Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ile warte są używane słuchawki?


marekhall

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Wpadł mi do głowy taki pomysł, żeby zebrać do kupy zestawienie cen używanych słuchawek średniej i wyższej klasy. Po co? Po to, by śledzić zmiany jak również ocenić, czy jakaś oferta, która nam się trafia jest faktycznie atrakcyjna.

Zaczynam od zebrania 'z głowy' listy słuchawek, których ceny pamiętam. Ceny pochodzą z Allegro, forów i w niektórych przypadkach Ebay'a.

Jeśli kupujecie tą ideę, dodajcie swoje!

 

 

AKG min max

K141 120 140

K141monitor 140 180

K141studio 150 200

K171studio 220 270

K240sextet 180 300

K240monitor 180 280

K240DF 200 350

K240Studio 240 300

K241 200 250

K250 ~280

K260 ~240

K270 ~290

K271 250 300

K280 220 270

K290 270 300

K300

K301

K400 200 240

K401 200 240

K500 250 350

K501 250 350

K601

K701 500 800

K702

Q701

K1000

 

Sennheiser

HD265 250 450

HD430 100 130

HD540 180 350

HD545 180 250

HD560 130 200

HD565 260 250

HD570 200 270

HD580 400 550

HD580Jubilee 900 1500

HD590 300 400

HD600 500 700

HD650 700 1000

 

Sony

MDR-CD750 100 150

MDR-F1 200 700

 

Beyerdynamic

DT770 250 400

DT770/2005 450 700

DT801 200 300

DT831 300 400

DT880 250 600

DT880/2003 500 700

DT880/2005 550 750

DT901 600 900

DT911 600 900

DT931 600 1000

DT990 300 500

DT990/2005 600 800

Edytowane przez marekhall
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku,

1. lista w obecnym stanie jest kompletnie nieczytelna,

2. wartość każdego produktu zmienia się z czasem i będzie się sukcesywnie dezaktualizowała względem tego wątku, toteż i tak trzeba będzie oceniać wszystko doraźnie i na życzenie,

3. bowiem wycena każdej pary vintage zależy od jej indywidualnego stanu. K240 DF w stanie idealnym mogą moim zdaniem spokojnie kosztować oryginalną cenę zakupu z końca produkcji (600zł) a nadal być gratką dla kolekcjonera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekhall - to wygląda jak przekopiowane żywcem z innej strony, bo nawet nie zadałeś sobie trudu żeby sformatować ten tekst.

 

Te widełki od-do są średnio przekonujące, bo często zasadniczą rolę w przypadku wyceny odgrywa stan sprzętu. Jak masz nówki w stanie kolekcjonerskim, to na pewno nikt ci ich nie sprzeda za ceny z widełek, tak samo zajechane słuchawki w cenie poniżej widełek, to też żadna okazja, bo z naprawą okażą się znacznie droższe. Poza tym tak jak napisał @Evil - o ile popularne słuchawki obecne w dużych ilościach od biedy da się wycenić, to vintage już niekoniecznie i coś co dla jednego jest kupą złomu wartą 50zł dla innego może być warte kilka stówek, bo łapie na tym świetną synergię, ma sentyment, czy jeszcze cokolwiek innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku,

1. lista w obecnym stanie jest kompletnie nieczytelna,

2. wartość każdego produktu zmienia się z czasem i będzie się sukcesywnie dezaktualizowała względem tego wątku, toteż i tak trzeba będzie oceniać wszystko doraźnie i na życzenie,

3. bowiem wycena każdej pary vintage zależy od jej indywidualnego stanu. K240 DF w stanie idealnym mogą moim zdaniem spokojnie kosztować oryginalną cenę zakupu z końca produkcji (600zł) a nadal być gratką dla kolekcjonera.

ad1. - sorry, zrobilem to na szybko

ad2. - jak napisalem, przygotowalem liste zeby sledzic zmiany

ad3. - zgoda, jednak chciałbym zobaczyć DF kupione za 600 pln :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekhall - to wygląda jak przekopiowane żywcem z innej strony, bo nawet nie zadałeś sobie trudu żeby sformatować ten tekst.

Hmm, skąd niby miałbym to skopiować?

Wiesz, listę stworzyłem w arkuszu kalkulacyjnym a następnie skopiowałem na stronę. Zatem pisanie, że skopiowałem tekst ze strony i nie zadałem sobie trudu, żeby go sformatować jest nie fair.

Panowie, jeśli nie podoba Wam się ta idea, ok, umierał za nią nie będę a korona mi z głowy nie spadnie, jeśli wątek zostanie zamknięty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ad1. - sorry, zrobilem to na szybko

ad2. - jak napisalem, przygotowalem liste zeby sledzic zmiany

ad3. - zgoda, jednak chciałbym zobaczyć DF kupione za 600 pln :D

 

 

1. nie ma sprawy,

2. ok

3. na eBayu widziałem NOSy za chyba 229 USD i używane za 199 USD w stanie idealnym. Niestety trudno jest mi zweryfikować autentyczność tychże ofert pod kątem oferowanego produktu. Jednak jeśli pojawiłyby się NOSy tego modelu w cenie jak za nowe z tamtego okresu, kupiłbym, chociażby z szacunku do ich brzmienia i podziwu, nawet mając już jedną parę.

 

Słuchawki są warte tyle, ile jesteśmy w stanie za nie dać, taka prawda :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, że coś komuś się podoba albo nie, tylko o to, że zwyczajnie nie da się ustalić realnej wartości takiego sprzętu. Nie ma stałych cen, a wyjątki nie stanowią reguły. Raz kupisz taniej, raz drożej. To samo ze sprzedażą. To nie tak, jak w przypadku słuchawek, które są obecne na półkach, gdzie można sprawdzić ich cenę w danym okresie. Raz trafisz na HD525 za 150 zł, innym razem za 200, czy za 250 nawet i nie można mieć pretensji do sprzedającego o to, że kiedyś było taniej. Nie kupię ja, to znajdzie się ktoś inny, kto dany model zna i potrafi docenić. Ewentualnie nikt nie kupi, bo przecież też tak może być. Co też wcale nie musi oznaczać, że cena jest za wysoka. Choć wiadomo, może ;)

 

 

Inna sprawa, że na takim ebayu ceny są często sporo wyższe niż u nas na allegro chociażby. Ale i częściej można dostać vintage w stanie NOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ad1. - sorry, zrobilem to na szybko

ad2. - jak napisalem, przygotowalem liste zeby sledzic zmiany

ad3. - zgoda, jednak chciałbym zobaczyć DF kupione za 600 pln :D

 

 

1. nie ma sprawy,

2. ok

3. na eBayu widziałem NOSy za chyba 229 USD i używane za 199 USD w stanie idealnym. Niestety trudno jest mi zweryfikować autentyczność tychże ofert pod kątem oferowanego produktu. Jednak jeśli pojawiłyby się NOSy tego modelu w cenie jak za nowe z tamtego okresu, kupiłbym, chociażby z szacunku do ich brzmienia i podziwu, nawet mając już jedną parę.

 

Słuchawki są warte tyle, ile jesteśmy w stanie za nie dać, taka prawda :).

 

 

Czy ceny, które podałeś to kwoty, za które ktoś kupił te słuchawki, czy też tyle oczekiwali sprzedający?

Tak czy owak, podzielam Twój szacunek do DF-ów. Zaskakujące jest to, że tak stosunkowo mało kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł. Przynajmniej będziemy mieli pewien punkt odniesienia. Przykładowo ja nie śledzę cen starszych modeli AKG, Sennheiserów i Beyerów, a najdzie mnie ochota na zakup dajmy na to takich HD 580 i dzięki temu tematowi będę wiedział ile mniej więcej mogę za nie dać. Wiadomo, że czasami trafiają się większe okazje, ale mimo wszystko taka lista da nam pewien pogląd na ceny i to, jak zmieniają się one na przestrzeni miesięcy/lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że na takim ebayu ceny są często sporo wyższe niż u nas na allegro chociażby. Ale i częściej można dostać vintage w stanie NOS.

Jeśli chodzi o NOS, owszem Ebay moze byc drozszy, szczegolnie w Stanach. Jednak gdy szukasz używanych słuchawek w dobrym stanie, to częściej znajdziesz je w lepszych cenach na Ebay'u niz na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ceny, które podałeś to kwoty, za które ktoś kupił te słuchawki, czy też tyle oczekiwali sprzedający?

Tak czy owak, podzielam Twój szacunek do DF-ów. Zaskakujące jest to, że tak stosunkowo mało kosztują.

I to i to.

A z faktu czego pozostaje nam nic tylko korzystać i wzbogacać kolekcje, nawet jeśli miałaby to być tylko kolejna nadmiarowa para. W wielu sytuacjach jestem przekonany, że inne słuchawki pójdą w świat, a stare DFy, Sexy czy Monitory pozostaną. Po prostu szkoda będzie się ich pozbywać, a już na pewno w sytuacji, gdy dany egzemplarz przeszedł renowację i został doinwestowany.

 

Co do samego tematu, to jak najbardziej jestem za jego ideą, choć realizacja w akuratnym rynkowo formacie jest niemożliwa. Myślę jednak, że warto mieć wątek do wycen tylko i wyłącznie samego sprzętu klasy vintage.

Ze swojej strony pomóc mogę w przypadku starych AKG z serii 100 i 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w przypadku Staxów ?

Wiem, że dużo zależy od stanu, ale kompletnie nie mam pojęcia ile dany model może być realnie warty.
Przykładowo SR-404, są do kupienia za 2500zł, wystawiane od minimum sześciu miesięcy i dalej nikt ich nie kupił.

Cena jest wygórowana czy po prostu te słuchawki nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w przypadku Staxów ?

Wiem, że dużo zależy od stanu, ale kompletnie nie mam pojęcia ile dany model może być realnie warty.

Przykładowo SR-404, są do kupienia za 2500zł, wystawiane od minimum sześciu miesięcy i dalej nikt ich nie kupił.

Cena jest wygórowana czy po prostu te słuchawki nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem ?

 

W przypadku STAXów na ogół ceny stają w mniej więcej połowie wartości pierwotnej produktu. Realnie są warte moim zdaniem każdych pieniędzy, jeśli tylko stan i przebieg nie pozostawiają wątpliwości :).

Mały popyt wynika z faktu, że sprzęt jest bardzo egzotyczny i niszowy, a także mało praktyczny wobec innego sprzętu audio. SR-404 o których tu mowa zapewne należą do @Karmazynowego i są w dosyć dobrym stanie, jak i adekwatnej cenie. Po prostu na tą chwilę nikt ich nie potrzebuje lub poszukuje (jeszcze). Ja sam ich nie kupię od niego tylko ze względu na fakt posiadania odrestaurowanych SR-303 grających w podobnej klasie co one i energizera mającego tylko jedno wyjście PRO. Normalnie nie miałbym specjalnych oporów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie jest ich realna wartość.

 

 

Hmm, a kto napisał: 'Słuchawki są warte tyle, ile jesteśmy w stanie za nie dać, taka prawda'? :)

 

Nie jest moim celem wycenianie ile warte są dane słuchawki, bo należałoby uwzględnić wiele czynników (wartość w chwili zakupu + inflacja, stan techniczny, zużycie, częstość występowania (np unikalne serie), itp.0 Wolę raczej zebrać widełki w jakich można trafić dany model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi Marku o rozgraniczenie między tym ile taki model jest faktycznie wart na rynku, ile (najczęściej "okazyjnie") za niego daliśmy, a ile bylibyśmy gotowi za niego dać, gdyby nie było innej możliwości i już nigdy kolejnej okazji, np. przy stanie autentycznym NOS. W tych trzech kategoriach można określić 3 różne kwoty i każda będzie na swój sposób usprawiedliwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi, ale tylko na potrzeby recenzji ;). Udało mi się to dosyć sprawnie w przypadku SRS-3030, ale już przy DF znacznie mniej informacji było w tym zakresie dostępnych. Korzystają z tego spekulanci i handlarze starociami, którzy mają gdzieś sam sprzęt, a żerują jedynie na niskiej dostępności i entuzjazmie kolekcjonerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności