Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne do 500zł. Zakup pod kątem komfortu.


deep94

Pytanie

Witam,

Rozglądam się właśnie za jakimiś słuchawkami nausznymi w cenie powiedzmy ~500zł (kwota elastyczna ale wiadomo, czym mniej tym lepiej, zależy mi na cena/jakość). Najważniejszym kryterium w tym wszystkim dla mnie jest komfort. Kupiłem kiedyś słuchawki superlux 681 czytając wiele pozytywnych opinii na temat tego, że słuchawki są świetne jeżeli chodzi o jakość dźwięku na tym pułapie cenowym (tu w zasadzie się zgodzę, bo grają całkiem całkiem) tylko problem w nich był taki, że nigdy zbyt długo nie mogłem w nich wysiedzieć. Początkowo zaczynają boleć mnie uszy (mimo iż nigdy nie słucham muzyki zbyt głośno), a później to i nawet głowa... dlatego przez kilka lat jak je mam, używałem ich na prawdę sporadycznie. Chciałbym kupić teraz słuchawki takie, których mógłbym używać bez problemu parę godzin dziennie bez żadnych skutków ubocznych. Póki co wytypowałem jedne : AKG 550, ponoć bardzo wygodne słuchawki i wytrzymałe (po części metalowe, wytrzymałość też ma dla mnie bardzo duże znaczenie). Co o tym sądzicie? Moje aktualne słuchawki są pół-otwarte, akg będą zamknięte. Czy może są inne alternatywy w tej cenie wpasowujące się w moje wymagania? Inne słuchawki, które mi wpadły w oko to brainwavz hm5 oraz beyerdynamic dt990 pro, chociaż na dzień dzisiejszy skłaniałbym się ku akg.

 

PS. Moje doświadczenia ze słuchawkami są raczej mizerne, oprócz tych superluxów posiadam doki brainwavz m1 oraz mee m2p. Na te pierwsze nie mogę narzekać, komfort jest całkiem znośny (chcociaż też przy dłuższych odsłuchach potrafią mnie boleć uszy lub nawet i głowa), drugie to totalna porażka... ale długo by pisać.

W każdym razie to normalne czy po prostu jestem inny i nie nadaje się do słuchania muzyki w słuchawkach?

 

PS2. A i zapomniałbym, źródło na jakim będę słuchał muzyki to pc z kartą x-fi platinum (xtreme music) oraz telefon galaxy s5. Ponoć te akg nie wymagają mocnego źródła co by akurat działało na moją korzyść, bo xtreme music chyba nie posiada wzmacniacza słuchawkowego jak się nie mylę(?).

Edytowane przez deep94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie pisałem jak mają grać bo szczerze mówiąc jest to drugorzędną kwestią. Najbardziej tak jak mówiłem zależy mi na komforcie, bo nie potrzebne mi słuchawki pięknie brzmiące w których po 30 min nie będę mógł wysiedzieć. Ale jak już pytasz to najbardziej odpowiadały by mi słuchawki stonowane, każde pasmo jest dla mnie ważne. Chciałbym aby góra była czysta, nie kłójąca w uszy, bass szybki, celny absolutnie nie dudniacy i nie zalewający reszty pasm. Czyli jak mówisz akg 550 z racji tego iż są zamknięte odpadają? Szkoda, bo podobały mi się i ogólnie recenzje bardzo pozytywne. Nawet barwa dźwięku z opisów by mi idealnie pasowała. Z drugiej strony kompletnie otwarte słuchawki tez nie do końca mi nie odpowiadają szczerze mówiąc - słabe tłumienie w obie strony... Jakie zalety oprócz tego że jest wentylacja posiadają takie słuchawki? Szczerze mówiąc póki co nie miałem problemów jeżeli chodzi o przegrzewanie się uszu.

 

PS. Jeżeli chodzi Ci o beyerdynamics dt990 bez pro to ceny zaczynają się od 800zł. Jest to troszkę więcej niż zakładałem ale czy faktycznie warto dołożyć (gdzie wersja pro jest o 200zł tańsza)?

Co do superluxów to wydaje mi się, że jest to chyba kwestia właśnie wygody, jakości wykonania. Co do dźwięku to mi odpowiada, wiadomo dupy nie urywa ale akurat taka barwa mi słuchawek odpowiada. Bass jest spoko, nie dudni, nie zalewa jest tam gdzie powinien być. Zaznaczam, że nie miałem styczności z innymi słuchawkami tym bardziej z tej średnio-wyższej półki wiec ciężko mi porównać do czegokolwiek.

Edytowane przez deep94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamknięte izolują ale grzeją przez brak przepływu powietrza.

Otwarte mają najlepszą scenę najlepszą naturalność sceny, często na welurach (byle nie chinski szajs) = brak grzania gotowania pocenia uszu.

 

No to zamkniętych sprawdź hd6000, z otwartych ad700 ew hd580/600 wymagany wzmak lub mocna karta.

Wysiedziałem w hd580, 600, po 8h w pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konstrukcje beyerow czy beyeropodobne sa raczej okej tzn ja w dt770 nie mam problemu zeby wysiedziec nawet te 10h

 

No i jakos tam bardzo nie grzeją, moze latem jest cieplej ale bez przesady.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez phobos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba podjadę do sklepu mp3 store we Wrocławiu i po prostu przetestuje tam na miejscu kilka modeli - będzie to najlepsze rozwiązanie, a napewno lepsze niż kupno w ciemno, kota w worku.

 

PS. Swoją drogą zastanowię się i może faktycznie pójdę na prościznę i spróbuję zmienić te pady od moich superluxów.

Edytowane przez deep94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz polecieć jeszcze bardziej po kosztach i założyć im skarpety: http://forum.mp3store.pl/topic/98130-skarpetkowy-mod-superlux/

 

Chociaż osobiście nie testowałem tego rozwiązania :P

Testowałem dawno temu, jest to ciekawy pomysł jak jest ciepło i nie mamy pieniędzy na normalne pady z weluru.

Lepiej będzie ale o siedzeniu 2h bez przerwy w słuchawkach można zapomnieć, najlepsze pady jakościowe jakie można zastosować są od k240 ale to nadal nie jest poziom hd600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepsze nausznice pod względem jakości pochodzą nie od AKG, a od Beyerdynamica. Custom One PRO w przypadku skórek i EDT990VB w przypadku welurów. Skórki dodatkowo legitymują się bardzo dużą żywotnością i brakiem twardnienia/pękania z czasem, jak u AKG i SL. Są to jednak nausznice profilem różniące się od oryginałów i będą alterowały w pewnym stopniu dźwięk słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie o tych słuchawkach ciągle myślę, podobają mi się z wyglądu, mają świetne recenzje (zarówno jeżeli chodzi o dźwięk jak i o wygodę) tylko z tym, że są zamknięte. Z jednej strony dobrze (wygłuszenie) z drugiej boję się, że będą mi grzały z byt mocno uszy i nie będę mógł w nich wysiedzieć... I niestety nie sprawdzę tego do póki ich nie kupię (nie będę w sklepie przecież siedzieć przez 1-2h aby się upewnić :D).

Edytowane przez deep94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Również polecam AKG K550. Są bardzo wygodne i dobrze wykonane.

Mają bardzo dobrą scenę, jednak polecałbym bym ich odsłuch ze względu na niezbyt dużą ilość basu i dość ostrą górę.

 

Bardzo fajne pod względem wygody z zamkniętych są też Sony MDR-1R (miałem je jedynie przez chwilę na głowie, nie wiem jak przez dłuższy okres czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i byłem w sklepie na odsłuchach:

-akg k550 - nawygodniejsze, bardzo miękkie skórzane pady, świetny design oraz wykonanie, dźwięk przyjemny dla ucha (taki neutralny, zrównoważony jak w moich aktualnych słuchawkach)

-beyerdynamics dt770 pro/dt990 pro 80ohm oraz 250ohm - tu troszeczkę mniej wygodne, welurowe pady twardsze niż w akg, większy ucisk głowy, więcej basu

-jakieś tam sensenhiery w tej cenie podane przez sprzedawcę - ogólnie wygoda raczej mierna, były dużo mniejsze niż poprzedniki, pewnie na miasto

 

W każdym razie, jestem zawiedziony dźwiękiem powyższych słuchawek, żadne z nich nie powalił mnie na ziemię (na to cicho liczyłem). Na pewno wina leży po stronie nie wygrzanych słuchawek i słabego źródła (galaxy s5) ale czy po przejściu na lepsze źródło czy nawet inwestycję w dac (np. fiio andes) ta różnica będzie bardziej zauważalna w porównaniu z moimi superluxami (warta 600 złotych) i owe słuchawki pokażą swoje prawdziwe oblicze? Nie chciałbym wydać 600zł na słuchawki i 400zł na daca i zorientować się, że moje superluxy (mimo, że mniej wygodnie, duuużo słabiej wykonane) grają niewiele gorzej pod tym dacem.

 

PS. Może być też taka kwestia, iż słoń nadepnął mi na ucho i nie potrafię powiedzieć czy słuchawki za >500zł są lepsze od tych za <100zł... Już sam nie wiem...

Edytowane przez deep94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

żadne z nich nie powalił mnie na ziemię (na to cicho liczyłem)

A co by powaliło buldożer? Określ czego chcesz, a słuchałeś poleconych przez mnie hd6000 ?

 

Z otwartych zobacz jeszcze hd668, ale w kwestii wygody hd600 mój nr 1, pokonały r70x, dt880pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak nie słyszysz różnic to się ciesz.

Zmień pady jak radzą Koledzy i po sprawie.

Kasa w kieszeni, zadowolenie z wygody czyli podwójny zysk ;)

 

Otwarte słuchawki nie powodują przepływu powietrza do uszu.

To mit który każdy powiela bez zastanowienia.

Po prostu ciśnienie akustyczne - fala dźwiękowa, swobodnie wydostaje się na zewnątrz i dzięki temu nasze uszy tak się nie męczą, można w nich dłużej słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dźwięk w zasadzie najbardziej mi właśnie odpowiadał w tych k550, basu nie było dużo, był tam gdzie miał być, bardzo zrównoważone słuchawki. Wygoda, design i jakość wykonania na duży plus. Żałuję, że nie mogłem posiedzieć ze słuchawkami dłużej (a nie, na szybkiego przed zamknięciem sklepu) i w bardziej intymnej atmosferze (nie przy ladzie :P) i przesłuchać je na lepszym sprzęcie oraz lepszych nagraniach (niestety tylko deezer, co prawda wysoka jakość ale i tak pewnie dupy ta jakość nie urywa). Pewnie te moje porównanie, brzydko mówiąc o kant dupy rozbić - zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego pytam czy różnica się powiększy przy odpowiednim źródle oraz nagraniach (czy słuchawki pokażą pazur)?

 

PS. Szkoda, że nie ma takiego sklepu gdzie można byłoby wypożyczyć słuchawki i je sprawdzić dokładnie, chociaż na ten 1-2 dni :( Co do takstarów, to niestety zapomniałem o nie zapytać (tak samo zresztą jak brainwavz hm5...)

 

PS2. Jeżeli chodzi o pady to jakie polecacie dokładnie (z jakich modeli), które bez problemu podpasują ? Może by jakieś mody jeszcze zrobić w moich superluxach ?

Edytowane przez deep94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AKG k240 welur pad

 

do hd6000 super soft hm5 !

hm5 są fajne ale potrzebują wytłumienia i to bardzo jak na moje ucho

k550 też by się przydało tylko nie ma gdzie :D

 

tak naprawę do tej trójki to już musisz sam ucho przyłożyć bo tu poziom jest podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 po dłuższych odsłuchach czasami lubią grzać w uszy, ale mam tu na myśli 6h+ więc moim zdaniem wynik bardzo dobry.
Tak andes mu da sporego kopa do jakości, ja czuje na prawdę duży przeskok między kartą zintegrowaną a E10k.

A jak byś kupił HD6000 to mogę Ci sprzedać pady od HM5 standardowe po taniości, nie trafiony zakup dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Tak czy siak ja nadal obstaję przy polecaniu k550 - zwróć uwagę, że słuchałeś niewygrzanych słuchawek. Kolejna sprawa że k550 nieźle sobie radzą z słabymi źródłami (prądowo) więc nie jest źle nawet z dziury, do kolejnego odsłuchu polecam Ci:
- Znajdź na necie gdzieś kilkanaście plików FLAC

- Zainstaluj sobie na tel jakąś dobrą apkę jakiś player

- Przyjdź do sklepu umówiony wcześniej np o 15 i posiedź sobie godzinkę czy półtorej i posłuchaj.
- Ewentualnie poproś sprzedawce, żeby udostępnił Ci e10k jeżeli ma czy inną zabawkę i dodaj K550 troszkę mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie sądze że będzie słyszalna różnica na k550 między plikami mp3 320kbps a FLACzkami przy telefonie jako źródle - jeśli będzie to gratulacje słuchu.

 

Ważne żeby odsłuchy robić na dobrze znanym materiale - można wcześniej sobie przygotować liste piosenek z wyszczególnieniem tego co dany kawałek pozwala dobrze testować.

 

Sprawdź jeszcze Takstar pro80, bo te które bym faktycznie polecał (yamaha MT220) już są słabo dostępne i cena poszła mocno w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Takstarki pro80 - fakt - dobry zakup, aczkolwiek pod kątem wygody i jakości dźwięku nie mają zbytnio startu do k550 - przynajmniej dla mnie. Chociaż pro80 po wymianie kabla też nieźle grają. No i cenowo z rekablem wychodzi te 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie a co myślicie o tym?:

http://forum.mp3store.pl/topic/132467-beyerdynamic-dt770-pro-limited-edition-32-ohm/

Niby dt770 słuchałem ale jeżeli dobrze pamiętam to była zwykła wersja pro z 250ohm, a nie limited edition 32ohm jak tutaj.

Myślicie, że te lepiej zagrają jak te zwykłe? Czy po prostu będą mniej wymagające jeżeli chodzi o źródło?

Edytowane przez deep94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę ponad budżet ale sprawdź koniecznie AKG K612 Pro. Świetne słuchawki pod względem jakości dźwięku, jakość wykonania bardzo dobra. Dobrze im zapewnić lepszy wzmacniacz ale z tego co masz też jako tako zagrają.

Swoja drogą podrożały przez pół roku, jak pisałem ich recenzję to akurat kosztowały 500 zł w mp3store (promocja była) a w innych sklepach ok 550 zł. Teraz już widze 600 zł +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności