Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ultimate Ears fanklub


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Parę osób na forum ma lub miało jakieś słuchawki UE, stąd jeden temat do dyskusji. Od wczoraj mam TripleFi 10. Pierwsze wrażenia dobre, a nawet bardzo dobre. Dobre wykonanie, niezła ergonomia, dobrze wyposażone. Bas armaturowy, jest tam gdzie trzeba, dobrze kontrolowany, z odpowiednią masą, ale na pewno nie dla bassheada, średnica gładka, szczegółowa i troszkę jednak wycofana. Góra kontrowersyjna, podbite 8kHz ma sprawiać wrażenie lepszej rozdzielczośći (choć ta jest dobra), mnie na dłuższą metę męczy. Zupełnie niepotrzebny zabieg, choć może się podobać. Dobra przestrzeń, scena i separacja. Bardzo dobra stereofonia.

 

Ciekaw jestem jak wypadają przy TripleFi UE900 i UE900S.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim czasie trudno porównać..... Miałem 900 i trochę bawiłem się Triple FI. Obie pary pamiętam jako fajne. 900 wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się zapisuję z UE700. Jak dla mnie przy odpowiednim sealu świetny dźwięk, bardzo dobra ergonomia. W zasadzie były by to dla mnie praktycznie idealne IEMy gdyby nie bardzo słaby kabel oraz tulejka na którą nie da się założyć moich ulubionych pianek Shure :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO wygoda nie jest zła tylko izolacja mogła by być lepsza.

Budowa słuchawek nie jest ergonomiczna, stąd też cierpi izolacja.

Generalnie fajne i dość przemyślane słuchawki, ale cena dość wysoka za nowe (1700zł ponad).

 

Choć gdybym miał coś do powiedzenia to poprawiłbym to i owo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ue 700.Fajnie grają ale do spacerowania się nie nadają chyba że ktoś lubi sluchać swoje kroki :)

Na piankach mikrofonowanie czy kroki jakoś szczególnie mi nie doskwierają.

Ogólnie z UE700 jest śmieszna sprawa bo na sylikonach są dla mnie niesłuchalne - zarówno pod względem wygody jak i dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ue 700.Fajnie grają ale do spacerowania się nie nadają chyba że ktoś lubi sluchać swoje kroki :)

Na piankach mikrofonowanie czy kroki jakoś szczególnie mi nie doskwierają.

Ogólnie z UE700 jest śmieszna sprawa bo na sylikonach są dla mnie niesłuchalne - zarówno pod względem wygody jak i dźwięku.

 

Na piankach nie sprawdzałem bo mam tylko rozmiar L.Niestety za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przewrotnie, pojade po UE :D. Mialem Super.Fi5studio, gniot na potege, do dzisiaj wspominam je jako jedne z najgorszych dokanalowek z jakimi mialem do czynienia.

Nastepnie przez wiekszosc wychwalane Triple.Fi10, lepsze od 5-tek, ale nadal dziadostwo do kwadratu. Potezny bas (basshead bedzie wniebowziety!), pogrubiona srednica,

wyzsza schowana razem z wysokimi, w sumie... wysokich nie ma.

Albo wybitnie nie pasuja mi do kanalow, albo mam spiep... sluch, bo odbieram je kompletnie inaczej, niz Koledzy wyzej. A pomyslec, ze Triple.Fi10 kosztowaly blisko 1kzl, a

dla mnie Tenore za 140zl robia z nich miazge, doslownie w kazdym aspekcie, jedynie w kwestii ergonomii sie zgadzamy :D.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnie przez wiekszosc wychwalane Triple.Fi10, lepsze od 5-tek, ale nadal dziadostwo do kwadratu. Potezny bas (basshead bedzie wniebowziety!), pogrubiona srednica, wyzsza schowana razem z wysokimi, w sumie... wysokich nie ma.

Albo wybitnie nie pasuja mi do kanalow, albo mam spiep... sluch, bo odbieram je kompletnie inaczej, niz Koledzy wyzej.

A pomyslec, ze Triple.Fi10 kosztowaly blisko 1kzl, a dla mnie Tenore za 140zl robia z nich miazge, doslownie w kazdym aspekcie, jedynie w kwestii ergonomii sie zgadzamy :D.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Haha, to mamy zupełnie inne odczucia. Armaturowy bas, naturalne średnie i sypiące piachem soprany. Jeszcze dziś za to sprawdzę UE900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz All, dziwne jest to, ze mowimy o tych samych sluchawkach, tak diametralnie odmiennie, a o innych sie w miare zgadzamy ;). Moze ktos podac inne doki z podobna

sygnatura, zobaczymy, co z tego wyniknie? :).

Edit.
Dla mnie typowo armaturowy bas to taki, ktory nie schodzi zbyt nisko, jest punktowy i brak mu wypelnienia typowego dla dynamikow. Z kolei UE wlasnie maja go pogrubiony,

w miare niski, rozlazly. Z podobnego pulapu cenowego um3x, tez maja maniere dynamikow w porownaniu do takich hf3, czy b2.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz All, dziwne jest to, ze mowimy o tych samych sluchawkach, tak diametralnie odmiennie, a o innych sie w miare zgadzamy ;).

 

Moze ktos podac inne doki z podobna sygnatura, zobaczymy, co z tego wyniknie? :).

 

Edit.

Dla mnie typowo armaturowy bas to taki, ktory nie schodzi zbyt nisko, jest punktowy i brak mu wypelnienia typowego dla dynamikow.

 

Z kolei UE wlasnie maja go pogrubiony, w miare niski, rozlazly. Z podobnego pulapu cenowego um3x, tez maja maniere dynamikow w porownaniu do takich hf3, czy b2.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ok, chyba dopiero zaczynam łapać seal:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz All, dziwne jest to, ze mowimy o tych samych sluchawkach, tak diametralnie odmiennie, a o innych sie w miare zgadzamy ;).

 

Moze ktos podac inne doki z podobna sygnatura, zobaczymy, co z tego wyniknie? :).

 

Edit.

Dla mnie typowo armaturowy bas to taki, ktory nie schodzi zbyt nisko, jest punktowy i brak mu wypelnienia typowego dla dynamikow.

 

Z kolei UE wlasnie maja go pogrubiony, w miare niski, rozlazly. Z podobnego pulapu cenowego um3x, tez maja maniere dynamikow w porownaniu do takich hf3, czy b2.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ok, chyba dopiero zaczynam łapać seal:)

 

To czekam na dalsze wnioski :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiesz All, dziwne jest to, ze mowimy o tych samych sluchawkach, tak diametralnie odmiennie, a o innych sie w miare zgadzamy ;).

 

Moze ktos podac inne doki z podobna sygnatura, zobaczymy, co z tego wyniknie? :).

 

Edit.

Dla mnie typowo armaturowy bas to taki, ktory nie schodzi zbyt nisko, jest punktowy i brak mu wypelnienia typowego dla dynamikow.

 

Z kolei UE wlasnie maja go pogrubiony, w miare niski, rozlazly. Z podobnego pulapu cenowego um3x, tez maja maniere dynamikow w porownaniu do takich hf3, czy b2.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ok, chyba dopiero zaczynam łapać seal:)

To czekam na dalsze wnioski .
Zmieniło się bardzo niewiele, bas nadal jest na miejscu, może armaturowy to faktycznie nie najlepsze określenie, ma masę i schodzi nisko, ale zdecydowanie nie jest to BASS. Wokale naturalne, lekko rozjaśnione i wyeksponowana góra. Mam za to od wczoraj, dzięki uprzejmości kolegi Soulreaver (dzięki) UE900 i po kilku godzinach odsłuchu wg mnie brzmieniowo nie jest to upgrade, wręcz przeciwnie. Poza poprawioną górą pasma, zmatowili i lekko wycofali średnicę, scena jest węższa, mniej jest powietrza i gorsza separacja. Za to ergonomia zdecydowanie na plus. Może, żeby je docenić potrzebowałbym więcej czasu, ale na razie uznaję wyższość TripleFi 10 nad następcami. Szczególnie jeśli się przyzwyczaić do jasnej góry, lub jeśli po prostu tak lubisz. Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wiesz All, dziwne jest to, ze mowimy o tych samych sluchawkach, tak diametralnie odmiennie, a o innych sie w miare zgadzamy ;).

 

Moze ktos podac inne doki z podobna sygnatura, zobaczymy, co z tego wyniknie? :).

 

Edit.

Dla mnie typowo armaturowy bas to taki, ktory nie schodzi zbyt nisko, jest punktowy i brak mu wypelnienia typowego dla dynamikow.

 

Z kolei UE wlasnie maja go pogrubiony, w miare niski, rozlazly. Z podobnego pulapu cenowego um3x, tez maja maniere dynamikow w porownaniu do takich hf3, czy b2.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ok, chyba dopiero zaczynam łapać seal:)

To czekam na dalsze wnioski .
Zmieniło się bardzo niewiele, bas nadal jest na miejscu, może armaturowy to faktycznie nie najlepsze określenie, ma masę i schodzi nisko, ale zdecydowanie nie jest to BASS. Wokale naturalne, lekko rozjaśnione i wyeksponowana góra. Mam za to od wczoraj, dzięki uprzejmości kolegi Soulreaver (dzięki) UE900 i po kilku godzinach odsłuchu wg mnie brzmieniowo nie jest to upgrade, wręcz przeciwnie. Poza poprawioną górą pasma, zmatowili i lekko wycofali średnicę, scena jest węższa, mniej jest powietrza i gorsza separacja. Za to ergonomia zdecydowanie na plus. Może, żeby je docenić potrzebowałbym więcej czasu, ale na razie uznaję wyższość TripleFi 10 nad następcami. Szczególnie jeśli się przyzwyczaić do jasnej góry, lub jeśli po prostu tak lubisz.

 

No nie tylko Ty masz takie odczucia. Dla mnie dźwiękowo też lepsze były 10 niż 900. Obie pary basu miały sporo ale 900 wybijał się mid bas. No ale pod względem ergonomii i designu to 900 są o lata z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą kolejne kilka godzin odsłuchu UE900 (tak, spędzam sobotę w domu :) ) i muszę im oddać, że to dobre granie. Dobre, ale nie w moim stylu, to gładkie, lekko przyciemnione, audiofilskie granie. Pod żadnym względem nie są wybitne, a w mojej ocenie nie są warte 1600 pln. Dobre technicznie, ale wycenione zbyt wysoko.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą kolejne kilka godzin odsłuchu UE900 (tak, spędzam sobotę w domu :) ) i muszę im oddać, że to dobre granie. Dobre, ale nie w moim stylu, to gładkie, lekko przyciemnione, audiofilskie granie. Pod żadnym względem nie są wybitne, a w mojej ocenie nie są warte 1600 pln. Dobre technicznie, ale wycenione zbyt wysoko.

UE900s mogą być panaceum na to co Ci doskwiera w zwykłych UE900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam za sobą kolejne kilka godzin odsłuchu UE900 (tak, spędzam sobotę w domu :) ) i muszę im oddać, że to dobre granie. Dobre, ale nie w moim stylu, to gładkie, lekko przyciemnione, audiofilskie granie. Pod żadnym względem nie są wybitne, a w mojej ocenie nie są warte 1600 pln. Dobre technicznie, ale wycenione zbyt wysoko.

UE900s mogą być panaceum na to co Ci doskwiera w zwykłych UE900.

 

 

Raczej wątpię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności