Skocz do zawartości

Ultimate Ears fanklub


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie w skrócie napisać jak one grają, ewentualnie które słuchawki przypominają z charakterystyki?

o dziwo grają bardzo naturalnie jak dynamiki, bas odwrócony od tego w FL, piękna góra jak w FL brak sss

wokale bliskie, nie grają w głowie, holografia bogata jak przy wielu driverach.

Średnica jest OK gra muzyka :)

Edytowane przez hibi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy możecie w skrócie napisać jak one grają, ewentualnie które słuchawki przypominają z charakterystyki?

o dziwo grają bardzo naturalnie jak dynamiki, bas odwrócony od tego w FL, piękna góra jak w FL brak sss

wokale bliskie, nie grają w głowie, holografia bogata jak przy wielu driverach.

Średnica jest OK gra muzyka :)

To ja się pod tym w zasadzie mogę podpisać :)

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z izolacją?

Hibi, zostają u Ciebie?

~25 dB dobrze tłumią

 

tak zostają, kolega się napracował także nie mogę tego zrobić i się ich pozbyć ;)

 

a i gitarki takie szczegółowe chyba nie do osiągnięcia w dynamikach

 

tylko czy się odważę wyjść w nich na miasto to inna historia

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z izolacją?

Hibi, zostają u Ciebie?

Według mnie izolują dobrze. Słucham dosyć cicho, a dziewczyna mnie minute wołała. Dopiero jak się odwróciłem w Jej stronę to się zorientowałem, że coś chce :)

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje triple też dotarły. No proszę wystarczyło wpychać etymotici przez 2 lata w uszy i nawet triple zrobiły się dosyć wygodne gdzie ileśtam lat temu uważałem że to maszyna do tortur :) Chociaż ergonomicznie nadal pała dla designerów bo trzeba je upchnąć do ucha, po czym zawiesić na haczyku za ucho i modlić się aby seal nie puścił ;) Ex1000 odstają bardziej ale pewniej siedzą zwłaszcza że seal nie jest tam az tak kluczowy bo i tak bardzo słabo izolują.

 

Pamiętam też że przed laty triplefi wydały mi się bardzo rozdzielcze z dobrą przestrzenią i mocnym basem.

 

Fajnie tak sobie porównać najwyższą półkę uniwersali z przed 10 lat do dzisiejszej najwyżej półki. Przestrzeń nadal jest dobra, szkoda że rozdzielczość już nie taka, do tego trochę ucięte wysokie tony i cofnięta średnica, nie ta szybkość i niezbyt zwarty bas wychodzą przy porównaniu do XR'ów :) Myzykalne są za to, niewybredne dla nagrań, bardzo łatwe w napędzeniu ale i bardzo czułe (będą wyciągać wszelkie szumy i prace elektroniki). Sybilizacji brak ale gładkością tez bym tego nie nazwał. IMHO triplefi są nadal lepsze (z pamięci to mówie) od westonów4 które są przekombinowane brzmieniowo i brzmią sztucznie przez tą całą koloryzacje i jakieś dziwnie zequalizowane pasmo.

 

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że ze mną jest coś nie tak.

Wszyscy tak zachwalają, a dla mnie jedynie dobre. Z drugiej strony, przez ostatnie kilka lat wypadłem kompletnie z obiegu IEMów i zatrzymałem się na Audeo.

Może popełnie lekkie faux pas, ale nie wiem czy Phonaki nie grają lepiej. Przynajmniej przyjemniej.

 

Jest dobra scena, jest holografia. Bas jest ok, ale głównie wyższy, Średnica cofnięta, ale daje radę. Tylko góra jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Albo mi to nie gra, albo brakuje mi wyrazistości, szczegółowości. Ja jednak lubię ja mi coś czasem przydzwoni, nawet zasybilizuje, a tu do tego daleko, daleko.

Jak sobie nie rozjaśnię jakimś srebrem, to chyba się nie przekonam do tego grania.

 

No i co do napędzenia, to dużego wyboru nie mam, ale albo słabo je pędzi iMod z B1, albo mam zbyt duże oczekiwania. Integra w laptopie to już w ogóle jakiś dramat, a Lumia znośnie.

Może potrzebuję coś bardziej wyrafinowanego, ale określenie, że "grają z ziemniaka" nijak się ma do tego co słyszałem :)

 

Już bym je dawno pogonił, ale za dużo jest opinii na "tak" :) i tak się z nimi męczę. Zrobię do nich jakiś kabelek i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem przed laty recenzje porównawczą audeo i tripli (niestety poszła sobie z internetu razem z audiohead.pl) i też z niej zwycięsko wyszły audeo ;) Tylko trzeba brać pod uwagę że ja jestem audeo krejzol, mam drugą parę i pewnie kupie trzecią bo już starość zagląda im w oczy i niewiem ile pociągną, AAA no i mam zapas filtrów :ph34r: Jeśli komuś zależy na basie no to triple mają go po prostu sporo więcej ale też nie mają tego blasku który mają audeo. Ergonomicznie to ogień i woda, audeo to najwygodniejsze iemy z jakimi się spotkałem a triple po drugiej stronie skali żeby nie powiedzieć że na szarym końcu. Cenowo kiedyśtam to była ponad 2 krotna różnica i wtedy moim zdaniem kompletnie nie warto było dokładać, jak dzisiaj można je mieć praktycznie w tej samej cenie to czemu nie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się - dawał im radę nawet taki słabiak jak a15, touch5g też, a mocą nie grzeszy. Aune b1 to strzelanie do komara z armaty;-)

Jasne, ale taki B1 potrafawi wyciągnąć z grania więcej już przy mniejszej głośności. Na czystym Video muszę trochę głośniej podkręcić by wszystkie pasma wyszły na wierzch, bo są przymulone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam je podłączyłem do Notesa 4. Może tak się zachwycam, bo to w zasadzie moje trzecie poważne IEMY w życiu.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwycacie się Etami, a to słuchawki, które bałbym się w ucho aplikować. Do tego droższe.

Też się bałem. Teraz nie umiem bez nich żyć :)

Jeśli te UE mają poziom mk5 lub wyższy- to jest bardzo dobrze wyceniony produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pod pewnymi względami lepsze niż Ety, niestety. :D Co z tego, że rozdzielczość, separacja, że Ety przekazują więcej informacji, a nawet są gładkie jak pupa niemowlaka. Skoro brak dociążenia na basie, nasycenia, nie ma takiego funu ze słuchania muzyki. Triple nie wybrzydzają też w nagraniach, nawet słabsze realizacje przyjemnie się słucha. Nie słuchałem tylko z Etów XR, ale wszystkie inne jednak stawiałbym na uniwersalność UE Triple Fi 10.

Ale Ety mają też swoje zalety. :D Tłumią też dużo lepiej. Są jednak dla wybranych, ze swoją aplikacją, z charakterystycznym brzmieniem.

Chociaż sama aplikacja w Etach ostatecznie nie jest taka straszna. Z początku się też bałem, a teraz nie jest już mi straszna. Ale trochę to trwało. I jestem w stanie zrozumieć tych, którzy czują opór przeciw choinkom wkładanym do kanału słuchowego.

Triple mistrzami wygody nie są, tak jak super wygodne Audeo. Ale ostatecznie sprawiają mniej problemu z aplikacją, z częstym wyciąganiem i wkładaniem do ucha.

 

Wpisuję się do klubu z moimi Triple Fi 10 ze zbiorówki.

Pierwsze wrażenia już opisałem w temacie zbiorówkowym. http://forum.mp3store.pl/topic/143815-zbiorowe-zamowienie-ultimate-ears-triplefi-10/page-12#entry1409619

Dzisiaj jeszcze ich słuchałem mobilnie, tym razem z T4G, bardzo fajnie z Taczką grają.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesz coś więcej o różnicach? Właśnie stoję przed wyborem nowego kabla i już niemal podjąłem ostateczny wybór, ale jeszcze mogę na ostatnią chwilę go zmienić. Będę wdzięczny za feedback xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesz coś więcej o różnicach? Właśnie stoję przed wyborem nowego kabla i już niemal podjąłem ostateczny wybór, ale jeszcze mogę na ostatnią chwilę go zmienić. Będę wdzięczny za feedback xD

z tego co wyczytałem jest mniej tego "kocyka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdę od tego, że trochę inaczej odbieram triple odkąd je zremoldowałem.

 

Generalnie z tym kablem jest tak jak pisze producent, czyli w dużym uproszczeniu v-ka. Średnica zasadniczo jest jaka była, cała para idzie w dolne i górne rejestry. Nie ma jednak mowy o żadnym wylewającym się basisku, czy ostrej górze. Zaznaczę, że jak za basem nie przepadam, tak w tym połączeniu jest baaardzo przyjemny, z kolei góra spełnia moje (wysokie) oczekiwania, oczywiście biorąc pod uwagę, że to triple, a nie Ety na białych filtrach ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności