Skocz do zawartości

Ultimate Ears fanklub


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam jestem bardzo zadowolony z miedzi i nie wiem, po co byłoby je jeszcze rozjaśniać srebrem. Mam wręcz wrażenie, że na smoczej miedzi grają mniej dociążonym dołem, niż na stocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny kształt wtyków dla ZST i ZS3, ale oba powinny pasować do TF10. Ja zamówiłem do ZST, bo wydaje się lepszy do konstrukcji TF10. Paczka dotarła, po pracy dam znać czy pasuje dobrze i czy gra :)

I jak kabel ? Pasuje do TripleFi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel od zst pasuje do triplefi i jest nawet sporo wygodniej niż na stoku.

Rozumiem, że wypróbowałeś. Czyli moźemy zamówić ten za 10 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli kabel ZST od kompletu. No skoro ten pasuje to i ten "srebrny" powinien. Dźwiękowo pewnie różnicy ze stockowym od ZST nie ma ?

Ten "srebrny" może być mniej wygodny niż stockowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie taki diabeł straszny. Podpiąłem srebrny kabel - tylko początkowo był opór - jednak te piny są może jedynie minimalnie grubsze.

W każdym razie, przepiąłem po 4 minutach. Nie gra to na tym kablu - traci wszystko co dobre. Dźwięk zrobił się metaliczny, cyfrowy, odchudzony. Bas zrobił się twardszy, ale stracił na jakości. Scena poprawiła się w głębi, ale ponownie brzmiało to jakoś strasznie nienaturalnie. No polecić nie mogę :)

 

https://goo.gl/photos/yk13jYRRmHhhixLf6

 

Tu można poczytać o efektach różnych kabli na TF10: http://www.head-fi.org/t/609973/review-ue-triple-fi-10-and-the-twisted-adventures-of-cables

 

Najchętniej spróbowałbym je z czarnym kablem od FLC - z FLC właśnie ten pierwotny kabel najbardziej mi się podobał.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu UE TFi kabel od ZST wchodzi na siłę. Nie próbowałem go więc pchać dalej bo boję się o zbytnie rozszerzenie gniazd lub wyprucie potem "flaków" z UE TFi.

W moich kabel stockowy wchodzi w jednej dość trudno w drugiej łatwo. Dlatego boję się, że po operacjach kablowych, zacznie mi oryginał "wylatać" jak zamek w karabinie Kargula.

Może egzemplarz Fatso ma bardziej wyrobione gniazda albo sam Fatso jest silniejszy i mniej strachliwy o sprzęt (w końcu przekonstruował i skonstruował mnóstwo urządzeń audio).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Skoro wchodzą na siłę te kable jak przetestowaliście, a w dodatku z posrebrzanym Triple grają gorzej to trzeba rozejrzeć się za inną alternatywą.

Ja na razie tylko raz przepinałem wtyki w moich Fi10 i bardzo ciężko wychodziły, a jeszcze ciężej było je wepchnąć z powrotem. Z jednej strony nawet trochę nie dopchnąłem, została cienka szczelina.

Może po kilku razach się wyrobią, tylko czy to im wyjdzie na dobre.

Edytowane przez Bernie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wyrobią, to dobrze. W sensie nieco wyrobią, bo wtedy minimalizujesz ryzyko powyginania pinów we wtyczkach, co mnie się udało w kablu od Smoka i musiałem je potem delikatnie prostować.

 

Ogólnie na Smoczej miedzi zauważyłem, że średnica jest trochę z tyłu i jest czystsza, niż na stocku. Ogólnie całe pasmo się wyrównało, jest o dziwo bardziej punktowy bas i ogólnie całkiem fajnie :) Nie rozumiem po co by tam srebro jeszcze pchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jeden wychodzi siłą i godnoścìą osobistą a drugi moim zdaniem troszkę za łatwo. No ale na razie odpukać nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam ze stockowym M-ek, ale może spróbuję później comply? Się pomyśli :D

U mnie prawa wychodzi jak Cię mogę, ale z lewą się muszę naszarpać trochę :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa z nimi jest (triple.fi), jeszcze tak nie miałem - nawet w domu się chce ich słuchać mimo posiadania dobrych nausznych, wygodniejszych.

wciągają pierony, pewnie przez ten kolor ;)

kupiły mnie i to bez wymieniania tipsów czy przewodu.

Edytowane przez hibi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko napiszę, bo po pracy padaka. Triple na tipsach Spiral Dot to jest to :D Nie da Ci tego comply, nie da Ci tego SpinFit, co może dać Ci dzisiaj slilikon od DżejWiSi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko napiszę, bo po pracy padaka. Triple na tipsach Spiral Dot to jest to :D Nie da Ci tego comply, nie da Ci tego SpinFit, co może dać Ci dzisiaj slilikon od DżejWiSi :D

amazon czy coś bliżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Krótko napiszę, bo po pracy padaka. Triple na tipsach Spiral Dot to jest to :D Nie da Ci tego comply, nie da Ci tego SpinFit, co może dać Ci dzisiaj slilikon od DżejWiSi :D

amazon czy coś bliżej ?
Awayeah xD Podarował mi jedną parę, aczkolwiek może w tym miesiącu będę sobie zamawiał z eBay.

 

Wypalone mieczem świetlnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności