Skocz do zawartości

FullHD czy 4K - TV i projektory


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz wchodzi czyli kiedy? 3-4 lata? Blu-ray jest już 12 lat na rynku i jak z jego popularnością w stosunku do DVD?

Netflix skaluje material do 4k? Poza serialami nadal prawie wszystko jest do 2k robione.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zaraz czyli w tym roku :) Odtwarzacze od samsunga i sonego zaraz mają wyjść. A bluray jednak w usa gdzie jego ceny są normalne jest popularny, a że nie tak jak było dvd to już kwestia streamingu. Jak chcę coś obejrzeć na projektorze to wolę to mieć na bluray bo jednak jakość jest świetna i różnice widać. Co do materiału na netflixie wiadomo że na tą chwilę tylko ich produkcje są w 4K, ale zaraz zaczną się pojawiać zwykłe filmy w 4k. Zmasterowanie czegoś do 4k nie jest jakimś mega trudnym zadaniem.

Ale jak pisałem sam wybrałem zmieniając TV pozostanie przy FullHD. Technologia dopiero wchodzi i na dzień dzisiejszy kupowanie TV w 4K jest raczej mało opłacalne. Można pomyśleć ew. o samsungach z evolution kit. (acz przy ampli które też zmieniałem ostatnio wybierałem z tych mających hdmi 2.0a (ze wsparciem dla 4K/60Hz 4:4:4 z hdcp 2.2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmasterowanie do 4k czegoś to banał. Jak zrobienie flaca z mp3.

Temat nie jest taki prosty wcale. I nie jest to tania zabawa.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem kosztów to jest kwestia czasu, normalna sprawa. Kwestia skomplikowania, jest taka jak było przejście na full HD. W przypadku filmu zapas rozdzielczości na szczęście jest. Wiadomo inaczej to wygląda z produkcjami kręconymi w pełni cyfrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim 4k dobrze zagości w Polsce trochę minie, oczywiście tak żeby opłacało się kupić tv

na chwile obecną tv w 4k jest nieopłacalne, na chwile obecna w Polsce 4k nie jest az tak rozpowszechnione, nie wykluczone ze "zaraz" będzie inaczej

Edytowane przez qwertyasdfgh123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem ostatnio przed takim samym wyborem.

Szukałem dużego (55+) tv do blu-ray'a i nc+.

Niestety, obecnie nie ma co liczyć na dobre matryce 4k, przynajmniej nie w rozsądnych cenach. To samo z modelami 2015 w fullhd - obecnie nie ma nic ciekawego klasy premium.

Do tego ilość materiałów w 4k jest tak niska, że zanim się to na dobre upowszechni, zdążę wymienić tv ;).

W tym rozmiarze tv i półce cenowej (4-6k) jest czarna dziura, albo średnie matryce fullhd, albo jeszcze gorsze 4k.

Postanowiłem wziąć pod uwagę ubiegłoroczne modele. Rozważałem parę modeli philipsów(które odpadły ze względu na soft - mam w drugim pokoju 47" z 2013 i jest tragedia), samsunga (h7000/8000, ale słabo z dostępnością) oraz sony (w855 i w605).

Ostatecznie kupiłem ubiegłoroczny model, dokładniej Sony 60w605, od w855 różni się jedynie wyglądem, dźwiękiem (tamten ma lepsze wbudowane audio - i tak podłączam zewnętrzny zestaw, oraz 3d, matryca i cała reszta jest ta sama).

Muszę powiedzieć, że jestem zadowolony, siedzę jakieś 3-3,5m od tv i jest elegancko, nawet telewizja cyfrowa daje radę.

no niestety Sony rządzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oglądaliście jakiegoś philipsa z ambi lightem? Bo chcę sobie kupić do salonu telewizor 42 cale. 4K już odrzuciłem, ale za jakies 2,5k chyba znajdzie się coś sensownego w full hd? I właśnie myślałem o jakimś philipsie a ambi light.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się Philipsami bawiłem, bo zastanawiałem się sony czy philips. Niestety zeszłoroczne philipsy to jeszcze nie to. Najwyższa seria (z Androidem) dawała radę, ale niższe smarty się zawieszały, np. przy łączeniu bezprzewodowo telefony, czy zabawie yt. A że jakościowo pod względem obrazu (głównie ruch) sony był lepszy to mój wybór po raz kolejny padł na sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jedyny ważny parametr to matryca i podświetlenie. Smart tv najlepiej sobie zrobić z minix'a albo teraz nVidia tv. Sony jak już tutaj padło nadal matrycami jest najfajniejszy. HD bez 3d, motion flow i całego tego postpro syfu to jest chyba najsensowniejszy wybór na następne lata. Pózniej oled i 4k ale to coś koło 2020 pewnie :D

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej cenie i tej przekątnej właśnie zastanawiam się nad Toshibą 42L7453DG i Sony KDL-42W829.

sony ma najlepszy prosesor obraz co imo jest ważniejsze od samej matrycy, do tego b.dobre audio jak na TV

Według mnie jedyny ważny parametr to matryca i podświetlenie.

to dlaczego samsungi nie są na topie ?

HD bez 3d, motion flow i całego tego postpro syfu to jest chyba najsensowniejszy wybór na następne lata.

 

no dokładnie, takie cóś za 3700pln i 50"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Sony ma lepsze. Procesor obrazu ? A co to daje ? Ludzie w większości kupują sprzęt totalnie nie znając się. I pózniej wychodzi jak wychodzi. Vhs zamiast betacamu. LCD zamiast plazm. Matryca i podświetlenie. W monitorze który jest tym samym szukasz modeli z najlepszym procesorem obrazu ? Raczej nie

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Analogicznie jak dac i amp jest dobry to dsp zbędne :D

"Słuchawki " każdy ma swoje i tutaj od zawsze mamy highend.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Sony ma lepsze. Procesor obrazu ? A co to daje ? Ludzie w większości kupują sprzęt totalnie nie znając się. I pózniej wychodzi jak wychodzi. Vhs zamiast betacamu. LCD zamiast plazm. Matryca i podświetlenie. W monitorze który jest tym samym szukasz modeli z najlepszym procesorem obrazu ? Raczej nie

 

 

co mnie interesuje co inni kupują, jak się nie znają to idą do sprzedawcy a ten im wciśnie to co zalega na magazynie jak poczuje krew.

 

procesor obrazu, w sensie oprogramowania i podzespołów które odpowiadają za malowanie obrazu na matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niedobrze, bo naprawdę jaram się tym ambi lightem jak szczeniak. Czytałem po łebkach jakieś forum o telewizorach i wszyscy piali nad tym 4K- że lepiej, nawet jak źródło masz w mniejszej rozdzielczości, bo to dynamika, ostrość i inne pitu pitu. Nie jestem szczerze mówiąc przekonany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pod względem matryc to akurat u sony, sonego już od dłuższego czasu nie znajdziesz. Masz LG, Samsunga i AU Optronics. Ja w w829b mam matryce samsunga. Ale jednak obraz jest lepszy niż w samsungu z tym samym modelem matrycy. Zasługa osprzętowienia tej matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niedobrze, bo naprawdę jaram się tym ambi lightem jak szczeniak. Czytałem po łebkach jakieś forum o telewizorach i wszyscy piali nad tym 4K- że lepiej, nawet jak źródło masz w mniejszej rozdzielczości, bo to dynamika, ostrość i inne pitu pitu. Nie jestem szczerze mówiąc przekonany :)

Jeżeli masz na myśli 4K kontra 1080p w tej samej cenie, to rozdzielczość jest wyższa w 4K, ale reszta leży i kwiczy, zwłaszcza czas reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkańcy Warszawy mogą testowo korzystać z programów TVP (nie ze wszystkich) w UHD.

Natomiast, jako ktoś powiedzmy z branży (bardziej produkcja niż broadcast), nie emocjonowałbym się tym zbytnio, bo znaczna większość materiałów u nich jest rejestrowana dość leciwymi Panasonicami i Sony z 2K, wiec większość materiału jest reskalowana :D

Ostrość w porównaniu do FHD jest minimalnie wyższa, zwłaszcza przy renderowanych płaszczyznach (np. tekstach, podpisach w reklamach, itp.), ale trudno nazwać to rewolucją. Na "używalne" konsumenckie 4K trzeba bedzie jeszcze poczekać.

 

Nie mam tv w domu, ale gdybym miał kupić "tani" UHD, wziąłbym w tej cenie FHD wyższej klasy.

Edytowane przez daroq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zasługa osprzętowienia tej matrycy.

no dokładnie
To nie procesor obrazu a podświetlenie. Pisałem już o tym. Dac i amp dobre to nie trzeba dsp :D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zasługa osprzętowienia tej matrycy.

no dokładnie
To nie procesor obrazu a podświetlenie. Pisałem już o tym. Dac i amp dobre to nie trzeba dsp :D

 

 

co ma wspólnego podświetlanie z jakością ruchu czy barwą kolorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko. Poczytaj o matrycach i różnicach w jakości obrazu względem podświetlenia. Hp dreamcolor albo dell rgb ips. O tym będzie najwiece. Matryca to dac podświetlenie to amp.

Oczywiście podświetlenie matrycy a nie amilight.

M.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Barco telewizory to jest referencja.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tutaj link do bardzo dobrego sonego. Takie nasze ed5 http://www.sony.co.uk/pro/product/broadcastproductspromonitorslcdproduction/pvm-x300/overview/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności