Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Rotgut said:

 

@Shakhal A jak w ogóle FADy w porównaniu z shure 1840 wypadały? Bo rozumiem, że miałeś okazję porównać, skoro miałeś pady. 

1840 są bardzo neutralne i subtelne. FAD przy nich sa rozrywkowe z fajerwerkami. 1840 dobrze sie spisują w klasyce i jazz, choć wiele osób narzeka na to ze brakuje tam dołu i zgodzę się, ze nie są to słuchawki grające dołem, tak naprawdę to jedne z najbardziej neutralnych płaskich dźwiękowo słuchawek na rynku, nic nie koloryzują.

Mam je na sprzedaż na audiohobby, bo ostatnio wogole ich nie używam.

4 hours ago, retter said:

Z kablem to do jakiego toru i jakie zmiany chcesz uzyska
 

Chciałbym je delikatnie przyciemnić, bo są czasami zbyt krzykliwe dla mnie szczególnie po ciemnych planarach jak audeze LCD 2 C. Balans dobrze im ponoć robi, teraz jedynie zastanawiam się czy brać hybryd silver - copper czy sam copper. Chce im nadać delikatnie ciężkości dźwięku(tłusty), ale tak by nie stracić przy tym żadnych z atutów jak detaliczność czy scena etc.

Na ta chwile graja z Shiit Jotunheim z Multibit Dac

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Shakhal napisał:

1840 są bardzo neutralne i subtelne. FAD przy nich sa rozrywkowe z fajerwerkami. 1840 dobrze sie spisują w klasyce i jazz, choć wiele osób narzeka na to ze brakuje tam dołu i zgodzę się, ze nie są to słuchawki grające dołem, tak naprawdę to jedne z najbardziej neutralnych płaskich dźwiękowo słuchawek na rynku, nic nie koloryzują.

 

Dzięki. Czyli trochę takie klimaty a la beyery dt880. Pandory VI - pewnie coś za coś. Jak chciałeś używać do wyciągania zbyt ciemno nagranych płyt, to te armatury dają efekt uboczny i w nienajlepszych nagraniach będzie za ostro. Ja dzięku uprzejmości @timecage słuchałem Sonorous III i dla mnie do jazzu są idealne, jeśli chodzi o balans tonalny. Więcej góry nie potrzeba, bo talerze mogłyby męczyć (w jazzie jest tego sporo). To nie są żadne HD650. :) Niestety mam jakiś fizjologiczny problem z padami na skórce, które zanadto izolują, dlatego wstrzymałem się z zakupem. Ale dźwiekowo polecam.

 

Kable? Wydaje mi się, że niskoimpedancyjne słuchawki są bardziej obojętne na charakter tonalny źródła, więc i kablem niewiele namieszasz. Wysokoimpedancyjne, tam gdzie trzeba prądu, to i kabel jakoś coś zmienia. BTW, czy te obrotowe wtyki blokujące wyrwanie kabla nie utrudniają zamiany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rotgut napisał:

BTW, czy te obrotowe wtyki blokujące wyrwanie kabla nie utrudniają zamiany? 

 

Utrudniają o tyle, że gniazdo jest dosyć wąskie, ale poza tym problemu nie ma. JD robił mi kabel do Sonorousów i sobie poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-final-audio-design-d8000/

Kogoś tu przycisnęło z okazji że kupiłem D8000, z tym że na padach stockowy ergonomia jest mocno średnia to się zgodzę ale że scena jest mała i są duże zniekształcenia na wyższej głośności to mogę zareagować tak :lol:

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka obszerna recenzja...ale nie do końca już na czasie. Za naprawdę rozsądne pieniądze pady można wymienić na nowe z D8000 Pro, komfort ewidentnie wzrasta, co dyskwalifikuje "połowę" tekstu recenzji (narzekania na niewygodę). Już na fabrycznym kablu scena/holografia robi wrażenie,  ale przydałaby się wzmianka/hipoteza o kablach aftermarketowych, które potrafią pokazać z jak wysoką klasą sceniczną D8000 potrafią zagrać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesująca recenzja, choć ustęp o ergonomii może dość zbyt obszerny (mnie D8k jak się zaklamrują, tak się ). Zgadzam się z radzik55, że powinniśmy być zadowoleni z naszych słuchawek vonBaron, bo jakość dźwięku została oceniona maksymalnie (przynajmniej tak wyszło z moich wyliczeń) i porównana do topowych konstrukcji. Poza tym o tych mniejszych zniekształceniach przy dużej głośności wspominał sam producent i P. Ryka za nim. W testowanym modelu niniejszy recenzent wspomina, że ich nie uświadczył takiego problemu. Sprawdziłem też z ciekawości mój model po recenzji P. Ryki i też nie miałem żadnych zniekształceń przy najwyższej dla mnie znośnej głośności. Mamy dobre świetne słuchawki i cieszmy się z tego :)  Jednak wracając do tego, co mnie interesuję, a wątku zakupowym nie pytałem :)

 

Czy wymiana padów nie wpływa (prócz wspomnianej lepszej ergonomii) nie wpływa niekorzystnie na konturowość basu, przejrzystość, nieco mniejszą detaliczność przekazu, scenę...? 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej pytanie do @dj1978 i @saudio bo oni słuchali najpierw na stockowych padach D8000 a później przeszli na te z wersji Pro.

 

Faktycznie D8000 to takie dość naturalne rozwinięcie i upgrade względem Etherów Flow, mają wiele cech wspólnych choć oczywiście D8000 robią wszystko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nie wpływa na dźwięk, to te same pady tylko część stykająca się z głową jest welurowa. Ten welur jest znacznie przyjemniejszy w styczności ze skórą.

Dla mnie D8000 są wygodne bardziej niż Audeze, które są męczące, no ale wygoda to kwestia osobnicza i nie ma tu co wyrokować, dla jednych jest wygodnie dla innych nie.

Jeżeli chodzi o zniekształcenia to podobnie jak u @Tytus1988 nic takiego nie występuje nawet na głośnościach, które nie są akceptowalne dla domowników.

Jeżeli chodzi o recenzję to się nie wypowiem nie czytałem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowych padach zmian w brzmieniu żadnych nie uświadczyłem. Są bardzo przyjemne w dotyku ale wg mnie są nieco twardsze w strukturze co daje lepsze trzymanie boczne i w moim przypadku korzystnie wpływało na rozkład całej masy na głowie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio @dj1978 @vonBaron Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie :) Najbardziej bałem się, że coś mogą zmienić w odbiorze dźwięku. W takim razie pomyślę nad tym, aby zaopatrzyć się w niniejsze pady i mieć je w zapasie :) Zgadzam się, że kwestia ergonomii to sprawa dość osobnicza i dla jednego jest w porządku, a inna osoba może na nią narzekać. Jednak zawsze mogłoby być lepiej. Moim faworytem były pod tym względem STAXy 009, które stanowiły w jakimś stopniu inspirację dla strojenia D8k, bo w niektórych, dobrze zrealizowanych nagraniach (szczególnie japońskich) brzmiały zadziwiająco podobnie.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dla kontry powiem, że ja spotkałem się z furkotaniem przetwornika w 2 różnych parach D8000: demówce od fonnexa oraz parze, którą kupiłem. Pisałem o tym nawet na head-fi i nie byłem także jedyną osobą, która to słyszała. W nowej parze, którą potem dostałem tego już jednak nie usłyszałem lub nie odkręciłem ich wystarczająco głośno. Dokładnie tak samo zachowują się np. K712/K7XX jak je bardzo mocno odkręcić i w przypadku AKG nazywają to "rattle sound". W Finalach żeby to usłyszeć trzeba zapuścić mocno basowy utwór oraz odkręcić je bardzo głośno - do poziomów, w których nie da się normalnie już słuchać więc w codziennym użytkowaniu ten problem raczej nie występuje. Możliwe też, że od któregoś numeru seryjnego problem ogarnęli.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej pytanie do [mention=56309]dj1978[/mention] i [mention=55337]saudio[/mention] bo oni słuchali najpierw na stockowych padach D8000 a później przeszli na te z wersji Pro.
 
Faktycznie D8000 to takie dość naturalne rozwinięcie i upgrade względem Etherów Flow, mają wiele cech wspólnych choć oczywiście D8000 robią wszystko lepiej.
Za taką różnice w cenie chyba powinny robić ;)

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 21:56, vonBaron napisał:

Kogoś tu przycisnęło z okazji że kupiłem D8000

Musicie mieć niezłą kosę, skoro uważasz że @EvilKillaruna zamówił wróżkę, żeby wiedzieć jakie masz plany zakupowe, aby mógł choć trochę to skrytykować 😉 Nie kupuj przypadkiem w najbliższym czasie nic z listy nadchodzących recenzji na Audiofanatyku bo recenzje mogą też nie być całkiem pozytywne 😛

 

 

W dniu 13.01.2020 o 21:56, vonBaron napisał:

są duże zniekształcenia na wyższej głośności to mogę zareagować tak

 

3 godziny temu, Karmazynowy napisał:

To ja dla kontry powiem, że ja spotkałem się z furkotaniem przetwornika w 2 różnych parach D8000: demówce od fonnexa oraz parze, którą kupiłem

 

😎

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko ale dziwnym trafem recenzja na AF ukazała się zaraz jak pochwalilem się nimi na forum. 

 

Cóż ja nie słucham bardzo głośno (choć same D8000 kuszą żeby odkręcić głośniej) co może potwierdzić @dj1978,.

 

Zauważyłem że D8000 są bardzo głośne na zewnątrz, nie przypominam sobie innych tak głośnych słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, vonBaron napisał:

Wszystko spoko ale dziwnym trafem recenzja na AF ukazała się zaraz jak pochwalilem się nimi na forum. 

 

Cóż ja nie słucham bardzo głośno (choć same D8000 kuszą żeby odkręcić głośniej) co może potwierdzić @dj1978,.

 

Zauważyłem że D8000 są bardzo głośne na zewnątrz, nie przypominam sobie innych tak głośnych słuchawek. 

 

Ale, że po tej recenzji byś ich już nie kupił czy o co chodzi?

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko ale dziwnym trafem recenzja na AF ukazała się zaraz jak pochwalilem się nimi na forum. 
 
Cóż ja nie słucham bardzo głośno (choć same D8000 kuszą żeby odkręcić głośniej) co może potwierdzić [mention=56309]dj1978[/mention],.
 
Zauważyłem że D8000 są bardzo głośne na zewnątrz, nie przypominam sobie innych tak głośnych słuchawek. 
Myślę, że warto byłoby tym zainteresować Archiwum X albo przynajmniej Trudne sprawy.



Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, vonBaron napisał:

Zauważyłem że D8000 są bardzo głośne na zewnątrz, nie przypominam sobie innych tak głośnych słuchawek. 

 

To prawda, Finale są głośne na zewnątrz choć Empyreany są chyba nawet jeszcze głośniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 21:56, vonBaron napisał:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-final-audio-design-d8000/

Kogoś tu przycisnęło z okazji że kupiłem D8000, z tym że na padach stockowy ergonomia jest mocno średnia to się zgodzę ale że scena jest mała i są duże zniekształcenia na wyższej głośności to mogę zareagować tak :lol:

Ja bym się tak nie śmiał gdybym wywalił tyle kasy na takie słuchawki. Na basie pierdzą co prawda dopiero na bardzo wysokich (niesłuchalnych) poziomach głośności, ale co do reszty to przytoczę fragmenty moich rozmów:

 

Ja:

-Słusznie że sprzedajesz d8000, to nie są zbyt udane słuchawki.

Kolega:

-Dlaczego?

Ja:

-He he.

Brudna „charcząca” średnica i sucha nieprzyjemna góra - mi przypominała trzask chrustu pod nogami na leśnej ścieżce. Sztokowy kabel to jeszcze trochę maskował i zmiękczał, 

ale wyjebolit od wireworlda nie miał litości. Jeśli chodzi o skale dźwięku i przestrzeń to rzeczywiście efektowne.

Kolega:

-Ta, właśnie to mnie w nich gniecie - średnica jest taka twarda i szorstka. Nie da rady jej zmiękczyć, przerobiłem z 5 torów.”

 

i jeszcze ja:

-górę to one mają nieprzyjemnie twardą i suchą, a na średnicy jakieś zniekształcenia/podbarwienia; zaczynały mnie męczyć już po niecałej minucie. To może być pochodna tego „rozlatanego” przetwornika, który jeszcze zanim zacznie furkotać i pierdzieć po prostu „brudzi” średnicę.

Kolega X też je sprzedaje z powodu twardej/suchej nieprzyjemnej góry; żaden tor mu nie pomógł, a miał kilka różnych.

 

Kolega:

-Czyli sytuacja analogiczna jak u mnie.

 

Jeżeli ktoś tego nie słyszy, to oukej, niech śmiało dołącza do "grona zachwyconych". Ja jednak radzę reszcie towarzystwa dłużej posłuchać d8000 przed zakupem, bo po pierwszych minutach to i ja byłem oczarowany... a potem było coraz gorzej...łącznie z tym, że średnica wpadała mi już czasem w zniekształcenia rodem z kuchennego radyjka z głośnikiem średniotonowym.

Dodam, że miałem do czynienia z dwoma egzemplarzami.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności