Skocz do zawartości

DAC ~500-1000zł średnicowe, nie ciemne granie, używany


Rekomendowane odpowiedzi

Przemyślałem, posłuchałem jeszcze i ...

zmieniła się koncepcja ;)

 

Od razu mówię, że nie szukam identycznego DACa jak Damix.

Nie szukam czegoś co dodaje basu (a na pewno nie midbasu).

Bas ma być szybki i zdyscyplinowany.

Średnica na przekór basowi powinna być zaznaczona, nie musi być dociążona (bo trudno znaleźć dociążoną średnicę + szybki bas) ani osłodzona, choć nie ukrywam, że lubię ją bliższą ;)

Góra - na pewno nie przyciemniona i wygładzona, preferowana jasna, czytelna, ostrość wskazana.

Scena istotna (wolę głęboką niż szeroką, ale na 1. miejscu stawiam tonalność). Separacja nie może kuleć.

 

Koniec koncertu życzeń :F

Aune T1 MK2 (słuchałem kiedyś MK1) odpada raczej. Nie wiem czy NuForce ma coś co się spisze.

 

RCA muszą mieć minimum 2.0Vrms,

Fajnym dodatkiem byłaby regulacja głośności wyjścia liniowego (kiedyś coś takiego widziałem, ale nie wiem gdzie), ale to wkładam do kategorii 13. priorytet ;)

 

Icon HDP nie wiem czy wpisze się w oczekiwania jeśli chodzi o brzmienie?

Patrzyłem z zaciekawieniem na uDACa 2, ale z tego co zrozumiałem tutaj: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-nuforce-icon-%CE%BCdac-3/ to po RCA trójka jest jednak ciekawsza.

Może Aune X1S?

 

A w ogóle to wolałbym sam DAC bez wzmacniacza słuchawkowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś na odwrót. Z wielu powodów.

 

Tonalnościowo od najlżejszych po najcięższe:

1. uDAC-2: chudszy na basie, precyzyjniejszy i jaśniejszy

2. Icon DAC: j.w., ale pracujący w wyższej klasie

3. X1S: szybki, precyzyjny, neutralny, równy, rozdzielczy

4. uDAC-3: bardziej dociążony i muzykalny

5. Icon HDP: dociążony, głęboki przyjemny bas, sceniczny z lekko wygładzaną górą

 

Boldem zaznaczyłem moim zdaniem sprzęt, który pasuje najbardziej do Twoich wymagań, również co do Vrms. Nie będzie jednak regulacji głośności po Line Out (choć z drugiej strony odpada dzięki temu sporo narzutu własnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał czegoś takiego:
Emotiva XDA-1 albo XDA-2
Cambridge Audio DacMagic, ten stary. Wersji Plus raczej w tej cenie nie znajdziesz. Jest jeszcze nowy DacMagic 100, też nawet ok.
CEntrance DACmini
Coś od HRT, np. MusicStreamer II+

 

W przypadku starszego DacMagica i Emotivy XDA-1 trzeba było by korzystać z coaxa/toslinka albo zakupić jakiś konwerter USB. Teoretycznie mają wejścia USB jednak są dosyć słabo rozwiązane na starych kostkach 16/48. Zyskujesz za to symetryczne wyjścia XLR oraz ogólnie większy komplet wejść/wyjść i innych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zyskujesz za to symetryczne wyjścia XLR oraz ogólnie większy komplet wejść/wyjść i innych możliwości." potrzebuje jedynie line out po rca i preferowane podłączenie przez USB, nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym samym pomyślałem ... miałeś porównanie jak dźwięk wypada w stosunku do X1S? Bo reszta tego co podałeś to już kombajny są, a nie widzę potrzeby dopłacać do czegoś czego używać nie będę ... HRT na prawdę dobrze mi się widzi ;)

 

Dźwiękowo wpasuje się w to co opisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być projektowane z głową albo z dupą - oczekuję nie dobrego brzmienia, a sprecyzowanego brzmienia :P


Poukładałem to sobie ...

 

Jakbym brał nowy to Aune X1S (nie widać na razie używek ;\ ).

Mam optyczne wyjście w lapku - chyba spróbuję CAMBRIDGE AUDIO DAC MAGIC. Nie ma niepotrzebnego dla mnie wzmacniacza ;)


+ właśnie przypomniałem sobie, że X5 jest transportem ... możnaby wykorzystać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używek nie ma, bo to póki co kompletna nowość na rynku. Tylko parę sklepów w Europie na tą chwilę ma lub będzie miało ten sprzęt, a moja recenzja jest de facto chyba pierwszą na świecie (poważnie).

 

X1S również ma OPT IN więc nie byłoby problemu. Wzmacniacz słuchawkowy w zasadzie jest przymusem użytkowania tylko przy analogach wejściowych. W reszcie przypadków jest to tylko swego rodzaju dodatek. Podejrzewam, że gdyby usunąć z X1S wyjście słuchawkowe wraz z sekcją wzmacniacza, sprzęt byłby i tak niewiele tańszy od obecnej formuły.

 

DAC Magic bodajże miał Manuel, ale nie jestem pewien. Pamiętam, że dosyć szybko znalazł sprzęt grający lepiej, ale co to było naprawdę nie jestem w stanie podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manu miał obciętego DacMagica 100. Dlatego napisałem aby skupić się na starszej wersji (która jest znacznie bardziej rozbudowana, ma 2x WM8741) ale za to gorsze USB lub ulepszonej wersji Plus już z porządnym USB, cyfrowym potencjometrem i wszystkimi zaletami wersji starszej tylko że tą w tej cenie dostać będzie bardzo trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności