Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test wzmacniacza Aune B1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przede wszystkim sprawdzić, czy redukcja szumu - czyli skorzystanie z zewnętrznego AMPa jest korzystniejsze niż używanie wyjścia zbalansowanego. Jak podepnę E12A, to może nie będzie szumu, ale będzie Single Ended.


Jest nowa wersja B1 2016.
Lepiej wspöłpracuje z IEM, a jednocześnie nic nie traci z "Big Guns".

 

To może trzeba będzie wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiesz, ja do urządzeń z większymi bateriami używam po prostu ładowarki od tabletu 5V 2 A


Ja używałem do ładowania B1 ładowarki Natec Extreme Media 4xUSB, 2A. Używam jej też do ładowania innych urządzień i spisuje się świetnie. Obecnie dostępna np. w empik'u.

"Poszedłem" zerknąć, bo wygląda fajnie, skompaktowana, zgrabna i ... taki wpis ;

 

"Zupełna porażka. Ładowarka z czterema wyjściami USB zdycha po podłączeniu trzech urządzeń, czasami nawet dwóch."

 

Ile urządzeń podpinałeś do niej jednocześnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły podpinam 1-2 ale podpinałem też czasami 3 i 4 i nigdy nie było z nią problemów, dlago dziwi mnie ten komentarz. Może gość trafił po prostu na jakiś wadliwy egzemplarz.

 

Z A15 moim zdaniem też bez problemów sobie poradzi.

Edytowane przez LuQi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LuQi -dzięki za info.

Chyba ją kupię na wyjazdy, bo w domu to jest wiele różnych, ale pojedynczych.W domu to nie przeszkadza, ale przed wyjazdem zawsze mam problem jakie zabrać, jakie zostawić.

Taki kompakcik załatwi mi sprawę.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też raczej unikam tanich zamienników, ale Natec moim zdaniem to dobra ładowarka. Od samego początku ładuję nią np. DX90 i bateria trzyma tak jak wtedy kiedy była nowa, a dodatkowo ładuje się dość szybko, choć bateria B1 ładowała się dłużej.

 

Obecnie w empik'u chyba jest w najlepszej cenie, zwłaszcza kiedy wybierze się odbiór osobisty w salonie.

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie zamienniki - nie, też bałbym się trochę ich ... niestabilności choć przecież urządzenia ładowane mają swoje własne zabezpieczenia.

Używam ładowarek markowych sprzętów o różnym amperażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że szukam jakiego zestawu domowo-przenośnego chciałabym do K702 dokupić Aune B1. Czy to ma sens? Czy AKG zostaną przez Aune dobrze wysterowane? Na razie grają z Topazem i nie narzekam na takie połączenie, choć słychać oczywiście, że można lepiej.

Zakładając, że kupiłabym Aune B1 jakiego DACa powinnam do niego kupić, by był jednocześnie stacjonarny (do połączenia z komputerem i słuchania Spotify) i przenośny do podłączenia ze smartfonem + Aune B1 i słuchania Spotify? Czy taki Onkyo DAC HA-200 dałby radę, czy to strata pieniędzy?

Edytowane przez czarna1412
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam jednak dzisiaj Aune B1. K702 dostały oddechu, przekaz się dociążył, bas jest mocniejszy, bardziej obszerny, scena raczej bez zmian, może bardziej głęboko. Średnica wygładzona, ale góra nieco ostrzejsza. Słychać też lepiej dźwięki, które do tej pory były ledwie słyszalne. Oczywiście słuchane w klasie A. Teraz tylko coś ze Spotify + B1 i mam swój stacjonarny i domowo-mobilny tor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zibra, nie mogłam się już doczekać :) Aune bez wątpienia jest warte zakupu, z K702 pokazało jaka moc drzemie w tych słuchawkach.

no słuchawki genialne, nic im nie brakuje choć niektórzy narzekają na bas który IMO jest bardzo dobry i bez dłubania w przetwornikach

 

Był na mecie w Leśniczówce i już wtedy (B1) był nr1 dla mnie z wystawionych sprzętów racjonalnych $, no ale Ciebie zabrakło..

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności