Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Flare Audio - Seria R2


PEN

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, mykupyku napisał:

myszka myszką, ale cycki dziewczynie mógłbyś umyć

Świeżo prane, po prostu już się zużyły - 4 lata intensywnie eksploatowane "w terenie" :P

edit: 4 lata bez 2-óch dni, bo na urodziny dostałem od dziewczyny współlokatora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, crysis94 napisał:

Świeżo prane, po prostu już się zużyły - 4 lata intensywnie eksploatowane "w terenie" :P

edit: 4 lata bez 2-óch dni, bo na urodziny dostałem od dziewczyny współlokatora ;)

 

A co dostałeś od tej dziewczyny współlokatora że tak dobrze pamiętasz tą datę bo w to że podkładkę to nie uwierze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie po******liliście? :D

 

Crysis, a jak oceniasz ten kabelek? Jak na taką budżetówkę, to chyba całkiem spoko.

Wczoraj zrobiłem sobie kabelek do ZST i poprawa od razu słyszalna. Muszę sobie porównać ze stockówką i ze sreberkiem jak dojdzie, ale od razu słyszalna poprawa w nasyceniu i zejściu. Tylko strasznie się dziad plącze.

Już sobie po******liliście? :D

 

Crysis, a jak oceniasz ten kabelek? Jak na taką budżetówkę, to chyba całkiem spoko.

Wczoraj zrobiłem sobie kabelek do ZST i poprawa od razu słyszalna. Muszę sobie porównać ze stockówką i ze sreberkiem jak dojdzie, ale od razu słyszalna poprawa w nasyceniu i zejściu. Tylko strasznie się dziad plącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krz

Chyba tak... nie ja zacząłem to pie****enie o Szopenie -__-

Sonicznie na pewno lepszy niż stock, użytkowo to przepaść... miałem droższe, ale ten jest na prawdę w pełni wystarczający dla mnie.
Jack mieści się w każdym etui (duży schodek), jest kątowy, a mniejszy i lżejszy od Neutrika, jest ściągacz, nie plącze się, a jest elastyczny.

9,5/10 - zabieram pół po spliter nie jest w kolorze, ale jedyny szary/srebry jaki znalazłem to był: http://allegro.pl/metalowysplitter-do-przewodow-sluchawkowych-i6736527351.html a chciałem coś małego i lekkiego po stockowym :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają mambę, mam i ja...

 

Swego czasu pytałem Crysisa o Triple.Fi, ale ten stwierdził, że nie warto i lepiej dołożyć i kupić R2S. No i tak wpadły w moje łapki R2S jak Karmazynowy wrzucił je na allegro. Mają małą ułomność (czasami zsuwa się obudowa wtyku), ale poza tym nie widzę poważniejszych defektów. Póki co testowałem na czerwonych startipsach (słabo), na M-kach od JVC FRD80 (wygodne, ale JVC mają większą tulejkę i zjeżdżały), tri flange w rozmiarze S od ER4S (tak, udało mi się naciągnąć, ale bez rewelacji) i Comply S w rozmiarze M (te wypadły najlepiej).

Co zdecydowanie drażni to brak oznaczeń L/P i trzeba przyglądać się splitterowi, albo jakoś sobie oznaczyć jeden przewód żeby nie kombinować z właściwą aplikacją.

Dźwiękowo fajnie, ale bez "kryształu" w dźwięku, którego doświadczałem np w ER4S i FX850. Brakowało mi też trochę powera jak puściłem na DX50 jubileuszowy koncert Epica, ale dzisiejszy Dżem brzmiał poprawnie. Przypuszczam, że lepszy sprzęt jest w stanie z nich więcej wykrzesać, ale na razie moje finanse nie pozwalają na jakieś zmiany sprzętu.

 

 

Crysis pisał, że kabelek daje sporą odmianę, ale czy to jest taka odmiana, że osoba bez słuchu nietoperza jest w stanie ją uchwycić, niż to tradycyjna zmiana na granicy percepcji?

 

No i jeszcze jedno dotyczące modowania - czy idzie znaleźć jakieś miniaturowe gniazdo MMCX, które można zaaplikować do tych słuchawek? Nie mówię, że w obudowie, bo tam raczej nie ma miejsca, ale gdyby tak wyprowadzić gniazdo na 5-10mm odcinku kabla za obudowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sn4ke Daj im trochę czasu, to nie są słuchawki z dużym efektem wow. Druga sprawa - źródło, mi z wszystkich odtwarzaczy najlepiej grają ze smartfona. Kwestia rekablingu, @crysis94 Ci pewnie coś odpowie, ale ja nie spodziewałbym się zmiany charakteru grania. Poza tym, jeśli masz świeże pianki, to one też powinny się trochę zużyć, żeby zagrać optymalnie.

 

Jeśli nawet uda się założyć jakieś gniazda to raczej nie będziesz już w stanie ich zaaplikować do uszu, wtyk będzie przeszkadzał.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 -ja nie jestem w stanie aplikować R2S tak jak wy, że znikają wam w uszach. Nawet w audeo część tulejki mi wystaje z ucha, bo mam wąskie kanały i używanie pianek jest problematyczne.

 

@mykupyku - znaczy, że z gorszego źródła grają lepiej? Ja mam tylko stare graty "niemuzyczne", więc smartfonowi podziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, sn4ke napisał:

 

@mykupyku - znaczy, że z gorszego źródła grają lepiej? Ja mam tylko stare graty "niemuzyczne", więc smartfonowi podziękuję :)

 

może potrzebują bardzo mało mocy... i wybaczają pewne braki

mi zawsze grały lepiej ze smartfonami i to różnymi niż z DAPami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak położę małego spać to zobaczę czy jest jakaś różnica in plus jak wyłączę boost w ibasso, bo zazwyczaj leci na maksymalnym albo środkowym wzmocnieniu, a nigdy bez. Nie mówię też, że słuchawki są złe - po prostu niektóre albumy słuchałem już tyle razy na różnych słuchawkach, że mniej więcej dostrzegam różnice i czasami gdzieś tam mi brakuje tego błysku, co nie znaczy, że nagle pojawia się V-ka, która mi kosi połowę dźwięków. Muszę się osłuchać i porównać bezpośrednio do kilku znanych mi par, bo na razie to słucham bardziej w locie po 15-20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba lubię mieć inną opinię... mi lepiej grają na Pionki niż na czymkolwiek innym + u mnie (przy całkiem zakręconych kopułkach - wtedy bas jest dla mnie referencyjny jeśli chodzi o jakość) jest kryształ, mniejszy niż w XR, ale różnica poziomów dużą nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przywlokłem (choć ciężko nie było, bo lekkie są) R2S z Londynu. W samolocie słuchałem ich z Opusa #1 i miałem wrażenie mułka, acz relaksujacego. Odsłuchy w samolocie to jednak żadne odsłuchy i dzisiaj podłączyłem je do iPoda Video, który mimo swoich bodaj 5 Ohmów na wyjściu bardzo fajnie się z nimi dogaduje. Podobnie jak iPad Mini 2. Idealne słuchawki do poduszki. Za 90 funtów dobry zakup.

PS Ten splitter to zło.52e159100f018c94c8af5fbcabb18027.jpg

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj trochę czasu i wbrew ostrzeżeniom pobawiłem się trochę kopułkami. Dla mnie na ustawieniu stockowym basu było zwyczajnie za dużo i trochę mi się lał. Po przykręceniu kopułki w parze z Opusem jest dla mnie referencja. U mnie licząc od maksymalnego dokręcenia jest to pół obrotu. Przy odkręceniu na 3/4 już się trochę "telepią", a przy pełnym obrocie luz jest wyraźny. Nie wiem, czego tam chciał producent - wiem czego ja chcę.  

 

Tak czy siak - dziwny patent. 

 

Z telefonu (Xperia Z5, iPhone 6s) grają faktycznie bardzo dobrze, ale wg mnie trochę za cicho. Ja lubię słuchać głośno, ale nawet moja dziewczyna, która słucha na znacznie mniejszych poziomach głośności, potwierdziła, że jest ciszej w porównaniu z innymi dokami. Ma ktoś podobne odczucia?

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności