Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, euter napisał:

 

Grado rs2e są moimi słuchawkami pierwszego wyboru do wszystkiego, co związane z jazzem, klasyką i operą. Zastanawiam się właśnie nad tym, czy te finale to takie dokanałowe grado 😉

 

3 godziny temu, retter napisał:

Z grado byle nie seria E :P no po za sr60e tym akurat pomogło to i tu odwrotnie sr60 bez też nie polecam :D

 

Opinie jak zwykle podzielone. I jak zwykle wychodzi że trzeba samemu słuchać. W mojej kolekcji RS2e  pewnego dnia się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2019 o 14:15, StAc napisał:

Także się dopisuję z Finalami E1000. Moje pierwsze doki i szczerze, po własnych odczuciach a także opiniach innych myślę, że nie mogłem trafić lepiej. Myślę teraz właśnie nad F4100. Czy zgrają się nieźle z xduoo x3 II (ewentualnie x20)? Zależy mi głównie na średnicy i "niejazgotliwych" tomach wysokich oraz jakby to ująć, niezłej separacji (w tych pieniądzach za DAP nie spodziewam się cudów).

Ps. Czy F4100 da się nosić OTE? E1000 prawdopodobnie by mnie tak nie ujęły gdyby nie to.

F4100 jak najbardziej da się nosić OTE. Dla mnie jest to preferowany sposób ich noszenia. W E1000 co przeszkadza w noszeniu OTE? Mam E3000 i bez problemu da się je nosić OTE, nawet w zestawie były zausznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwycony jestem tymi Finalami. Mam je niebawem rok i nie mogę wyjść z podziwu jakie to dobre słuchaweczki. Piękne, zgrabne, lekkie, dobrze wykonane, wygodne. E3000 szczególnie po wygrzaniu tak idealnie wpasowały się w me gusta, że osiągnąłem stan słuchania muzyki, dźwięku nie analizuję wcale, nie rozkładam na czynniki pierwsze :D Nawet przez chwilę nie zastanawiam się, że coś bym zmienił w sygnaturze, że coś mnie irytuje. Świetnie zestrojone, bez niedociągnięć. To te słuchawki, które swoją barwą potrafią pogodzić największą rzeszę dokanałowców. Chcesz lepiej? To już trzeba podwoić cenę i iść w Aune E1 czy podobny segment. Moje mają już z 400h i nie ma problemów z dysbalanesem. Da się? Da się. Byle z głośnością nie przesadzać. 

Edytowane przez adriano2510
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2019 o 11:42, timecage napisał:

 

Może nie wygląda na 100% super, ale jaka różnica w dźwięku i wygodzie!

Te pady od HM5 fajnie mieszają w tym dźwięku Sonorusach 6 ale też są minusy.

 

-Lepsza scena (szerokość,głębokość)

-Lepsza holografia

-Mocniejszy wykop w basie

 

Co do minusów;

-Ta fantastyczna przestrzeń ulega  niestety degradacji.

-Utrata barwy góry w pewnym sensie.

 

+/- więcej pogłosów.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, adivxv napisał:

Te pady od HM5 fajnie mieszają w tym dźwięku Sonorusach 6 ale też są minusy.

 

-Lepsza scena (szerokość,głębokość)

-Lepsza holografia

-Mocniejszy wykop w basie

 

Co do minusów;

-Ta fantastyczna przestrzeń ulega  niestety degradacji.

-Utrata barwy góry w pewnym sensie.

 

+/- więcej pogłosów.

 

Czy to minusy czy plusy to kwestia gustu. Faktem jest, że jeżeli komuś przeszkadza wygoda to pomagają oraz jeżeli dla kogoś ta ich góra jest nadmiernie intensywna to też pomagają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wypróbować pady z alkantary od Shure 1540. Korzystałem z nich przy Pandorkach VI - dźwiękowo były mi najbliższe oryginalnych padów (wtedy jeszcze płytkich), przy zbawiennie lepszej ergonomii. Te słuchawki mają drapieżny charakter i nie chciałem możliwie tego zmieniać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja słuchawek Final Audio Design Sonorous VI na Audiofanatyk:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-final-audio-design-sonorous-vi/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi @Jaworrr mam okazję testować Sonorusy VI i cóż zachwytów nie ma, z tej półki wolę zdecydowanie D7200.

Scenę mają świetną, lepszą niż Denony ale są dla mnie za jasne, basu jest często zbyt mało a góry zbyt dużo.

Przełom średnicy z górą też taki siarczysty.

O dziwo mi dobrze leżą na uszach, nic nie uciska.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, vonBaron napisał:

basu jest często zbyt mało a góry zbyt dużo.

Hej:) 

No teraz to mnie na prawdę zaskoczyłeś :) basu jest faktycznie mniej niż w e-mu, ale wg mnie jest go całkiem sporo. Byłem pewien oceniając nasze wcześniejsze opinie, że będzie go tu dla Ciebie albo za dużo albo akurat.

Jak widać różne słuchawki każdy z nas odbiera inaczej. 

A na jakich padach ich słuchasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii basu jest sporo, a mam odniesienie bezpośrednie do TH900. Słuchane z Mojo i NFB28.18.

Ilościowo powiedziałbym, że bas jest zrównany z sopranem. 

Ale na innym wzmacniaczu i uchu wierzę, że wrażenia będą inne. Potwierdza się, że najważniejsze żeby samemu sprawdzać i oceniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję na DAPie i stacjonarce i brzmią bardzo podobnie, może potrzebują ciepłego źródła?

Dla mnie brzmią ostrzej od Dharm (choć jednak w stocku Dharmy są ostrzejsze ale basu mają więcej).

Z lampą ICana brzmią lepiej, basu więcej, wysokich tonów mniej, na średnicy więcej mięsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vonBaron napisał:

Testuję na DAPie i stacjonarce i brzmią bardzo podobnie, może potrzebują ciepłego źródła?

Na pewno ciepłe źródło im służy:) Ja aktualnie mam bursona playmate classic i to bardzo dobre połączenie. Zamówiłem sobie 2 opampy vivid i powinno być jeszcze lepiej. 

Pady też sporo zmieniają, sporo kolegów poleca hm5, ja mam aktualnie brainwavs round sheepskin i jest wg. mnie najlepiej. 

W żadnym razie nie narzekam na braki basu ;) Daj im trochę czasu i poeksperymentuj z padami!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam innych padów...

Bas jest ale krótki i raczej chudy, czasami dziwnie zanika gdzie być powinien.

Takie D7200 mają go więcej i jest bardziej obły.

Jakby góry było mniej to pewnie bym tak nie narzekał, średnica też mogłaby być trochę cieplejsza.

Tak z pamięci to średnica i wysokie tony bardziej mi leżały w E-MU.

@MFRD Może pożyczę kiedyś od Ciebie twoje SVI na padach Brainwavz, jeśli oczywiście będziesz chętny na wymianę bo wiem z doświadczenia że pady potrafią zmienić sporo.

Szkoda że nie mam płatków kosmetycznych pod ręką.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonorousy VI mają tak niską impedancję, że wystarczy kilka omów na wyjściu słuchawkowym, żeby bas wyskoczył jak królik z kapelusza, a z drugiej strony - żeby go było (za) mało tam, gdzie jest niska impedancja wyjściowa, albo w zasilaniu nie dość pojemności kondensatorów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę teraz ile CMA400i ma na wyjściu, ale w połączeniu z padami HM5 to SVI grały mi wręcz z wygarem, średnica solidna i nieźle sklejona z górą, szkłem nie sypało. Do tej pory to jeden z najlepszych torów słuchawkowych jakie słyszałem. Zdecydowanie synergiczne połączenie. Podobnie zresztą SIII, chociaż to oczywiście inny styl gry.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie comba bez wyjątku (czyli Aune S6, Questyle CMA400i, NFB28.18 itd. itp.) mają wysoką impedancję wyjściową. Wzmacniacz Mateusza, iFi iCAN Pro, ma 1 Ohm na wyjściu SE, jego DAP ma zapewne też w okolicach 1-1,5 Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dzingi napisał:

Chyba wszystkie comba bez wyjątku (czyli Aune S6, Questyle CMA400i, NFB28.18 itd. itp.) mają wysoką impedancję wyjściową. Wzmacniacz Mateusza, iFi iCAN Pro, ma 1 Ohm na wyjściu SE, jego DAP ma zapewne też w okolicach 1-1,5 Ohm.

Pst...

"Waszka" ma 0.6ohm-a :ph34r:, do FH5 jak znalazł. :P

12 godzin temu, vonBaron napisał:

Szkoda że nie mam płatków kosmetycznych pod ręką.

Płatki kosmetyczne są przereklamowane, a Waść sr.jtaśmę masz lub ręcznik kuchenny?! To do dzieła. :)

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dzingi napisał:

Chyba wszystkie comba bez wyjątku (czyli Aune S6, Questyle CMA400i, NFB28.18 itd. itp.) mają wysoką impedancję wyjściową.

Swoją drogą Burson playmate wg pomiarów ma na wyjściu słuchawkowym poniżej 0,8 Ohma :)

 

Output impedance, measured at low gain:

  • 0.73 Ohms / 32 Ohms / 1KHz
  • 0.78 Ohms / 100 Ohms / 1KHz
  • 0.83 Ohms / 320 Ohms / 1KHz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ręcznikiem jest lepiej zdecydowanie ale szału i tak nie ma.

O dziwo kabel z Focali pasuje do Sonorusów ale ani przez XLR i ani przez dziurkę 6,3mm nie grają, jak narzekałem na braki basu przedtem to teraz jest go 2x więcej niż reszty pasma, pewnie przez tą problematyczną impedancję.

To jednak nie wina impedancji a kabel dodaje tyle basu, hmmm ciekawe.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności