Skocz do zawartości

Test wzmacniacza Aune B1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

 

Niestety zibra, nie mogłam się już doczekać :) Aune bez wątpienia jest warte zakupu, z K702 pokazało jaka moc drzemie w tych słuchawkach.

no słuchawki genialne, nic im nie brakuje choć niektórzy narzekają na bas który IMO jest bardzo dobry i bez dłubania w przetwornikach

 

Był na mecie w Leśniczówce i już wtedy (B1) był nr1 dla mnie z wystawionych sprzętów racjonalnych $, no ale Ciebie zabrakło..

 

 

Po podpięciu B1 nie odczuwam potrzeby dłubania w przetwornikach. Bas jest w mojej ocenie mocny, zyskał zdecydowanie na objętości. Słuchawki naprawdę są genialne i potrafią zaskoczyć. Co teraz w kolejce zakupów? HD600 i DT-150 :) B1 ma tę zaletę, że jest neutralne i może się sprawdzić z większą liczbą słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączyliśmy go na meecie z x5II, DX80 i Juniorem, zawsze powiększał scenę.

No nieźle... a po za tym dodawał im coś od siebie ? Z recenzji wynika, że niczego w dźwięku nie zmienia, na barwę nie ma większego wpływu. Też miałeś takie wrażenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na barwe nie ma.

Ale ma pozytywny na holografie, separacje instrumentow, tez nieco ich wypelnienie.

Po prostu takie doroslejsze granie z zachowaniem charakteru DAPa

Mi najbardziej zależy na efekcie powiększenia sceny. Wydaje mi się że w tym celu chyba lepiej dokupić do dx90'ki aune b1, niż inwestować w odtwarzacz pokroju C10, dx80, x7, nie mylę się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo zdecydowanie dx90 plis b1 przewyzszy wspomniane dapy w pojedynke.

Poza c10... tego nie znam.

B1 zamówiony, bardzo ciekawy jestem jak to zagra. Z Twojego opisu brzmi to tak jakby dx90+b1 blisko było do takich klasowych dap'ów jak ak240, dx100 czy QP1R, bo przecież dx80 i x7 to nie takie byle co :)

Edytowane przez adriano2510
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na barwe nie ma.

Ale ma pozytywny na holografie, separacje instrumentow, tez nieco ich wypelnienie.

Po prostu takie doroslejsze granie z zachowaniem charakteru DAPa

Mi najbardziej zależy na efekcie powiększenia sceny. Wydaje mi się że w tym celu chyba lepiej dokupić do dx90'ki aune b1, niż inwestować w odtwarzacz pokroju C10, dx80, x7, nie mylę się ?
To pomyśl nad ifi ican. Moim zdaniem ich efekt 3D robi świetną robotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już go mam i pierwsze wrażenie mega pozytywne gdyby nie to, że mam problem z basem. Nie wiem czy coś źle robię, wyjąłem z pudełka, od razu podłączyłem po line out do DX'a (b1 ustawiony na high gain) i słyszę trzeszczący bas, wraz z większa głośnością staje się coraz bardziej intensywne. Przełączyłem na klasę A i są mniej słyszalne ale po podgłoszeniu dalej je słyszę. Na mango i rockboxie dzieje się to samo, a baterii na b1 jest ok 20% bo dwa razy miga. Ze słuchawkami jest wszystko w porządku. Czy coś źle robię czy to uszkodzony wzmacniacz ?

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim połączeniu nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Sprawdź IC którym łączysz DX'a z B1. Spróbuj też podłączyć inne słuchawki albo inne źródło dla B1, choćby telefon po wyjściu słuchawkowym i sprawdź czy problem cały czas występuje.

Ze słuchawkami nie ma problemu skoro na samym dx90 przy nawet max głośności nic nie trzeszczy. Podłączałem do Galaxy S6 i też występuje trzeszczenie przy większej głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem inny kabelek i dalej są te trzaski. Żeby nie było, słyszałem że nie można przełączać na klasę A podczas gdy wzmacniacz jest włączony i jak przełączałem, właśnie wyłączałem B1, bo można podobno uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IC wpiąłeś we właściwe gniazda w odtwarzaczu i wzmacniaczu?

No jasne. Wydaje się, że wszystko robię poprawnie, sam na pewno nic nie uszkodziłem, a prawdopodobnie dostałem uszkodzony wzmacniacz, jak coś kupiłem nowy. Te trzaski przy cichym słuchaniu są niewyłapywalne, ale gdy się zwiększy głośność ponad to jak słucham zwykle to są znaczące i wydaje mi się że obejmują tylko bas i niższą średnicę, na pewno tak być nie powinno :(

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek IC dołączany do B1 jest dobrej jakości czy jednak miedź OCC zrobi różnicę ?

 

Zrobiony jest na jakimś Canare (nie pamiętam oznaczenia teraz), więc zdecydowanie ponad przeciętną.

 

A ktoś używał go z qp1r, czy to już nie ma sensu?

 

Jeśli z takim C4 jest lepiej, to z QP1R tym bardziej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adriano2510

Gra jak źródło, ale dźwięk dostaje ogłady. Możesz słyszeć zmiany na słuchawkach w dźwięku, ale dlatego, że wreszcie będą właściwie napędzone. Zwróć uwagę na impedancję swoich słuchawek, jeżeli mają mniej niż około 70 ohm to musisz kupić wersję 2016,bo ma poprawioną impedancję wyjściową. Poza tym poprawili gain, bo u mnie zarówno Q701 jak i HD600 napędza bez problemu już na low gain.

 

Przepraszam, ale nie zwróciłem uwagi na to, że jest kolejna strona

Edytowane przez Lemonsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adriano2510

Gra jak źródło, ale dźwięk dostaje ogłady. Możesz słyszeć zmiany na słuchawkach w dźwięku, ale dlatego, że wreszcie będą właściwie napędzone. Zwróć uwagę na impedancję swoich słuchawek, jeżeli mają mniej niż około 70 ohm to musisz kupić wersję 2016,bo ma poprawioną impedancję wyjściową. Poza tym poprawili gain, bo u mnie zarówno Q701 jak i HD600 napędza bez problemu już na low gain.

Przepraszam, ale nie zwróciłem uwagi na to, że jest kolejna strona

Już posiadam B1 ale 2015 i byłoby wszystko super gdyby nie trafił mi się wadliwy egzemplarz. Czym objawia się w dźwięku to że impedancja wyjściowa jest zła ?bo moje PM3 mają tylko 26 Ohm Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności