Skocz do zawartości

sprzęt dj'ski dla początkującego


kisnol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję kontrolera ( mikser+ 2 decki) dla początkującego deejeeya wink.png. Podstawy można powiedzieć, że ogarnąłem myszką w traktorze lecz nie wszystkie. Wiadomo trzeba przejść na kolejny etap.. Będzie używany głównie do nauki,remixowania, tworzenia muzy(house itp.) i w przyszłości do prowadzenia imprez.
Z tego co się orientowałem to dobrym wyborem mógłby być numark n4. Kontroler będzie podłączony do lapka, musi obsługiwać też usb. Słuchaweczki do odsłuchu posiadam ( soundmagic hp100).

Jak na razie jestem zielony co do tego typu sprzętu więc nie wiem co potrzeba żeby podłączyć do lapka, wzmaka i głośników. Prosiłbym żeby mi ktoś rozjaśnił sytuację smile.png.

Budżet to 1000zł, może być używka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol nie zremixujesz czy nie stworzysz muzyki na takim sprzęcie. możesz live jakieś mash upy zrobić + dołożyć jakieś efekty, ale remixem tego nie wolno nazwać

 

w tym budżecie nie poszalejesz za bardzo. kontrolery to zabawki, już lepiej sobie wziąć CDki i mikser, ale musiałbyś dołożyć drugie tyle

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę złe forum na to sobie wybrałeś. I jeszcze coś: na 2 deckach i mikserze NIE STWORZYSZ MUZYKI. Będziesz robił najwyżej sety/mash-upy i inne takie, ale to nie jest tworzenie. Handluj z tym.

 

Od kreowania muzyki są kontrolery MIDI (klawiatury) z wtyczkami VSTi lub żywe instrumenty + DAW + interfejs + mikrofony etc.

 

EDIT: Play mnie uprzedził :P

Edytowane przez nismovsky
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym. Jak na razie bardziej chodzi mi o tworzenei setów i mash upy ;) W niedalekiej przyszłości wezme się za tworzenie. Tymczasem chciałbym to mega ogarnąć w 100%. Do 1000zł chyba jakiś dobry kontroler się znajdzie ? W takim razie podajcie mi jakieś zestawy z mikserem i deckami oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedalekiej przyszłości wezme się za tworzenie. Tymczasem chciałbym to mega ogarnąć w 100%.

 

Jak chcesz to ogarnąć w 100% to nie będziesz miał "w niedalekiej przyszłości" czasu na nic innego. Myślisz, że live-acty to taka łatwizna? ;)

Co do kontrolerów DJ-skich to pytaj na odpowiednich forach, bo tu wątpię, że ktoś Ci fachowo doradzi. Ja się kiedyś bawiłem przy Native Instruments S4, ale to nie ten budżet raczej :P

 

NI_TRAKTOR_KONTROL_S4-MK2_SW-HW_blank-24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

To ja :)
https://www.djguitar.pl/muzyk-na-wesele-o-mnie/

 

Szukam pomocy odnośnie kopiowania mp3 do mixera. Mam USB ale nie da się kopiować przez pendrive. Muszę odkręcać dysk śrubkami i wypinać dysk twardy, za każdą aktualizacja. Mieliście podobny problem?

 

A potrzebny mi jest do szybkiego kopiowania do piosenek na życzenie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, djguitar36 napisał:

To ja :)
https://www.djguitar.pl/muzyk-na-wesele-o-mnie/

 

Szukam pomocy odnośnie kopiowania mp3 do mixera. Mam USB ale nie da się kopiować przez pendrive. Muszę odkręcać dysk śrubkami i wypinać dysk twardy, za każdą aktualizacja. Mieliście podobny problem?

 

A potrzebny mi jest do szybkiego kopiowania do piosenek na życzenie.

Dobry dział. 

 

 

Pisz do mnie misterstwa kultury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności