Skocz do zawartości

HD 650 - planowana zmiana wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

 

Ostatnio przeglądając komis wpadłem na pomysł zmiany mojego Foruma na coś innego.

 

W oko wpadł mi Skorpion/Dubiel HV-1 jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ten wzmacniacz zgrywa się z moimi słuchawkami (wszędzie znajduję informacje na temat połączenia z HD 800, o 650 nic).

 

Orientuje się ktoś czy takie połączenie ma sens, czy powinienem szukać czegoś innego - chociażby znajdująca się w komisie Panda, lub Moonlight albo Black Pearl).

 

Tak czy siak budżet to maksymalnie 1000 zł w grę wchodzą sprzęty nowe, używane i DIY, czyli w sumie wszystko.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

edit: bo wcześniej zapomniałem napisać, wzmacniacz będzie podłączony do Xonara STU interkonektami Albedo Beginnig

Edytowane przez kopec2303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HD650 MUSI być coś jasnego, opór się zgadza do OTLa, ale czy zgadza się tonalność? To zależy już od konstrukcji i lampek - warto zapytać właściciela. Mam np w komisie OTLa, który gra jasno (mój pierwszy w historii), miałem mocno jasny tranzystor, który właśnie najbardziej podobał mi się z HD650, ale poszedł już na odsłuch za zaliczką do właściciela HE-300, które grają podobnie (http://forum.mp3store.pl/topic/131746-s-crysisowa-wyprzedaz-pilne-glosniki-ampy-ic-sluchawki-i-inne/).

Btw - to nie reklama, bo jedno poza budżetem, a drugie raczej nieaktualne - taki luźny wywód.

 

Na pewno możesz skreślić konstrukcje, które mają braki w jasności i szybkości. Przejrzyj komis, spisz co Cię ciekawi, a potem na google w poszukiwaniu recenzji. Jak już zmniejszysz grono interesujących cię konstrukcji to wtedy wbij z konkretem ;)

 

edit: PLUS dla toru za srebrne IC - ważne dla HD650. Kabel w nich masz standardowy czy może też srebrny? Smoku robi u nas względnie tanie i bardzo fajne kabelki na srebrze ;)

W komisie jest jego używany kabelek (XLR) z możliwością zmiany wtyków.

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorpion HV-1 to dobry wzmacniacz, ale niestety nie mogę napisać jak zgrywa się z HD650, bo jeszcze nie słuchałem.

Problem jest taki, że nie tak łatwo go kupić jako używany.

Do HD650 mogę polecić Schiit Lyr-a :)

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crysis

 

Ciągle staram się rozjaśnić tor - stąd Asus (wcześniej był Audinst HUD-mx1) i srebrne IC. Niestety customowych kabli jeszcze się nie "dorobiłem", ale jest to w planach - z tym, że słyszałem, że miedź 7N fajnie wpływa na HD650.

 

@Bakus1233

To jest właśnie największy problem jaki mam z tym wzmacniaczem, wszędzie znajduję informację, że jest dobry, ale praktycznie brak informacji o takim połączeniu. Sam fakt, że się nim zainteresowałem jest to, że akurat w komisie trafiła się używka w dobrej cenie.

 

Lyr niestety jest chyba poza moim zasięgiem cenowym.

 

EDIT: Dopiero teraz widzę, że Tapatalk założył mi wątek z jakiegoś innego konta...

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crysis

 

Ciągle staram się rozjaśnić tor - stąd Asus (wcześniej był Audinst HUD-mx1) i srebrne IC. Niestety customowych kabli jeszcze się nie "dorobiłem", ale jest to w planach - z tym, że słyszałem, że miedź 7N fajnie wpływa na HD650.

 

@Bakus1233

To jest właśnie największy problem jaki mam z tym wzmacniaczem, wszędzie znajduję informację, że jest dobry, ale praktycznie brak informacji o takim połączeniu. Sam fakt, że się nim zainteresowałem jest to, że akurat w komisie trafiła się używka w dobrej cenie.

 

Lyr niestety jest chyba poza moim zasięgiem cenowym.

 

EDIT: Dopiero teraz widzę, że Tapatalk założył mi wątek z jakiegoś innego konta...

IMO HD650 lubią się z tranzystorem dobrym i ja bym w kierunku zmierzał.

Szczególnie, że później będzie można sobie zmienić HD50 na np: Audeze LCD-2 i nie trzeba będzie od nowa kombinować toru.

 

1000zł to nie jest super budżet dlatego pewnie skusiłbym się na taką Pandę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do nich nie OCC, a koniecznie srebro, trust me, miałem je z kablem OCC 7N od Forzy i słuchałem na srebrnym kablu ;)

 

2. Wyjątkowo w pełni zgodzę się z Mikołajem - do nich tranzystor imo gra lepiej. Musi być ostro MUSI być JASNO ;)

Do puki nie zdobyłem YH-100 żałowałem, że ich nie zostawiłem i nie zrobiłem pod nie bardzo jasnego toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej zastanawiałem się nad Pandą. Czuję, że będę miał ciężki orzech do zgryzienia z jednej strony sam jestem ciekawy jak HD650 są w stanie zagrać z lampą (ale też boję się muła), a z drugiej zaproponowaliście sporo ciekawych "tranzystorów".

 

W sumie z wcześniej wymienionych nie brałem pod uwagę FCLa, bo tak jakoś się trafiło, że akurat go chyba nikt nie sprzedaje w komisie :P

 

Najlepiej byłoby przynajmniej części tych sprzętów posłuchać i samemu ocenić.

@Jimmi - w tej kwocie chyba bez szans ;)

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób tyle zdań. Kiedyś miałem klienta z HD650, co pożyczył na odsłuchy porównawcze hybrydę, OTLa, Black Pearl, i został z tą ostatnią. Znam też takiego, co się przesiadł na BP ze Skorpiona. Czasami można kupić używki znacznie poniżej 1000zł. Ja też czasem mam promocyjne egzemplarze po znacznie obniżonej cenie. Poza tym do starych BP jest teraz możliwy upgrade usuwający wszystkie wady starszych generacji, również w wersji "pod orto", czyli grającej dobitniej i z większą wydajnością prądową. Do HD650 to nie jest konieczne, ale skoro pytający szuka rozjaśnienia, to może być dobry kierunek. Właśnie wczoraj skończyłem robić taki upgrade klientowi, który kupił Audeze LCD-XC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się tutaj nie odzywałem, ale strasznie zabieganą miałem końcówkę zeszłego tygodnia.

Z tego co widziałem Skorpion już się sprzedał, chociaż biorąc pod uwagę wasze opinie i tak wypadł z kręgu wzmacniaczy, które chciałbym kupić, ponieważ ciężko się nie zgodzić z tym że HD650 potrzebują czegoś jasnego. Zresztą chwilowo i tak odroczę zakup, ponieważ wyjeżdżam na tydzień i nie będę miał jak korzystać z domowego toru, ale prawdopodobnie pod koniec sierpnia/początku września postaram się posłuchać proponowanych przez was wzmacniaczy (jeśli ciągle trafię egzemplarze mieszczące się w budżecie).

 

Tak czy siak już teraz - dziękuję wszystkim za pomoc.

 

EDIT: Cóż, niestety obawiałem się, że tak to się skończy - planowałem wydać 1000 zł i niestety się nie udało, wydałem 1300, eh... Ale do rzeczy, mimo świadomości, że HD650 najlepiej grają z jasnym tranzystorem moja ciekawość wygrała i pokusiłem się na lampę. W ten sposób stałem się właścicielem Dark Voice'a 3322 (od Crysisa) i muszę przyznać, że eksperyment chyba się powiódł, bardzo ciekawe granie w połączeniu z Senkami, w porównaniu do Foruma z jednej strony pewien skok jakościowy, a z drugiej trochę inne granie. Wydaje mi się, że średnica gra lepiej, jest jakby bardziej wysunięta/lub mniej cofnięta jak ktoś woli - zwłaszcza wokale, gitary grają wręcz genialnie, no i ogólnie w elektronice na basie też się jakby więcej dzieje - Pendulum czy Glitch Mob (w sumie dwa różne bieguny, ale cóż tak wyszło) brzmią bardzo dobrze.

 

Podejrzewam, że da się znaleźć lepsze połączenie (ale w audio to kwestia subiektywizmu), jeszcze raz dziękuję za pomoc, a temat do zamknięcia :)

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Pozwolę się zacytować z posta wyżej ;)

Ale do rzeczy, mimo świadomości, że HD650 najlepiej grają z jasnym tranzystorem moja ciekawość wygrała i pokusiłem się na lampę. W ten sposób stałem się właścicielem Dark Voice'a 3322 (od Crysisa) i muszę przyznać, że eksperyment chyba się powiódł, bardzo ciekawe granie w połączeniu z Senkami, w porównaniu do Foruma z jednej strony pewien skok jakościowy, a z drugiej trochę inne granie. Wydaje mi się, że średnica gra lepiej, jest jakby bardziej wysunięta/lub mniej cofnięta jak ktoś woli - zwłaszcza wokale, gitary grają wręcz genialnie, no i ogólnie w elektronice na basie też się jakby więcej dzieje - Pendulum czy Glitch Mob (w sumie dwa różne bieguny, ale cóż tak wyszło) brzmią bardzo dobrze.

 

Podejrzewam, że da się znaleźć lepsze połączenie (ale w audio to kwestia subiektywizmu), jeszcze raz dziękuję za pomoc, a temat do zamknięcia :)

 

Tak ogólnie to jeszcze warto wspomnieć, że szczegółowość jest wyższa niż z Forumem (nic dziwnego). Zakładam, że jeszcze lepiej będzie jak dorobię się innego kabla do HD650. Napisał bym więcej ale niestety zbyt małe osłuchanie nie daje mi takiej możliwości.

 

Dodam jeszcze, że z ciekawości sprawdzałem połączenie Darkvoice - Q701 i tak jak zakładałem ten eksperyment się nie powiódł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności