Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe - do 300zł (electro house,progressive house itd.)


kevcio60

Pytanie

Witam, poszukuje słuchawek dokanałowych. Przeglądałem jakieś stare rankingi, allegro itd. aż w końcu natrafiłem na to forum, gdzie poczytałem co niego i wgl. nieznane dla mnie firmy zaczęły się pojawiać... ale z tego co widzę są o wiele lepsze.

 

Kwota jaką mogę wydać to do 300zł. Głównie słucham progressive house, electro house, trance itd. - czyli dla niektórych elektroniczna bądź "techno" gdzie występują też wokale.

 

Słuchać będę na smartfonie - czyli Samsung Galaxy S5 + Spotify Premium + Aplikacja Poweramp czasami.

 

PS. Co to jest i9 .. ?

Edytowane przez kevcio60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przeglądałem co niego co już forum i takich nie znalazłem.

Przy szperaniu ogólnie najbardziej zaciekawiły mnie te oto słuchawki:

 

JVC HA-KX100 - Gdzie to dostać, Jaka cena wkońcu.
SAMSUNG Level In-Ear - Ostra przecena.
NuForce NE-700X - Wszędzie na alledrogo dostępne.
MH1C Sony - Ktoś podał link na forum, są za 99, z jakimiś boxami.
shure se215 - odpadają, design też troche biorę pod uwagę.
Które z wymienionych wyżej i przez kolegę będą najlepsze ? Dla przykładu mogę jeszcze zamieścić linki jakich utworów słucham. Zależy mi też na czasie żeby dziś zamówić, żeby na piątek były :P.
Oto utwory:

<--- 50sec się zaczyna magia.

<--- 29sec się zaczyna magia.

<--- 16sec się zaczyna magia.

<--- od razu się zaczyna magia.

Lubie też utwory rozpoczynające się wokalem i wtedy DROP :D To teraz tylko słuchawki ! Tyle ich dobrych jest że strasznie jest coś wybrać.
Edytowane przez kevcio60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czym kierowałeś się wypisując tam wyżej te 4 modele ?

Pytam, bo np. KX100 i Leveliny to zupełnie przeciwne bieguny grania.Jak woda i ogień, jak niebo i piekło et caetera.

 

???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czym kierowałeś się wypisując tam wyżej te 4 modele ?

Pytam, bo np. KX100 i Leveliny to zupełnie przeciwne bieguny grania.Jak woda i ogień, jak niebo i piekło et caetera.

 

???

 

Level Iny - tylko dlatego iż zauważyłem ostrą promocję i są naprawdę tanio, lecz nie widziałem żadnej ich recenzji. Myślę że coś opowiecie o nich.

KX100 - W recenzjach audiofanatyk lepsze niż NuForce NE-700X podobno.

 

Nie znam się, jestem zielony całkowicie. Mam nadzieje że mogę Wam zaufać i polecicie mi coś godnego uwagi - przykłady muzyki podałem.

Dopiero wchodzę w tematy słuchawek dokanałowych, a tu jeszcze zauważyłem że każdy posiada osobne źródło dźwięku lepsze(odtwarzacze jakieś modyfikowane, to potem ogarnę na spokojnie).

Pozdrawiam !

Edytowane przez kevcio60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tutaj jest WSZYSTKO o KX100 :

http://forum.mp3store.pl/topic/129592-jvc-ha-kx100/

 

a tutaj o Level in :

 

http://forum.mp3store.pl/topic/122496-samsung-level-in/

 

Maciek o NuForce :

 

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-nuforce-ne-700x-wersja-2013/3/

 

Sony :

http://forum.mp3store.pl/topic/96407-sony-mh1-rewelacja/

 

Tak, dużo tekstu, ale czytając nabieramy wiedzy i świadomości, nie tylko na temat konkretnych modeli, ale ogólnej ;)

 

"PS. Co to jest i9 .. ?" :

http://forum.mp3store.pl/topic/61163-cowon-i9/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najprościej jak się da: lubisz dużo basu czy mało ? Lubisz dużo wysokich tonów, jak np. dźwięk uderzenia w talerze itd. ?

Przy takiej muzyce odpuść sobie Samsung Level-in.

 

Przy tej cenie możesz szukać używanych yamaha eph-100.

Z nowych sprawdzą się wspomniane NuFroce ne700x. Jak lubisz faktycznie mocny bas to od siebie polecę AKG K376.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chcesz mocnego basu to możesz też poszukać Shure SE215. Są wygodne, ładne i mają bardzo mocne dolne rejestry (kosztem góry). Odpinany kabel to dodatkowa zaleta, bo jak przestanie łączyć to wymieniasz tylko ten element zamiast całych słuchawek :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dużo tekstu - tak ale większość już przeczytałem i w temat często schodzi wgl na inne słuchawki, przez co odkryłem - sony xba-h1... więcej do wyboru ! YEY.

 

Opisz brzmienie jakie lubisz a my Ci coś doradzimy ;)

 

To nie takie łatwe dla rodzynka wśród takich znawców jak Wy :D Poradnik by się przydał...

 

Co do słuchawek, Yamaszki znalazłem tylko tutaj ale nie wiem co to jest - http://allegro.pl/yamaha-eph-100-okazja-i5597192112.html - Reszta wszędzie drogo więc przekracza to mój budżet. Olx też - nie ma problemu że podałem nazwy portali ? :)

 

AKG K376

NuFroce ne700x

JVC KX100

Sony xba-h1

 

To tak nie jest przeczytaj sobie i wybierz. Dlatego liczę na Was, abyście mi pomogli - aczkolwiek wiem że musiałbym Wam opisać lepiej brzmienie tylko nie wiem jak to zrobić, kiedy nie jest się poetą do opisywania dzwięku.

 

Postaram się...

 

Gdzieś przypadkowo zobaczyłem czego słuchają inni i odkryłem George Michael - Symphonica słuchałem tego całą noc spodobało mi się. Dlatego też chce aby słuchawki w takie muzyce też dawały radę.

 

Bass - Ma być taki ... taki ... Nie zbyt mocny, ale głęboki, wyraźny, gdzie mogę doszukać się bardziej ukrytych dźwięków, też taki, aby nie zagłuszał np. wokalu i nie dominował, aczkolwiek strasznie uwielbiam "dropy". Strasznie ciężko mi idzie opisywanie tego.

Dla początkującego kto nie miał nigdy takich słuchawek a to tylko są za 300zł to ma być nowy rozdział w słuchaniu muzyki, potem nowy rozdział zaczniemy z słuchawkami za 1000zł.

 

Może trochę bardziej przybliżyłem co bym chciał - dziękuje za odpowiedzi, czekam na kolejne. Pozdrawiam !

Edytowane przez kevcio60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę, że shurki by ci podpasowały. Ten bas w nich był na prawdę kozacki. Troche góry na tym traciło, ale były dość szczegółowe ( z fiio x5, nie wiem jak z innymi). Jeśli to mają być słuchawki portable to jak najbardziej na plus bo izolują idealnie od otoczenia.

 

Obczaj też: Fischer Audio Eterna,Brainwavz R1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybrałem już swoje słuchawki, ale jakie wybralibyście Wy ?

 

ZH-DX200 Carbo Tenore

AKG K376

NuFroce ne700x

JVC KX100

Sony xba-h1

Fischer Audio Eterna

Brainwavz R1

 

Burdel mam w głowie(tyle tych słuchawek), wybieram ZH-DX200 Carbo Tenore po przeczytaniu opinii w tematach. Jednak napisałeś też że do tej ceny brałbyś TakaStar Hi-1200, ale mniejsza...

Są tańsze niż wszystkie, są z 2014-2015 roku, fajny design, tylko teraz mam jeszcze parę pytań. Oto one:

 

- Gdzie je kupić tanio i bezpiecznie(najlepiej link) ?

- Czy jest wersja biała ?

- Czy jest tylko jedna ich wersja (chodzi o rev2, v2, inne oznaczenia wiecie o co chodzi) ?

- Jak z dzwiękiem w moim Samsung Galaxy S5 + Poweramp lub Spotify ?

- Czy są jakieś fajne że tak powiem "karty zewnętrzne do smartfonów" do 150zł ? DOCi to się nazywa tak ?

- Czy wytrzymają bynajmniej rok, użytkownicy piszą że budowa to klapa.

Edytowane przez kevcio60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

BW R1 wywal z listy, badziewie wg mnie, nie ma czym się zachwycać.

Koledzy dobrze radzą żebyś pomyślał o SE215, ale dodał bym do stawki SoundMagic E50, mają głeboki i fajny bas o jakim piszesz, przy okazji są dobrze zrobione, wzmacniany kabel itd. Jak mieszkasz gdzieś w poblizu mp3store to można ich posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posiadam SE215, dużo basu i jak na tę półkę schodzi nisko, mułami bym ich nie nazwał ale ciemne są, wygoda użytkowania, świetna jakość wykonania, odpinany kabel, wpadły mi do wody kiedyś wieć wsadziłem po paru godzinach do wody dejonizowanej/demineralizowane (mamcia z labolatorium :3) śmiga wszystko bez żadnych uszkodzeń, gra tak jak grało od nowości, w sumie bogate wyposażenie, bardzo sobie chwalę aczkolwiek kupiłem za 250zł nówki po miesiącu znajomy chciał kupić to już 350 kosztowały więc mi się udało.

Z minusów to trzeba uważać na druciki żeby nie połamać i zawsze zakładać tak jak producent zaleca.

Nie wiem do czego autor chce podczepić słuchawki ale ja używam SE215 z SGS3 aczkolwiek mam custom ROMa, boeffla, kernele i inne potwory, więc wyciskam chyba wszystko z tego wolfsona. Ogólnie sgs3 gra jasno więc mi się fajnie słuchawki zgrały, kupiłem prawie w ciemno, ludziska z tego forum mi polecili i się nie zawiodłem. Słuchawki kupiłem pare lat temu ale teraz się chyba coś pozmieniało lekko w konstrukcji i wyposażeniu SE215.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja bym je nazwał zamulonymi, bo jestem radosnym entuzjastą doków Etymotic i ich oszczędnego, precyzyjnego i szybkiego basu :P a między Etami i SE215 jest przepaść w kwestii charakteru grania - dwa kompletnie przeciwległe bieguny.

 

Niemniej jednak - patrząc z perspektywy typowego słuchacza Shure SE215 to są to fajne, wygodne i dobrze wyposażone doki z mocnym basem, dające świetny efekt w dynamicznej muzyce.

 

Warto poszukać używek w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko opisałem moje skromne kilku letnie doświadczenia z se215, wielu doków w życiu nie przesłuchałem bo po prostu mi pasują shure. Co do "mułowatości" dodałem, że podpinam je do jasnego źródła z custom romem. Oczywiście to tylko telefon xD ale gra nie najgorzej i jako mobilne audio na miasto czy do komunikacji miejskiej jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Sprawdzałem SE215 na różnych źródłach i dla mnie za ciemne tak czy siak, najbardziej podobała mi się szkoła SM e10 zanim posłuchałem E80 :) ale jedno trzeba przyznać SE215 - diablo wygodne, plus trzymają się ucha jakby ktoś je wkleił poxipolem, generalnie dobrze założone i można iść w pogo i nie wylecą za diabła. U mnie najczęściej kupują te słuchawki ludzie grający w zespole na perkusji, głównie ze względu na ich dość dyskretny styl oraz genialny seal. Doskonale odcinają od świata zewnętrznego. Gdyby były jaśniejsze to z pewnością bym je kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Wiesz, taki bas mi nie przeszkadza, łatwiej go wyciąć niż go dodać tak defacto, ale chodzi o to że dla mnie i tak za mało góry i średnicy. Ale tak jak pisałem, dla autora tematu powinny być jak znalazł. Dobrze by było gdyby wcześniej przed zakupem przetestował je gdzieś bo pudełko trzeba rozerwać żeby je otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W poniedziałek bodajże będę miał ZERO AUDIO Carbo Tenore, zobaczymy jak się będę sprawowały tylko boje się ze mi się porwą, połamią, zniszczą bardzo szybko, ze względu na to że są trochę kruche(słabo wykonane) - same siebie oczywiście, bo o sprzęt dbać umiem :)

 

Jak można polepszyć dzwięk zapytam ? Mam Galaxy S5(qualcomdragon) i aplikacje Poweramp - customromów na razie bym nie chciał bo nie chce stracić gwarancji, ale coś czytałem że da się bez utraty to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uprawniena administratora w androidzie czyli tzw root i wtedy mozna np vipera zainstalować ale też teoretycznie tracisz gwarancje tzn to juz od serwisu zalezy no ale mozna zawsze cofnąć licznik flashowań. Ogólnie bez roota mało zdziałasz, predziej czy później przyda ci się do innych aplikacji.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Jak ruszysz knoxa i będzie wskazywał 1 zamiast 0 to jedyny sposób żeby to wrócić to wymiana płyty głównej w telefonie. To jest nie do cofnięcia. W Note3 jest jeden plik który się nazywa : mixer_paths.xml i tam są takie wartości jak:

"path name="headset">

<path name="ear"/>
<ctl name="HPHL Volume" value="20"/>
<ctl name="HPHR Volume" value="20"/>
<ctl name="RX1 Digital Volume" value="77"/>
<ctl name="RX2 Digital Volume" value="77"/>
<ctl name="COMP1 Switch" value="1"/>"

masz wartości 77 - to jest na europę, w sofcie poza EU jest znacznie wyższa ta wartość, zmień na 99 i telefon odstrzeli Ci uszy przy samej d... :D odblokowujesz moc w telefonie :) jest tam jeszcze kilka wartości wzmocnienia różnych parametrów. Wystarczy pogrzebać, ale pliku nie podmienisz bez robienia ROOT`a.

Sorki za offtop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności