Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FLC Technology FLC8 i FLC8S - 36 brzmień w jednym


all999

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Teti napisał:

Dzięki panowie. Tak myślałem że flc średnio będą pasowały.

Co do Dunu to stówka więcej i można kupić IT03

 

Z tym, że w starciu IT03 vs Falcon-C zawsze bym wybrał produkt DUNU. Są o wiele lepiej zestrojone, a dźwięk jest lepiej kontrolowany. Różnicy w aspektach technicznych nie ma wielkich. IT03 ma nieco niższej schodzący i nieco szybszy bas oraz nieco mocniej rozciągniętą górę, ale ma też wyraźne braki ilościowe w midbasie i środku oraz bardziej agresywną górę, a do tego gorzej prezentuje wokale. Tak, że stówka więcej za IT03 to żaden biznes :) 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2018 o 12:32, Methuselah napisał:

 

Z tym, że w starciu IT03 vs Falcon-C zawsze bym wybrał produkt DUNU. Są o wiele lepiej zestrojone, a dźwięk jest lepiej kontrolowany. Różnicy w aspektach technicznych nie ma wielkich. IT03 ma nieco niższej schodzący i nieco szybszy bas oraz nieco mocniej rozciągniętą górę, ale ma też wyraźne braki ilościowe w midbasie i środku oraz bardziej agresywną górę, a do tego gorzej prezentuje wokale. Tak, że stówka więcej za IT03 to żaden biznes :) 

Z tym że średnica w elektronice nie musi być jakaś zjawiskowa. Moim zdaniem najważniejsze są skrajne pasma. Słuchawki do elektroniki powinny mieć dużo przestrzeni, szczegółów. Szybki, kontrolowany i nisko schodzący dół, taki w który w swojej fakturze jest też rozdzielczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Teti napisał:

Z tym że średnica w elektronice nie musi być jakaś zjawiskowa. Moim zdaniem najważniejsze są skrajne pasma. Słuchawki do elektroniki powinny mieć dużo przestrzeni, szczegółów. Szybki, kontrolowany i nisko schodzący dół, taki w który w swojej fakturze jest też rozdzielczy.

 

Tak, ale wciąż są słabo kontrolowane w IT03, a co do basu, to ten z Falcon-C jest po prostu lepszy :)

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TetiJa ze swojej strony mogę polecić BGVP DM6, dość liniowa sygnatura, ale dół jest na tyle dobry, że zastępuje mi dół dynamika. Bardzo efektowne (właśnie poprzez przestrzeń i separację) i podoba mi się elektronika na nich w szczególności na Shanlingu M0. Nie ma tam szczytów naturalności (tutaj bardziej FLC8s) , ale akurat to nie jest najistotniejsze, nawet wolę właśnie taką prezentację trochę syntetyczną. 

Tylko niestety na ten  moment dostępne wyłącznie w wersji custom na https://penonaudio.com/bgvp-dm6.html?search=dm6


Ten preorder na Fiio FA7 też wydaje się interesujący, gdyż dól ma ten sam driver CI-22955. Zresztą wydają się bardzo podobne budową. :) 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja FLC8 (N) ma lepszą holografię niż stara, gra też szerzej. Jak się dobrze ułoży filtry, to wg mnie słuchawki grają świetnie elektronikę (w moim przypadku ambient, deep techno, minimal, dnb, deep house). W życiu słyszałem jak dotąd tylko jedne lepsze doki do elektroniki - Shockwave III :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Najner napisał:

Nowa wersja FLC8 (N) ma lepszą holografię niż stara, gra też szerzej. Jak się dobrze ułoży filtry, to wg mnie słuchawki grają świetnie elektronikę (w moim przypadku ambient, deep techno, minimal, dnb, deep house). W życiu słyszałem jak dotąd tylko jedne lepsze doki do elektroniki - Shockwave III :) 

To ja czekam jak się pobawisz elektroniką w DM6  :)

W Dm6 odnajduję pewne aspekty Schockwave. Nie są tak panoramiczne, ale trzymają lepiej dynamikę i nie uciekają midbasem w tło.

Grają jednak bardziej bezpośrednio i angażująco.

Można lubić jedne i drugie.

Shockwave wzorowe do takich utworów: 

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 13:46, requal napisał:

To ja czekam jak się pobawisz elektroniką w DM6  :)

W Dm6 odnajduję pewne aspekty Schockwave. Nie są tak panoramiczne, ale trzymają lepiej dynamikę i nie uciekają midbasem w tło.

Grają jednak bardziej bezpośrednio i angażująco.

Można lubić jedne i drugie.

Shockwave wzorowe do takich utworów: 

 

DM6 i FLC8 są świetne do elektroniki, ale wciąż jednak uważam, że Shockwave III lepsze ;) Np. tutaj holografia i szerokość wyraźnie na korzyść tych ostatnich:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz je lepiej, ja mogłem tylko posłuchać ich trochę. Osobiście wybrałbym DM6. Jednakże, gotta catch em all ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shockwave III imho słaba opcja, fakt, dół jest świetny dzięki przetwornikowi dynamicznemu jednak reszta jest co najmniej średnia, jedne z nielicznych hybryd, w których mam wrażenie słabo zestrojonych armatur z dynamikiem, co do FLC8S - wystarczy wymienić kabelek na sreberko i scena się otwiera :)

mam dwie pary, jedne na srebrze, drugie miedzi, pierwsze do elektroniki, drugie do wokali, mimo upływu lat ciężko o lepsze słuchawki w ich cenie 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 21:19, coolmen77 napisał:

Shockwave III imho słaba opcja, fakt, dół jest świetny dzięki przetwornikowi dynamicznemu jednak reszta jest co najmniej średnia, jedne z nielicznych hybryd, w których mam wrażenie słabo zestrojonych armatur z dynamikiem, co do FLC8S - wystarczy wymienić kabelek na sreberko i scena się otwiera :)

mam dwie pary, jedne na srebrze, drugie miedzi, pierwsze do elektroniki, drugie do wokali, mimo upływu lat ciężko o lepsze słuchawki w ich cenie 

Holografia i szerokość w FLC (nawet N) nie zbliża się do Shockwave, ale to tylko moje zdanie. Do każdego innego gatunku oprócz elektroniki wybrałbym FLC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie, macie jakieś sprawdzone kabelki do FLC8?  Oryginalny "upgrade cable" jakoś dużo nie zmieniał brzmienia IMO i kompletnie nie  pasował bo poprzedni właściciel używał kabli z pinami 0.75mm lub 0.78mm. Zamówiłem kilka z chin od Jcally, yinyoo i coś tam jeszcze ale mam wrażenie jakby grały w odwróconej fazie (a nie chcę ich wpychać do końca na siłę). Na KZ ZST wszystkie działają prawidłowo.  Druga sprawa, że konstrukcja wtyczek też nie pasuje za bardzo. Przy jednych są za długie piny, przy innych obudowa wtyczki zbyt wąska i piny wchodzą tylko na 1mm.

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chico99 napisał:

 

Oj tam, oj tam. Srebro mi teraz trochę leży, więc mogę Ci wysłać na odsłuch na jakiś czas.

Ten na srebrze od FLC miałem, ale moje flc8 mają za bardzo wyrobione gniazda żeby się trzymały w nich piny 0.74mm. Może pora się przekopać przez wątek na head-fi.  

Ale dzięki za propozycję.

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Najner napisał:

 

Można sprawdzić polaryzację tutaj: 

 

Dzięki ale sprawdziłem już miernikiem :P. Faktycznie oryginalny od FLC8 ma odwrotnie piny względem tych z AliExpress. Dobrze że większość producentów stosuje już MMCX bo to jest jakaś tragedia.

Nie dość że mamy 3 wielkości pinów, to jeszcze co najmniej 2 rodzaje zabudowy wtyczek i nie są ustandaryzowane w jakikolwiek sposób... To jeszcze się okazuje, że niektórzy + i - lubią sobie zamienić :D. FLC zaszalało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Najner napisał:

Ale przecież to nie wina FLC, że producenci kabli nie wiedzą co robią ;) Kable FLC pasują i grają fajnie, ja na sreberko nie narzekałem ;) Ale faktem jest, że też wolę MMCX.

Właśnie nie wiem czy KZ zaszalało i producenci kabelków z Ali się do nich przystosowali... Czy FLC stwierdzilo by zrobić po swojemu, aby klienci kupowali tylko od producenta swoich słuchawek. 

 

Wszystkie kabelki działają dobrze z kz ZST i zs5, za to z FLC8 tylko oryginalny :p, dla pozostałych trzeba włożyć wtyczki odwrotnie ale wtedy sztywny odcinek pamięciowy uniemożliwia noszenie w taki sposób.

 

Oryginalnego przewodu FLC8 z KZ nie sprawdziłem bo nawet nie pasuje, ma za wąska obudowę wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 9.05.2019 o 13:19, Damix napisał:

Właśnie nie wiem czy KZ zaszalało i producenci kabelków z Ali się do nich przystosowali... Czy FLC stwierdzilo by zrobić po swojemu, aby klienci kupowali tylko od producenta swoich słuchawek. 

FLC ma kabel na standardowych wtykach 0,78mm, których używa od lat wiele firm słuchawkowych. Dlaczego Chińczycy stwierdzili, że warto wprowadzić swój standard, nie ogarniesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Inszy napisał:

FLC ma kabel na standardowych wtykach 0,78mm, których używa od lat wiele firm słuchawkowych. Dlaczego Chińczycy stwierdzili, że warto wprowadzić swój standard, nie ogarniesz...

0.74 prędzej, co w efekcie powoduje rozepchanie gniazda nawet przy próbie załączenia wtyku 0.75mm. 

A to, że podają 0.78, to mija się z prawdą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności