Skocz do zawartości

Flare Audio - Seria R2


PEN

Rekomendowane odpowiedzi

@Bokrug wg mnie skok SQ jest bardzo wyraźny względem RHA MA750, są na pewno bardziej muzykalne i nie nie tyle cieplej, co przyjemniej, naturalniej, bardziej analogowo.

@superbart jutro posłucham na XDP-100 bo już nie pamiętam, a dopiero dzisiaj R2S do mnie wróciły. Nie wydaje mi się, żeby była jakaś świetna synergia między nimi. Bardzo fajnie zagrały z Shanling M1, chociaż nie wiem czy "kocyk" o którym piszecie zostanie zdjęty... Dla mnie to nie tyle kocyk, co wygładzenie średnicy.- jak się je "zdejmie" to stracą na muzykalności i przyjemności z odsłuchów.

 

Niestety dzisiaj byłem zmuszony odesłać nowe Flares Pro - tam kocyka żadnego nikt nie uświadczy, jakość każdego pasma i czystość brzmienia jest referencyjna, podobnie scena, detale, rozdzielczość... Ale niestety jest bardzo analitycznie, całkowicie neutralnie. Niby coś z rdzenia starych Flare zostało, ale przyjemność z odsłuchów znikła. Na pewno są to najlepsze bezprzewodowe słuchawki na rynku i tak pewnie zostanie, przewodowo też absolutna ekstraklasa jeżeli ktoś szuka takiego brzmienia.... Ale pianki, które kosztują 20 funtów (+przesyłka 8) za 3 pary, a jedna para wytrzymuje od 30 minut do tygodnia, może dwóch przy wielkich staraniach - zmusiły mnie do zwrotu. Tylko na tych piankach grają na 100%. Jeżeli ktoś trafi idealnie rozmiarowo to ryzyko uszkodzenia spada, jeżeli ktoś mam małe uszy i podpasują mu pianki rozmiar S to prawdopodobnie przetrwają bardzo długo - w innych przypadkach du.. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awayeah - odesłałeś na gwarancję czy pożegnałeś się z nimi na zawsze? Bez problemów przyjęli słuchawki po tak długim czasie? Będę wdzięczny za opis R2S z XDP-100R.

@all999 - a jak tam Twoje Flare Pro? Jak wypada porównanie z Vsonic GR09?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, awayeah napisał:

@Bokrug wg mnie skok SQ jest bardzo wyraźny względem RHA MA750, są na pewno bardziej muzykalne i nie nie tyle cieplej, co przyjemniej, naturalniej, bardziej analogowo.

 

 

Yep, patrząc na różnicę w cenie byłoby to całkiem zrozumiałem, powinienem był raczej zapytać o model R2A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R2A w połączeniu z właściwym źródłem jest wg mnie najlepsze z całej serii :)

 

Flares Pro są nie tyle efektem realizacji strategii konkurowania z wybraną marką/modelem co efektem projektu w którym postawili sobie za cel stworzenie słuchawek o najniższych możliwych zniekształceniach i całkowitym braku jakiejkolwiek koloryzacji dźwięku. Tyle im się udało, chociaż coś mi nie grało z wokalami - jakiś taki metaliczny rezonans miały (jakkolwiek to brzmi ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bokrug napisał:

Yep, patrząc na różnicę w cenie byłoby to całkiem zrozumiałem, powinienem był raczej zapytać o model R2A.

Różnica w cenie używanych jest praktycznie żadna. A z nowych dostępne są jedynie R2A

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bokrug napisał:

A Tobie z czym grały najlepiej? Obecnie mam niestety tylko Oppo Ha-2, niedługo Cayin N3, więc trochę inne granie, ale wciąż niskobudżetowe źródła.

 

Z tego co pamiętam z Oppo HA-2 akurat bardzo dobrze się zgrały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2017 o 19:13, LuQi napisał:

@awayeah z pewnością mógłby napisać coś więcej o ich połączeniu z XDP-100R. Ja słuchałem ich z Pionkiem tylko chwilę, ale myślę, że to bardzo fajne połączenie.

 

Posłuchałem z XDP-100 i cudów nie ma. Jakieś takie połączenie bez wyrazu, lepiej gra z nimi Samsung Galaxy S8+. Jakkolwiek dobrym DAPem jest Pioneer, akurat z R2S wzajemnie się nie komplementują. Przełączyłem z Pioneera na Sony WM1A i od razu R2S wróciły do życia.

Może komuś spodoba się połączenie z Pioneerem, ale ja nie słyszę ani lepszych tekstur, ani więcej detali, ani też lepiej kreowanej sceny niż na S8+ - inna sprawa, że z Samsugiem grają rewelacyjnie. Jest co najwyżej ok.

 

Pioneer dużo lepiej radzi sobie z R2A i z R2pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, awayeah napisał:

Pioneer dużo lepiej radzi sobie z R2A i z R2pro.

Dzięki wielkie za odsłuchanie R2S z XDP-100

Jak cudów nie ma to póki co zostaje ze swoimi źródłami. Szczególnie, że z telefonu Tidal HIFI brzmi świetnie. Z DFB też chociaż uważam, że sygnaturą DFR były lepszy, ale to się jeszcze okażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i jeden kanał zdechł. Nie mam pojęcia, czy na splitterze, czy przy jacku, ale ten kabel stockowy jest tak delikatny, że można się było tego spodziewać - ale kurde nie tak szybko... Poleci ktoś kogoś najlepiej z Wrocka, kto podejmie się recablingu? Najlepiej jak najszybciej, bo skisnę bez tych słuchawek.

Sorry za minimalny offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeden kanał zdechł. Nie mam pojęcia, czy na splitterze, czy przy jacku, ale ten kabel stockowy jest tak delikatny, że można się było tego spodziewać - ale kurde nie tak szybko... Poleci ktoś kogoś najlepiej z Wrocka, kto podejmie się recablingu? Najlepiej jak najszybciej, bo skisnę bez tych słuchawek.
Sorry za minimalny offtop.


Zastanawiałeś się nad wysłaniem do producenta? Może być szybciej i na pewno taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności