Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Koncerty - kto grał, gdzie, jakie było nagłośnienie i wrażenia?


hechlok

Rekomendowane odpowiedzi

@artekk

Właśnie o tym mówię- koncerty elektryczne, nagłaśniane będą naprawdę dobre- VooVoo było bardzo fajne, Luxi tak samo. Tak w ogóle to w tym tygodniu kupili nowe nagłośnienie :D

Potwierdzam, byłem. Nagłośnienie świetne (nie mówiąc o poziomie artystycznym - tu było lepiej niż rewelacyjnie)

Poza tym fajnie brzmiał w BB Bukartyk. Co prawda na poczatku wokal kulał - ciężko było rozróżnić poszczególne słowa - ale potem duża poprawa. Brawo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jest tak, że na początku nie wszystko jest jeszcze dograne, ale potem się poprawia. Raz zdarzyło mi się jednak odwrotnie. Koncert Riverside w Eskulapie - na początku było ok, a potem ktoś wymyślił, że jest za mało basu. Po 4 kawałkach poszedłem na górę na piwo, bo bas dosłownie zalewał wszystkie inne pasma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

11.2015 Piosenki Przybory śpiewane m.in. przez Anitę Lipnicką, Janusza Radka i Annę Gadt. KDK Kutno. - znowu mistrzowskie nagłośnienie (do tej sali można wysyłać ludzi z innych małych miast, żeby zobaczyli, co można osiągnąć w miejskim domu kultury). Występowali z niesamowitym składem jazzowym. Perkusista szalał na potęgę. Naprawdę wspaniały koncert. Postanowiłem wsłuchać się w to, jak brzmią poszczególne instrumenty i jak to jest wszystko strojone, zamknąłem sobie specjalnie oczy i okazało się, że wrażenia słuchowe z takiego koncertu były praktycznie w 100% takie jak w HEk. Scena oczywiście była spora, powietrza dużo, ale całość była ciepła, nasycona i "mięsista". Nie było tam krojenia wszystkiego na składowe dźwięki, nie słyszałem każdej struny osobno i idealnie w swoim miejscu. Był natomiast czar. Taki czar mają właśnie HEk. Staxy 009 potrafią zdecydowanie lepiej oddać "jak to zostało nagrane w studio", ale Hifimany oddają lepiej, jak to gra, jak się jest na sali z muzykami i oni po prostu "robią muzykę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny wpis o Browarze B we Włocławku - koncert Wojtek Mazolewski Quintet - tak nagłośnionego fortepianu jeszcze we Włocławku nie słyszałem. Żeby nie było - to ten sam PETROF co zawsze :-)

Chociaż Wojtek Mazolewski w trakcie koncertu narzekał, że ma klawisze w odsłuchu - więc tak w 100% dobrze nie było. Ale po stronie publiczności wg mnie rewelacja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to, że w średniej wielkości miastach można zorganizować fajny koncert i przy okazji dobrze nagłośniony. Kutnowski Dom Kultury, Browar B we Włocławku, Amfiteatr w Inowrocławiu. Gorzej wygląda sprawa z dużymi imprezami (Narodowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Polecam motzno Tęgich Chłopów ( https://www.facebook.com/tegiechlopy ) - wczoraj razem z Małżonką poszaleliśmy nieco w Starym Klasztorze we Wro /klimat jak na wiejskim weselu :) :> /.

Akurat kończą trasę koncertową (dziś Kraków, później Rzeszów, Lublin, Kielce i "śledzik" w Poznaniu) - bierzcie swoje Kobity i na dansing :) /oczywiście jeśli lubicie taki muzyczny "skok w bok" - 4x skrzypce, tuba, trąbka, klarnet, akordeon i baraban/

EDYTA: ps. koncert w Dwójce http://tiny.pl/gt27k

Edytowane przez adikadik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po raz drugi Cheap Tobacco w Leśniczówce, po raz drugi wielki szacun za przekaz jaki dają, za wybitną synergię z Nami, widzami, czuć od nich że każdy koncert jest ich życiem, nie mają sztuczności czy grania dla kasy z przymusu, znowu My, widzowie zaczęliśmy śpiewać a zespół w lot rozpoczął akompaniować, znalazł się ponownie czas podczas setu na szycie (drobne rapowanie) "Kapy", swoją drogą Kapkowski to cholernie dobry gitarzysta, potrafił wyciągać elegancko każde solo i w dosyć organiczny sposób grać go inaczej niż na płycie, dłużej. Tak szczerze to po sto kroć wolę Cheap Tobacco słuchać na żywo niż z sprzętu audio. Wspomnieć należy że do kapeli dołączył klawiszowiec i to dobry! Koncert trwał zdrowo przeszło 2h a bilet kosztował pełne 25pl!!! Jednak zespół po 30min przewie wrócił czyli ok 24.00 na jam session!

Wspomnieć wypada o kapeli która poszła na rozgrzewkę czyli Smoking Barrelz, trza im przyznać że to kawała bardzo dobrego gitarowego grania! Zespół prócz Partyka Pater tworzy Piotr znany z Clock Machine!

 

Sam koncert Cheap Tobacco był profesjonalnie nagrywany z więc w niedługim czasie możemy spodziewać się wydawnictwa z tej imprezy!

 

Tu macie dokonania Smoking Barrelz

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesław Śpiewa w KDK w Kutnie, 04.2016

Znowu rewelacyjne nagłośnienie. Koncert bardzo dziwny (dzisiaj pierwszy raz usłyszałem jego utwory), ale zagrane to wszystko niesamowicie. Sprawdzałem jak brzmiał wokal, bo dzisiaj porownywalismy SWSy z HD800 i dla mnie na HD wokal był za obly ale dzwieczny, a na swsach bardzo wyraźny ale suchy. Na żywo jest bardzo wyraźny, ale dzwieczny. Chyba nie ma takich sluchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Stańko - 11.04.2016 Teatr Roma, Warszawa - niesamowity koncert, wspaniale zagrany, wciągający (jak się skończył, to byłem "oburzony", że grali tak krótko, a po spojrzeniu na zegarek okazało się, że prawie 2h :)) Ze spostrzeżeń audio - perkusja bardzo mocno nagłośniona, ale perkusista grał delikatnie - talerze wybrzmiewały bardzo wyraźnie, ale dźwięcznie - po każdym uderzeniu rozchodziła się taka fala dźwięku - na pewno nie były wycofane, jak w ciemnych słuchawkach. Środek bardzo szczegółowy i wyraźny, ale ciepły i nigdy nie wpadający w nieprzyjemną górę. Bas niski, ale krótki, kontrolowany i nie rozlewający się na średnicę. Próbowałem wczoraj osiągnąć takie brzmienie w swoim torze. Udało mi się na SWSach i Little Dot, ale dopiero po wymianie lamp z PSVANE (które wprowadzają więcej powietrza i przestrzeni, ale odchudzają średnicę) na GE z lat 60-tych - SWSy mają właśnie taki prężny krótki bas, lampy GE dodały tego ciepła w środku i dodały masy górze, nie wycofując jej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Antimatter - 22.05.2016 Dom Kultury, Łódź. Mała sała, było w sumie może ze 100 osób, bardzo dobre nagłośnienie - fajny mocny, ale nie przesterowany i wyraźny bas, ciepła średnica, wyraźna, ale nie za ostra góra. Sala godna polecenia. Natomiast zespół - cóż - widziałem wiele koncertów, ale jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś potrafił tak wiernie odtworzyć utwory z płyt. Wokalista śpiewa na żywo tak samo, a może nawet lepiej, bo jego głos nie jest tak wygładzony, zero fałszu, doskonale. Ale furorę robił gitarzysta - taki typowy Anglik z wakacji na Majorce - koło 55 lat, grubasek, włosy w kitkę (4 na krzyż), koszulka bez rękawów, jeansy i rozwalone adidasy, ale jak brał gitarę do ręki, to ona po prostu śpiewała. Solówki - każdy dźwięk w punkt, brzmienie identyczne jak na płytach - cudo. Potem wyczytałem, że Antimatter to w zasadzie projekt jednoosobowy i wokalista, autor wszystkich piosenek zabiera w trasę profesjonalnych muzyków sesyjnych. Oj, panowie potrafią grać na swoich instrumentach. Jutro grają we Wrocławiu, jak ktoś ma czas, to polecam - godzina 19. Klub Muzyczny Liverpool Świdnicka 37, 50-029 Wrocław

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris & Yarema Duo - koncert w sali Muzeum Djecezjalnego we Włocławku. Dwie gitary, kontrabas i perkusja - instrumenty bez nagłośnienia (sala dość mała), nie pamiętam czy mieli mikrofony do zapowiedzi utworów.

Specjalnie słuchałem kontrabasu i wiecie co? Bas naturalny jest krótki i zwarty :-) Nie ma podbitych zakresów i "schodzi" do piekła ;-)

Ja nie posiadam słuchawek, które tak grają (no może namiastką są Philips Uptown, ale w nich bas się jeszcze zmienia - wygrzewają się)

 

Co do nagłośnienia - jak pisałem nie było żadnego, ale sala jest dość dobra akustycznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP To samo zauważyłem ostatnio na 3 koncertach - bas jest niski, ale prężny, zwarty i nie wybrzmiewa wylewając się na wszystkie zakresy. Góra natomiast jest bardzo wyraźna, rzekłbym że dość ostra, ale nie sucha, tylko też z wybrzmieniem. Średnica nasycona i nie jest wycofana. Hmm... niestety nie znam takich słuchawek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

3.06.2016 Łódź, klub Wytwórnia Zakk Wyle

W skrócie - świetny koncert!

 

Bardzo fajny klub, nagłośnienie bardzo dobre, nie było żadnych problemów z lokalizacją poszczególnych instrumentów, mocno techniczny koncert, prócz oczywistego kunsztu Zakka, pozytywnie zaskoczył mnie basista DeServio, bardzo technicznie, dobrze prowadził gitarę basową w sposób podobny do Billy Sheehan-a. Całościowo widać że Ci goście wiedzą co robią, odwalili od początku do końca perfekcyjną robotę! Co do Zakk-a to dla mnie jest On drugim najlepszym gitarzystą na świecie który świetnie sobie radzi z klawiszami i harmonijką :)

Zakk w zasadzie od początku poczęstował Nas genialnymi solówkami a gdzieś w połowie koncertu całkiem swobodnie zszedł grając cudne solo do środka sali i kontynuował popis swojej technika już z Nami!

 

 

 

 

Podsumowując: to mój wybitnie dobrze rozpoczęty koncertowo czerwiec.

 

Klub Wytwórnia oczywiście polecam z czystym sercem.

 

p.s.

 

Najlepiej klasę koncertu oddaje atmosfera i moment na samym początku koncertu gdy po gromkich oklaskach dla Zakk-a całą sala zamilkłą i stała totalnie zahipnotyzowana, wtedy to było dosyć namacalnie szło poczuć endorfinę i muzykę która unosiła się wszędzie.

 

 

20160603_231733.jpg

20160603_230521.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wytwórni jest świetne nagłośnienie

Andre Rieu - ERGO Arena Gdańsk, maj 2016.

Wielki koncert muzyki klasycznej podanej w bardzo komercyjnym sosie. Na początku bardzo mnie to draznilo, ale przyzwyczaiłem się. Wykonanie świetne - przy Ave Maria ludzie płakali. Ale magię muzyki zobaczyłem jak przy walcu kilkadziesiąt par wstało i zaczęło tańczyć. Polacy raczej nie są wyrywni. To produkt czysto komercyjny, ale produkt doskonale przygotowany i wykonany. Nagłośnienie niezle - nic się nie zlewalo, ale momentami było nieco za cicho.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

David Gilmour, 25.06.2016 Wrocław, genialny koncert, przepiękne przedstawienie, bardzo dobra organizacja, jeden z najlepszych koncertów w moim życiu!!!


acaee3b3dcb41bcf88e0f2752d137c8d.jpg669e5c08af0f0e1bf1edb3fbc5845a66.jpgf57274dd072d14e45872d8ed18383eb2.jpg

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
bb24967f59997816e9156980ae9febe4.jpg08dc8ce51fab93e94c61861bb9748287.jpg

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez siara1975
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David Gilmour, 25.06.2016 Wrocław, genialny koncert, przepiękne przedstawienie, bardzo dobra organizacja, jeden z najlepszych koncertów w moim życiu!!!

Podpisuję się.

Piękny koncert i pewnie najlepszy w życiu. Niesamowite przeżycie, ale i tak czuję lekki niedosyt.

Mimo, że pojawiło się kilka zmian w setliście, to dla mnie zbyt przewidywalny. Już nie chodzi o poprzednią trasę, ale klasyka odegrana jako kopia Gdańska z 2006-ego i pewnie każdego koncertu z ostatnich 20 lat.

Trochę za dużo narobiłem sobie nadziei zapowiedziami Preisnera, że szykują coś specjalnego. Dodatkowo w lipcu Gilmour ma wystąpić w Pompejach, gdzie ma być grane Echoes. Miałem nadzieję, że we Wrocławiu skorzystają z okazji, że grają z orkiestrą. Ewentualnie - Atom Heart Mother. Tu też bez niespodzianki.

 

Wish You Were Here, High Hope, Money, Us and Them, Shine On You Crazy Diamond, Time, Comfortably Numb... wiadomo. Ale ogromne wrażenie dla mnie zrobiło Sorrow. Genialne wykonanie. Natomiast, czuję niedosyt po In Any Tongue, bo po moim ulubionym utworze z najnowszej płyty spodziewałem się bardzo wiele. Nie porwało, a może miejsce miałem kiepskie.

 

Dla tych co nie widzieli, druga część na YT. Pewnie niedługo ściągną, więc korzystajcie. Ja już pociągnąłem od ruskich :)

https://www.youtube.com/watch?v=Tly7E-WsXWQ

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28.06.2016 - Trivium w B90, Gdańsk

Nagłośnieniowo bardzo dobrze, w dwóch momentach lekko wokal zaginął,a el to sumarycznie kilak sekund było.

Piąty raz wydziałem Trivium na żywo i piaty razy buty z nogami mnie wyrwało. Ciągły progres, technicznie (wokalista nauczył się takiego growlu że przy zejściu płuca drgały jak szalone, z drugiej strony czyste wokale przepięknie brzmiały). Rewelacyjny koncert z publiką, swoje 5 minut miał nowy perkusista, którego rodzina pochodzi z Gdańska, nawet ma wytatuowany herb miasta ;) drugie 5 minut miał, grając konkretne solo na perkusji.

Zagrali w końcu obiecywany, wyczekany Shattering the Skies Above. Zrównało wszystko z ziemią. Całą setlista również dobrana idealnie, najbardziej "nośne" na żywo utwory zostały zagrane.

Publika super, nie opadaliśmy z sił, w młynie ludzi nie ubywało.

Cóż tu rzecz, po raz kolejny przekonałem się, że Trivium to najlepszy zespół metalowy "młodej fali". Prędko zdania nie zmienię.

P.S. Radochy więcej, bo udało się wywalczyć kostkę :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności