Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne do 500zł. Zakup pod kątem komfortu.


deep94

Pytanie

Witam,

Rozglądam się właśnie za jakimiś słuchawkami nausznymi w cenie powiedzmy ~500zł (kwota elastyczna ale wiadomo, czym mniej tym lepiej, zależy mi na cena/jakość). Najważniejszym kryterium w tym wszystkim dla mnie jest komfort. Kupiłem kiedyś słuchawki superlux 681 czytając wiele pozytywnych opinii na temat tego, że słuchawki są świetne jeżeli chodzi o jakość dźwięku na tym pułapie cenowym (tu w zasadzie się zgodzę, bo grają całkiem całkiem) tylko problem w nich był taki, że nigdy zbyt długo nie mogłem w nich wysiedzieć. Początkowo zaczynają boleć mnie uszy (mimo iż nigdy nie słucham muzyki zbyt głośno), a później to i nawet głowa... dlatego przez kilka lat jak je mam, używałem ich na prawdę sporadycznie. Chciałbym kupić teraz słuchawki takie, których mógłbym używać bez problemu parę godzin dziennie bez żadnych skutków ubocznych. Póki co wytypowałem jedne : AKG 550, ponoć bardzo wygodne słuchawki i wytrzymałe (po części metalowe, wytrzymałość też ma dla mnie bardzo duże znaczenie). Co o tym sądzicie? Moje aktualne słuchawki są pół-otwarte, akg będą zamknięte. Czy może są inne alternatywy w tej cenie wpasowujące się w moje wymagania? Inne słuchawki, które mi wpadły w oko to brainwavz hm5 oraz beyerdynamic dt990 pro, chociaż na dzień dzisiejszy skłaniałbym się ku akg.

 

PS. Moje doświadczenia ze słuchawkami są raczej mizerne, oprócz tych superluxów posiadam doki brainwavz m1 oraz mee m2p. Na te pierwsze nie mogę narzekać, komfort jest całkiem znośny (chcociaż też przy dłuższych odsłuchach potrafią mnie boleć uszy lub nawet i głowa), drugie to totalna porażka... ale długo by pisać.

W każdym razie to normalne czy po prostu jestem inny i nie nadaje się do słuchania muzyki w słuchawkach?

 

PS2. A i zapomniałbym, źródło na jakim będę słuchał muzyki to pc z kartą x-fi platinum (xtreme music) oraz telefon galaxy s5. Ponoć te akg nie wymagają mocnego źródła co by akurat działało na moją korzyść, bo xtreme music chyba nie posiada wzmacniacza słuchawkowego jak się nie mylę(?).

Edytowane przez deep94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

AKG K612 pro są bardzo dobrze wykonane? Czytałem, że jest zupełnie inaczej.

 

Z AKG są jeszcze np. K242 K240 itp. tylko mogą ci się nie spodobać ze względu na mało efekciarskie brzmienie. Jak się mają K612 pro do K242 HD pod względem brzmienia i wykonania?

 

Fidelio L2 są dość wygodne nie cisną w głowę i oferują bardzo dobry dźwięk. Cenie je najwyżej z słuchawek które posiadałem.

Edytowane przez kazikson91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AKG K612 pro są bardzo dobrze wykonane? Czytałem, że jest zupełnie inaczej.

 

Z AKG są jeszcze np. K242 K240 itp. tylko mogą ci się nie spodobać ze względu na mało efekciarskie brzmienie. Jak się mają K612 pro do K242 HD pod względem brzmienia i wykonania?

 

Fidelio L2 są dość wygodne nie cisną w głowę i oferują bardzo dobry dźwięk. Cenie je najwyżej z słuchawek które posiadałem.

Nie wydają sie super solidne przez niską wagę słuchawek ale nie widziałem żeby komuś pękły same z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Thomm

Mowa o dt990 edition, czy o pro? Niestety te pierwsze raczej sporo wykraczają poza mój budżet.

 

Myślę też poważnie nad akg k545, słuchawki trochę mniejsze od k550 ale ponoć równie wygodne ale bardziej rozrywkowe - z lepszym basem (wg. recenzji, taki na jakim mi zależało, tzn. celny, potrafiący kopnąć ale nie rozlewający się na inne pasma i nie dudniący). Co prawda raczej nie zamierzam używać słuchawek poza domem to mimo wszystko często chodzę w nich po domu, więc akurat mniejsze rozmiary nie są raczej wadą, tak myślę...

 

PS. Tak w ogóle to zapomniałem podać gatunku muzycznego, którego słucham, a raczej których... W każdym razie głównie jest to rock/lekki metal, house (oraz deep house), czasami jakiś rap i inne (jestem uniwersalny ale głównie zależy mi na najlepszym dźwięku w rock'u)

Edytowane przez deep94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT990.

 

Najwygodniejsze słuchawki jakie miałem na głowie. A... miałem tego trochę.

To coś słabo, mam bliźniacze dt880pro i powiem ze uszy mnie bolą od wczoraj :/

 

Duże wygodne basowe = dt150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Thomm

Mowa o dt990 edition, czy o pro?

 

 

O Edition.

 

To coś słabo, mam bliźniacze dt880pro i powiem ze uszy mnie bolą od wczoraj :/

 

Duże wygodne basowe = dt150

 

 

 

Ja w DT990 Ed. mogę słuchać muzyki 6-7h bez przerwy i uszy mnie nie bolą. A małżowiny mam relatywnie duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K551 - one mają fabrycznie troszkę więcej basu od K550. Perul wie już jak je wygłuszyć (zrobił to doskonale w moich - Janusz i Manu potwierdzą). Doda filtr przeciw sybilantom, wlutuje kabel do obu muszli i masz przekozacki sprzęt. Naprawdę wygodne, grają świetnie i są śliczne. Do tego sporo osób się ich pozbywa, więc używki do przeróbek możesz wyrwać za 300-350zł.

Niewiele ustępują dźwiękowo ATH-R70X, ale są wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytałeś wcześniej o fidelio L2. Wcale nie są takie super wygodne. Pady są dość małe, tyle żeby zmieścić ucho. Nacisk pałąka jest dość spory, ale to się czuję różnie w zależności od wielkości głowy i uszu.

Swoją drogą czy ten pałąk w L2 można rozciągać?

 

Dużo wygodniejsze są fidelio X2. Lekki docisk oraz siateczka opierajaca się na głowie na dużej powierzchni, nie uciska.

 

Miałem na głowie dt990PRO, super bo mieszczą całe uszy jak x2 i nie dotykają małżowiny ale docisk jest silny. Lepiej wypadają dt880/pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

porównywanie słuchawek słuchając na galaxy s5 to duży błąd - chyba że będzie to twoje docelowe źródło,

 

takstar pro 80 - nie trzeba rekablingu - żeby usłyszeć rekabling trzeba mieć źródło imo a nie dziura telefonu czy integra w kompie - zmień pady na od hm5 będzie dobrze,

pro 80, akg 550 i dt 990 250ohm to bardzo dobre słuchawki w swojej cenie - każde grają inaczej - ale A. żródło, B. materiał, C.słuchacz (mam pro80 i luxy 681, będę szukał dalej - osobiście po 30minutach nie byłem w stanie wybrać między 990 a 550 - 51% na 990;) mam na oku jeszcze kilka pozycji 701, dt 150 itd ale to przygoda na dłużej;)

dt880 nie słuchałem

 

koledzy m in pisza o róznicach w rekablingu, o tym ze 551 a 550 maja róznice w basie to są ultra promile - skoro zadajesz pytanie o klasyczne "podstawowe" modele to skup się na RÓŻNICACH MIĘDZY MODELAMI;) słychać je wprost na gołe ucho;)

podsumowując - czytaj - dużo tu mądrych rad- ale idź posłuchaj i weź sprzęt pod siebie - może się okazać że w domowym zaciszu wystarczą ci hd6000 choć chętnie pojawił bys się z podpisem na forum "innej marki" ;)

Edytowane przez gurken
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności