prestiżu, która uzasadniała cenę. A tutaj... kojarzy mi sie z nagrobkiem (lampy robią za znicze). I ta automatycznie unoszona pokrywa boxa. Kicz.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności