Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test wzmacniacza Aune B1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

@adriano2510

Gra jak źródło, ale dźwięk dostaje ogłady. Możesz słyszeć zmiany na słuchawkach w dźwięku, ale dlatego, że wreszcie będą właściwie napędzone. Zwróć uwagę na impedancję swoich słuchawek, jeżeli mają mniej niż około 70 ohm to musisz kupić wersję 2016,bo ma poprawioną impedancję wyjściową. Poza tym poprawili gain, bo u mnie zarówno Q701 jak i HD600 napędza bez problemu już na low gain.

 

Przepraszam, ale nie zwróciłem uwagi na to, że jest kolejna strona

 

Nie poprawili, a jedynie zmniejszyli low gain, aby czułe doki w połączone z mocny źródłem nie grały głośno na samym początku skali potencjometru.

 

Ale czy coś tracę na swoich PM3 na tym, że mam b1 wersję 2015 a nie 2016 ? Bo jak na razie to słyszałem, że ma to znaczenie tylko na dokach niskoomowych i przy cichych odsłuchach jest przesunięty balans.

 

Balans przesunięty może być przez potencjometr, które dość często na samym początku skali nie startują równo. W 2015 gain jest niższy, więc trzeba pokręcić bardziej gałką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są kosmetyczne różnice mocy, które nie mają moim zdaniem nic wspólnego z charakterem dźwiękowym obu wzmaków.

Szum to bardziej wprowadzi spieprzona realizacja nagrania niż ver.2015 B1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy coś tracę na swoich PM3 na tym, że mam b1 wersję 2015 a nie 2016 ? Bo jak na razie to słyszałem, że ma to znaczenie tylko na dokach niskoomowych i przy cichych odsłuchach jest przesunięty balans.

Pozycz 2016 i sprawdz:) ale teoretycznie po tym co sie pytalem sam kolegow to wychodzi ze nie tracisz nic jesli chodzi o jakosc. Takze charakter pozostaje ten sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się podejmie udostępnienia B1 w wersji 2015 i 2016, to mogę zrobić porównanie na dokach :D Do wyboru będą FLC8S, Mee P1, Ostry KC06A i Mee M6 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mojo + B1 + LEA = zero szumu, fajniejsza holografia, wspaniała głębia. W zasadzie mógłbym to odnieść do każdego połączenia b1 z dapami i słuchawkami. Najlepszy IMO mobilny wzmacniacz, z jakim miałem okazję się bliżej poznać.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe na początku wydawało mi się, że nie ma sensu, ale potem jak B1 się wygrzało, to okazało się, że ma dużo sensu - znowu poprawia się to, o czym pisałem powyżej. Do LEA raczej nie korzystam, ale już Mad Dogi, K702 zawsze podpinam z B1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v2016 zostało poprawione pod kątem współpracy ze słuchawkami niskoohmowymi. Bateria trzyma na tyle długo, że nigdy mi się nie rozładował - zawsze wcześniej padał mi DAP i ładowałem je razem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile bateria trzyma w praktyce? w trybie zwykłym i w trybie A. i czy wersje z 2015 i 2016 różnią się czymś znaczącym?

Niby do 10h przy trybie 20mA i do 5h przy 40mA. Ale dość istotne jest, że można go używać w trakcie ładowania.

Nie wiem czy ktoś wspominał. Trochę trefne wydaję mi się zastosowanie włącznika tuż obok przełącznika trybu pracy, skoro producent zaleca by to robić przy wyłączonym urządzeniu.

Robiąc to na ślepo, palec może się "omcknąć".

 

PS. Nie bój się Hechlok. To tylko gdybanie czysto teoretyczne :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle lecę na HG to rozładowuje się szybciej. Pewnie 6 godzin.

 

@krz - racja co do włączników.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to trochę kiepawo z tą baterią.. przydałoby mi się coś o podobnym działaniu do Sony A15, jakieś ~30-40h, ale jednocześnie dobrego dźwiękowo i niezbyt kobylastego :)

 

I z tego powodu ja na razie zostaję z iBasso D10. Bateria trzyma mi koło 25-30h. Po przesiadce na B1 poczułem lekki progres, ale chyba oczekiwania miałem większe i już nie mam takiego parcia na wymianę amp w kanapce. Z drugiej strony renoma B1 robi swoje i chciałbym go mieć. Gdzieś tam podświadomie mam zakodowane, że go z czasem nabędę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na radarze ibasso d-zero, próbuję dociec czym się różni wersja pierwsza od mk2. rozmiarowo byłoby w sam raz, bateria też :) to Twoje D10 to chyba spore jest co?

Mniejsze i lżejsze od B1, ale zdecydowanie większy od d-zero. Tyle, że mi rozmiar w ogóle nie przeszkadza, bo nie latam z nim po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pytanie do posiadaczy Aune B1 i osób obeznanych - czy to normalne, że przy niskich poziomach głośności (zarówno na low gain i na high gain), kiedy pokrętło potencjometru ledwo "odrywa się" od zera, występuje efekt przygaszenia/odcięcia mocy od jednej słuchawki? Inaczej mówiąc, przy niskim poziomie głośności, gra w zasadzie tylko jedna słuchawka, dopiero po obrocie potencjometru o kilka stopni zaczynają grać obie równo. Problem w tym, że taki poziom głośności, zwłaszcza na high gain jest już w zasadzie nie do zniesienia, szczególnie przy wieczornych odsłuchach przed snem. W innych urządzeniach, które mam pod ręką (Pioneer, Iphone) taki efekt nie występuje.

 

Stąd moje pytanie, czy tak ma być w tym wzmacniaczu, czy też trafił mi się jakiś wadliwy egzemplarz? Jest to wersja z 2016 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności