Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Flare Audio - Seria R2


PEN

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, retter napisał:

Czy spoczęło? Wydali nową edycje lepiej wyposażoną i tańszą :)

 

Tańszą tylko w teorii. Większość czasu modele R2A, R2S i R2pro kosztowały w przedziale 80-200£ - nowy model to 349£ (okazyjnie 10% taniej).

Flares Pro są na pewno dużo lepiej wyposażone, a i w pewnym zakresie lepiej wykonane. Pozostają kwestie dźwięku i ergonomii .... I tu już jest średnio.

Flares Pro "bywają" lepsze - zależy to przede wszystkim od słuchanej muzyki, ale i od tipsów. A tipsy są po prostu kiepskie - najpierw się rozpadały przy pierwszym kontakcie (pianki), a teraz choć bardzo wytrzymałe, straciły na komforcie i łatwości aplikacji.

Czasami słuchając Flares Pro jestem pod niemałym wrażeniem, ale większość czasu jest tylko ok. Niestety muzykalność i przyjemność z odsłuchów jest daleeeeko za starą serią. A technicznie jest niewiele lepiej i to tylko czasami :/

Oczywiście trzeba pamiętać, że przynajmniej moim zdaniem - stara seria to najlepsze doki jakie miałem przyjemność słyszeć, niezależnie od pułapu cenowego (mam na myśli R2pro i R2A). Tylko, że potrzeba im odpowiedniego źródła - na źle dobranym zagrają "tylko" dobrze/bardzo dobrze.

 

Flare powinno wydać reedycje starej serii - z lepszym kablem, a jeszcze najlepiej z tym ich modułem bluetooth, który dodają do Flares Pro. Dźwiękowo nie ma czego poprawiać (przy odpowiednio dobranym źródle, podkreślę).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie przez ten beryl :P. Konstrukcyjnie powinni pozostać przy Pro, bo motyw z tym dekielkiem z pierwszej to lipa moim zdaniem. Wielkość otworu nie jest taka sama więc to nie jest kwestia tylko czy tytan jest lepszy od aluminium, a raczej to, że driver w r2pro ma dodatkowo czym odetchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nsk napisał:

To pewnie przez ten beryl :P. Konstrukcyjnie powinni pozostać przy Pro, bo motyw z tym dekielkiem z pierwszej to lipa moim zdaniem. Wielkość otworu nie jest taka sama więc to nie jest kwestia tylko czy tytan jest lepszy od aluminium, a raczej to, że driver w r2pro ma dodatkowo czym odetchnąć.

 

Konstrukcyjnie każdy model jest taki sam, a wielkość otworu determinowana jest przez "pressure balancing system" i może być inna w każdym egzemplarzu (wystarczy że kabelek jest trochę inaczej zawinięty czy driver siedzi odrobinę głębiej). Odkręcić możesz sobie każdy dekielek i sprawdzić jak więcej powietrza wpływa na dźwięk każdego z modeli.

 

@LuQi Tak na szybko... Za dużo tego było i muszę sobie poprzypominać ;)

Wszystkie bardzo dobrze grają z Samsungiem Galaxy S8+ (i z wcześniejszymi flagowcami Samsunga też grały dobrze).

Z DAPów:

R2A grały wybitnie z iBasso DX100, świetnie z Cayin i5, obecnie sprawdzam AK120 i też jest świetnie (ale jeszcze muszę posłuchać), chyba (bo już trochę czasu minęło) synergia była też z iBasso dx90 i Hifiman HM901, kapitalny bas w połączeniu z Sony ZX100.  Źle było praktycznie z każdym FiiO, Sony WM1A też niespecjalnie, podobnie Colorfly C4, inne A&K też średnio (nie pamiętam już jakie - chyba AK70, AK300, AK320), Pono też był tylko ok, Luxury&Precision L3 był kiepski. Pioneer XDP100 czasami mi się bardzo podobał, czasami mniej, ale było dobrze.

R2pro świetnie z Colorfly C4, Questyle QP1R, całkiem nieźle sprawdzał się też TEAC HA-P90Sd

R2S nie znalazłem jeszcze synergii i poddałem się. Dobrze było z Shanligiem M1, no i oczywiście z SGS8+. Najmniej ich słucham i stosunkowo najkrócej je mam, więc tu mniej doświadczeń.

 

DAC/amp:

Oppo HA-2 grał fajnie z R2pro i R2A, Mojo średnio, wszystkie małe w sumie się nie sprawdziły (Dragonfly, Cozoy Rei, LG B&O, itp.). Ostatnio R2pro słucham cały czas na Sabaj Da3 i to połączenie mogę polecić (w ogóle Sabaj jest bardzo dobry i tani).

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No różnią się, bo każdy egzemplarz się w teorii może różnić. Przetworniki są te same, kable są te same, kopułki wymiarowo są te same, dekielki też. Mam wszystko przed sobą :)

A wielkość "szpar" rzeczywiście jest inna, ale nie ma zasady i nie zależy to od modelu. Miałem 2 razy wymieniane kable z przetwornikami w Pro i raz przyjechały z wielkimi "szparami" a raz dokręcone do granic i grały tak samo. Kwestia kalibracji jaką Flare robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2018 o 12:02, awayeah napisał:

 

Konstrukcyjnie każdy model jest taki sam, a wielkość otworu determinowana jest przez "pressure balancing system" i może być inna w każdym egzemplarzu (wystarczy że kabelek jest trochę inaczej zawinięty czy driver siedzi odrobinę głębiej). Odkręcić możesz sobie każdy dekielek i sprawdzić jak więcej powietrza wpływa na dźwięk każdego z modeli.

 

@LuQi Tak na szybko... Za dużo tego było i muszę sobie poprzypominać ;)

Wszystkie bardzo dobrze grają z Samsungiem Galaxy S8+ (i z wcześniejszymi flagowcami Samsunga też grały dobrze).

Z DAPów:

R2A grały wybitnie z iBasso DX100, świetnie z Cayin i5, obecnie sprawdzam AK120 i też jest świetnie (ale jeszcze muszę posłuchać), chyba (bo już trochę czasu minęło) synergia była też z iBasso dx90 i Hifiman HM901, kapitalny bas w połączeniu z Sony ZX100.  Źle było praktycznie z każdym FiiO, Sony WM1A też niespecjalnie, podobnie Colorfly C4, inne A&K też średnio (nie pamiętam już jakie - chyba AK70, AK300, AK320), Pono też był tylko ok, Luxury&Precision L3 był kiepski. Pioneer XDP100 czasami mi się bardzo podobał, czasami mniej, ale było dobrze.

R2pro świetnie z Colorfly C4, Questyle QP1R, całkiem nieźle sprawdzał się też TEAC HA-P90Sd

R2S nie znalazłem jeszcze synergii i poddałem się. Dobrze było z Shanligiem M1, no i oczywiście z SGS8+. Najmniej ich słucham i stosunkowo najkrócej je mam, więc tu mniej doświadczeń.

 

DAC/amp:

Oppo HA-2 grał fajnie z R2pro i R2A, Mojo średnio, wszystkie małe w sumie się nie sprawdziły (Dragonfly, Cozoy Rei, LG B&O, itp.). Ostatnio R2pro słucham cały czas na Sabaj Da3 i to połączenie mogę polecić (w ogóle Sabaj jest bardzo dobry i tani).

R2S maja świetna synergie s8 i iphonem X. Podłączone do fiio E10K dostawały takiego boosta, że mógłby zawstydzić każde słuchawki z najwyszej półki cenowej. Minus? Grają tylko na piankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, brunnerius napisał:

Panowie, macie ogląd jak się Audeo na szarych mają do R2S? Krótkie szybkie porównanie, tego więcej, tamtego mniej itp. Będę wdzięczny.

 

Zupelnie co innego. Flare sa o wiele cieplejsze, dobra glebia, ze slodka srednica, z kocykiem, z o wiele wiekszym basem, niewiele sie dzieje na gorze, oddalone granie - dla mnie malo angazujace chociaz dosyc wyrafinowe. Bardzo wybredne dla zrodel i dobrze graja tylko z upierdliwymi piankami comply.

 

Audeo - wieksza przestrzen wszerz, o wiele chudsze i jasniejsze, bardzo bezposrednie z pazurem na srednicy i gorze.

 

 Jak ktos lubi audeo to flare beda zamulone, a jak ktos lubi r2s to audeo beda przy nich rachitycznymi suchotnikami.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
23 minuty temu, pekin93 napisał:

Tak. 

 

Jak balans między kanałami jest zachowany, to raczej są ok.

Wystarczy puścić sobie full range sweep z poniżeszgo linka

https://www.audiocheck.net/soundtests_headphones.php

 

Od razu zaznaczę, że trzeba się skupić na basie i niższej średnicy.

Wyższa średnica i góra, w większości doków trochę lata prawo-lewo. Dochodzi też do tego sprawność ucha - zawsze ktoś może trochę gorzej słyszeć na któreś.

Niemniej jak na basie i niższej średnicy balans jest ok, to raczej masz właściwie skręcone Flare.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, wiatrak said:

Czyli jak ktoś wcześniej w R2S bawił się rozkręcaniem dekielków to dostaniemy rozstrojone ?  🙁

Trudno ich nie rozkręcić także bym się nie przejmował, ja dokręcam  do kabelka i nie ma problemu.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności