Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Adaptacja akustyczna pokoju


Sir Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zastanawiam się nad poprawieniem akustyki w pokoju. Wygląda on tak:

pokoj.png

biurko-page-001.jpg

I wizualizacja:

11001803228.jpg

2.jpg

Jeśli zajdzie potrzeba to dodam jutro zdjęcia.

 

To tak, meble jak na wizualizacjach, półki i wcięcie w szafie wypełnione książkami. Łóżko wysuwa się z pod podestu, a na podeście jest fotel, skrzynka/stolik i wzmacniacz gitarowy. Na ścianie na której znajduje się szafa w sumie nic poza tym nie ma, jedynie maska. Na ścianie z drzwiami 4 małe obrazki za szkłem. Ściana najdłuższa nie jest umeblowana, są na niej 3 obrazy na płótnie 150x80, 60x75, 28x42 cm (wiszą na wysokości ponad 1,5 m) oraz lampka i wieszak z gitarą. Na oknie jest drewniana żaluzja.

 

Odsłuch:

Monitory stają na biurku, 90cm z hakiem od siebie i z metr ode mnie. Pomiędzy nimi jest monitor. Kolumna gitarowa jak na rysunku.

 

Stosuje piankę akustyczną za kolumnami i na ścianie po boku prawej, ale musiałem ją wykorzystać do czegoś innego i obecnie jej nie ma.

 

Co byście tutaj poczynili? Myślałem o panelach hybrydowych na najdłuższej ścianie za i przed kolumną gitarową oraz za drzwiami.

Nie chcę się też zbytnio wykosztować. ;) Myślałem o takich: http://allegro.pl/panel-akustyczny-50-x-50-cm-hybrydowy-i5616398801.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: pianki/piramidki to ZUO :P
Po drugie: nie lepiej samemu zrobić panele? Są tutoriale, a i koszta materiałów niewygórowane:



Po trzecie: wejdź na http://zakamarkiaudio.pl/ i tam poszukaj porad odnośnie akustyki pomieszczeń - serio, to jest istna KOPALNIA WIEDZY :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Zakamarki audio znam i już troszkę wiedzy z niech wyniosłem (ale cały czas czytam). :)

Co do paneli to moje zdolności manualne nie są największe, ale takie z wełny pewnie dam radę zrobić, lecz zastawiam się też na hybrydami i tu już niestety bym poległ. ;) O ile mam jakiś pomysł w stosunku do monitorów to nie bardzo wiem jak coś dopasować do gitary. Skombinuje jakieś panele i metodą prób i błędów może coś z tego wyjedzie. ;) Może jakiś dyfuzor schroederaby zdał egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz zakład, gdzie możesz kupić docięte na wymiar listwy to Ty tylko docinasz materiał, skręcasz ramę i wpychasz wełnę (polecam rękawice i długi rękaw, bo potrafi potem swędzieć przez kilka dni :P ).

 

Ja działałem przez lata na takich DIY z powodzeniem i na jakość nagrań nikt (póki co) nie narzeka. Bass-trapy z kolei miałem kupione od kumpla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności