Skocz do zawartości

DAC 500-1000 zł


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry Dzień :)

 

Zawitał u mnie rapture AMP i z Sony Ep90 ES tworzy zbyt jasny duet. Chciałbym go zmienić na coś innego. Drugim powodem jest też to, że bajery DSP, możliwość podpięcia zestawu 5.1 nie jest mi w nim potrzebna. Niedługo nie będzie mi z resztą potrzebny,

 

Jakie dźwięku szukam ? Ciepły lub słodki, może być z podkreślonym niższym basem ale niekoniecznie. Ważne aby nie był chłodny ani równy jak stół. Miło gdyby budował scenę mocno w głąb. W sumie przy tym budżecie i tak nie mam co wybrzydzać.

 

Czego potrzebuję ? Tu już jest problem. Z jeden strony wystarczą mi tylko wyjścia RCA i połączenie z komputerem za pomocą przewodu optycznego SPDIF lub USB ale przymierzam się do przejścia na monitory bliskiego pola (a one z tego co przeglądałem potrzebują wejść XLR ) i zakup mikrofonu XLR. W takim razie zostają tylko interfejsy USB typu Focusrite Scarlett, które na pewno nie brzmią ciepło :P.

 

Mógłbym trochę zwiększyć budżet do 1500 jeśli by to spełniało wszystkie wymagania.

 

Co będę podpinał do nich ? Na razie mam SHP9500 i srh750dj w innej obudowie. ale już szukam gdzie kupić trochę lepsze słuchawki. Na razie zastanawiam się nad Q701, fidelio x2,1 (ciężko je dorwać). Nie wiem jeszcze co jeszcze ciekawego można dorwać poniżej 1000 zł ze słuchawek otwartych z obszerną sceną i nieostrą górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś @Dam trochę szybciej założył temat, to może miałbyś już u siebie tak grającego DACa. Bo właśnie tak grał mój NuForce Icon HDP. Możesz próbować szukać okazji, do 1000zł spokojnie da radę znaleźć. Ładnie akcentuje bas oraz lekko przygładza sopran bez negacji sceny. Świetnie mi się to zgrywało z SRSami, z Q701, T1, nawet HD800 mimo oczywiście niższej klasy niż same słuchawki. Ogólnie układ specjalizuje się w jasnych wzmacniaczach i słuchawkach (integra), więc bardzo możliwe, że to jest właśnie to czego szukasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś @Dam trochę szybciej założył temat, to może miałbyś już u siebie tak grającego DACa. Bo właśnie tak grał mój NuForce Icon HDP. Możesz próbować szukać okazji, do 1000zł spokojnie da radę znaleźć. Ładnie akcentuje bas oraz lekko przygładza sopran bez negacji sceny. Świetnie mi się to zgrywało z SRSami, z Q701, T1, nawet HD800 mimo oczywiście niższej klasy niż same słuchawki. Ogólnie układ specjalizuje się w jasnych wzmacniaczach i słuchawkach (integra), więc bardzo możliwe, że to jest właśnie to czego szukasz.

Dzięki za sugestię, może to być dobra droga.

 

Kolega Zibra chciał sprzedać bardzo fajny DAC na Sabre i WaveIO niedawno, pisał właśnie o takiej sygnaturze brzmieniowej jakiej szukasz.

Jest z nim jakiś kontakt, ewentualnie wiadomo coś więcej poza tym w temacie o WaveIO ?

Może Yulong D100 mk2? - jeśli masz ochotę posłuchać to zapraszam na PW.

To może być dobra opcja, z tyłu ma XLR tylko ponoć nie działa przy nich regulacja głośności, no i wbudowany wzmacniacz słuchawkowy nie jest mi potrzebny. Wiadomo, nie zaszkodzi ale lepiej jakby całą konstrukcja była skupiona na DAC by zapewnić lepsze elementy w środku w danej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj Rapturkowi 200h na wygrzanie - mikolaj mi poradził :) Po tym czasie może przestaniesz myśleć o podmianie DAC'a. I odsyłam do rozległego wątku o RA w Hyde Parku.

 

Gdy RA po prostu jest w prądzie i diodka POWER się świeci - to jest już wygrzewanie, muza nie musi płynąć.

 

Wygrzanie to ważny proces. Czyli jeśli nie wyłączany to za 8 dni będzie na max rozbrykany (98% and in progress...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś tam się wygrzewa i trochę złagodnieje ale z pewnością najwięcej w głowie :P. Jak uruchomiłem głośniki bez wpiętego rapture jako PRE rapture to wydawały się jakby nie miały góry. Ten wzmacniacz na pewno ma jej sporo, przy odsłuchu w odwrotnej kolejności (najpierw sprzęt bez rapture) wiadomo, że będzie jej się wydawać za dużo.

 

Z XLR znalazłem jeszcze Little dot DAC ale nie wiem czy warto wykładać na niego tyle gotówki.

Mogę kupić po prostu Focusrite Scarlett w 2i4 używany za ~ 400 zł i wtedy dalej się zastanawiać jeśli nie będzie to grać tak jak bym chciał. Dokupić jakiś PRE typu Schit Mani by ocieplić dźwięk po drodze albo... nie wiem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwiekszysz budzet to mozesz polowac na citrone tube dac. On bardzo fajnie zlagodzil mi brzmienie RA.

JAk jednak chcesz czegos szybszego, ale tez w miare nasyconego to popatrz na rDaci z dobrym zasilaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A nie lepiej pożyczyć od kogoś na odsłuch jakieś kluseczki pokroju hd650? Jak dla mnie to one najbardziej potrzebowały tego co chcesz wykastrować w swoim torze. Może być fajnie i na pewno łatwiej :)

A jak masz mocne parcie na zmianę DAC - może Chickenek doradzi?

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie zazwyczaj sprawdza się opcja w druga stronę, względnie jasne słuchawki i ciepły tor.

Miałem u siebie teraz fidelio X1 i dla mnie to już było z kolei trochę zbyt ciepłe granie, a raczej za dużo basu. Kupiłem AKG K702 i tutaj przyda się zdecydowanie ocieplenie. Wzmacniacz juz szukam inny do nich ale tak czy siak DAC nadal poszukuje, z ciepłym brzmieniem, wyjściem zbalansowanym tez nie pogardzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście mozesz wypożyczyć z elektropunktu, tak zrobiłem i dac został u mnie. Poleciłem urządzonko kolegom, u jednego z nich Micromega wygoniła z systemu Audiolaba Q-DAC, a drugi zostawił sobie nie mogąc uwierzyć, że dac w cenie sieciówki do wzmacniacza może tak grać. Dac jest nowy i pochodzi z oficjalnej dystrybucji Horna, nie musisz się niczego obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności