Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiły się nowe dawno zapowiadane słuchawki FAD, zmieniła się też nazwa z FAD na Final.

Chodzi o Final Sonorous VIII. Już pewnie było gdzieś na forum wzmianka o nich ale nie mogę znaleźć,

pewnie dlatego że prototyp był nazywany Pandorą. No ale teraz już są dostępne, szkoda że wielkościowo

muszle są takie same jak w Pandorach VI.

Pierwsza recenzja i więcej informacji:

http://hifiphilosophy.com/recenzja-final-sonorous-viii/

 

Wygląda na to że membrany Sonorousa zachowują się tak samo jak te w Edition 5 Ultrasonów.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w FAD znalazlem swoje brzmienie. Sa cholernie niewygodne w porownaniu do sluchawek ktore mialem wczesniej, ale brzmia tak dobrze ze jestem w stanie to przebolec. Wspominalem w lokalnym sklepie, ze bede chcial odsluchac wszystkie 3 rodzaje padow do tych sluchawek,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Już wkrótce 7 Marca 2016 ukażą się nowe słuchawki z serii Sonorous : SONOROUS II oraz III!

Typ: Nauszne, zamknięte.
Przetwornik: dynamiczny (tytanowy!) 50mm φ
Czułość: 105db/mW
Impedancja: 16Ω !
Dł. przewodu: 1.5m
Waga: około 410g
Obudowa: ABS

Sonorous II 1349zł / Sonorous III 1699zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD650, Fostexy, LCD2.

 

Pandory VI ostatnio byly w promo jesli sie nie myle w sklepie mp3store za 2300zl nowe. Te ktore wystawilem byly roczne za 1600zl.

 

HD650 cena rynkowa byla 1600zl, aktualnie kolo 1300zl, na allegro wisza dwie oferty teraz, rzeczywiscie trzymaja cene jak cholera, zobaczymy za ile pojda te uzywki ktore sie zaczynaja od 699zl. 900zl na gieldzie ktos krzyczy, to samo na ebay.

 

LCD2 4000zl. Aktualnie na gieldzie za 3200zl, no tez cene trzyma jak skala.

 

Fostexy nie podales modelu wiec nie mam jak tobie znalezc jak bardzo sie mylisz. W naszym hobby nie ma czegos takiego, ze sprzet trzyma cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szanowni producenci przeszacowują sprzęt i to nierzadko wielokrotnie, to nie ma co się dziwić, że rynek wtórny to weryfikuje...

 

tylko "audiofilskie jelenie" płacą za nowości jak za zboże ;)

 

 

do tego deprecjacja złotówki robi swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym ty mówisz? Popyt na droższy sprzęt jest dużo niższy dlatego też strata jest większa. Jakby takie słuchawki kosztowały 600zl to było by więcej chętnych. Nawet 1600zl to dla niektórych spory wydatek więc nie będą ludzie walić drzwiami i oknami. I proszę nie obrazac użytkowników którzy kupują nowy sprzęt, dzięki nim masz w czym wybierać na giełdzie.

Edytowane przez MarcinGD
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym ty mówisz? Podaż na droższy sprzęt jest dużo niższy dlatego też strata jest większa. Jakby takie słuchawki kosztowały 600zl to było by więcej chętnych. Nawet 1600zl to dla niektórych spory wydatek więc nie będą ludzie walić drzwiami i oknami. I proszę nie obrazac użytkowników którzy kupują nowy sprzęt, dzięki nim masz w czym wybierać na giełdzie.

 

 

Mam wrażenie, że krygowanie kogoś jakoby nie wiedział o czym mówi, przy pomyleniu, pal licho że strony żeńskiej z męską, ale podaży z popytem... brzmi zabawnie.

 

A jako że kupuje dużo nowego sprzętu, to może pozwolisz, że będę się sam obrażał do woli...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o cenie nowych. HD650 kosztują teraz 1300 w zeszłym roku stały 1600. Ja swoje Pandory kupiłem rok temu za okolo 2600. Ktoś chce 900 za HD650, ale nie są sprzedane dlatego poczekajmy do zakończenia aukcji.

 

Chciałem słuchawki z tego samego przedziału bo jak już Ci wspomniałem największe straty są przy drozszych słuchawkach. Podałeś tańsze słuchawki ale i tak jest 700zl straty, bo ktoś rok temu musiał je kupić nowe za 1600 nie rozmawiamy o uzywkach. Dolar rok temu stał na tym samym poziomie dla obu produktów.

 

Ale zejdzmy niżej kupiłem nowe k612 za 540 już nie pamiętam oczywiście nowe w promocji, sprzedałem za 450. Te to dopiero trzymają cenę, zobacz jaki to dobry produkt musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak.. Dlaczego LCD dobrze trzymają cenę? U nas sa ciężko dostępne a sprowadzenie z USA nie jest tanie ani proste. Dodatkowo popyt jest spory bo maja świetna opinie. A Pandory sa rzadkie i mało popularne. Mniejsze zainteresowanie, niższa cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Pewnie słaba ergonomia Pandor ma swoje też znaczenie, mało głębokie pady, pocące się uszy, spory docisk do głowy...

Dla nałogowego słuchacza mogą okazać się męczące zwłaszcza jak ma większą głowę/uszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

III a IV to trochę inne granie, więć jednemu będzie bardziej pasować IV a innemu III, każdy to co woli i nie ma tu żadnej pokrętnej ekonomii. Fakt że III jest najbliżej jeśli chodzi o sygnaturę brzmienia do IV i VI, II grają bardziej w kierunku VIII i X.

 

Co do ergonomii nie jest źle miałem je około rok i ani razu nie narzekałem przy długim siedzeniu w nich, bardziej narzekam jak mam Audeze na głowie czy starą konstrukcję Hifimana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też akurat vi nie wydają jakoś niewygodne oprócz tego, że grzeją mi się uszy, ale to dla mnie wada zamkniętych, a nie akurat Pandor. Żebyśmy się dobrze zrozumieli - Pandora Hope VI uważam za bardzo ciekawe słuchawki i dziwilem się, jak zobaczyłem ich cenę w komisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legendarny LAB 01 z tytanu wyprodukowany w serii limitowanej 150 sztuk 2 lata temu na drukarce trójwymiarowej ponownie do zdobycia.

"...Zdecydowaliśmy się wzprodukować jeszcze raz LAB 01 w odpowiedzi na gorące prośby osób, które nie miały możliwości dokonania zakupu a słuchając gdzieś LAB01 zwróciły się z tym do nas..."

Zamówienia przyjmujemy do 3 marca.
Cena 6750zł
Szczegóły na stronie:
http://final-audio-design.com/en/archives/2058


https://www.facebook.com/finalaudiodesignpoland/

http://www.fonnex.pl/#!sklep-final-audio-design/c18si

Edytowane przez davinci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Recenzja Sonorous II i III @ High Fidelity

http://www.highfidelity.pl/@main-2751&lang=


SONOROUS II RECENZJA @ Stereo i Kolorowo - Underground

Idealne słuchawki do urządzeń przenośnych włączając w to współczesne smartfony, z którymi to Sonorous II wręcz się kochają.

http://stereoikolorowo.blogspot.com/…/suchawki-final-sonoro…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

RECENZJA SONOROUS III @ Stereo i Kolorowo - Underground

"Sonorous III oferują przestrzenny dźwięk o perfekcyjnym nasyceniu tonalnym, pierwszorzędnej rozdzielczości, a przede wszystkim o wysokiej czystości pozwalającej usłyszeć w nagraniach bardzo dużo, zajrzeć weń głęboko i daleko. Podobnie jak II, adresowane są przede wszystkim do sprzętów przenośnych (i ewentualnie nabiurkowych), zgrywają się z nimi idealnie."


http://stereoikolorowo.blogspot.com/2016/06/suchawki-final-sonorous-iii.html


Recenzja SONOROUS VI @ eardrummer.pl



Zalety:
  • Bardzo dobra jakość wykonania
  • Precyzja tegoż wykonania
  • Dobre materiały
  • Dźwięk z rozmachem
  • Świetne tempo prezentacji sonicznej
  • Kompletność przekazu i zarazem jego obfitość
  • Precyzja prezentacji
  • Japońska stylistyka brzmienia w dobrym tego słowa znaczeniu
  • Dobre proporcje, ale bez nudy
  • Innowacyjność
  • Atrakcyjna cena jak na tę jakość
  • Dobra kontrola podzakresów
  • Angażujące i niemęczące jednocześnie
  • Jeden z liderów w swojej klasie cenowej
  • Odpinane przewody
  • Łatwo je wysterować z urządzeń mobilnych, choć skrzydła rozwijają na sprzęcie stacjonarnym
  • Made in Japan

Wady:

  • Mała ilość akcesoriów
  • Brak długiego (3m) przewodu w komplecie
  • Nieco ciężkawe
  • Nie są zbyt pobłażliwe wobec słabych nagrań, choć bywają jednak czasem wobec nich łaskawe.
  • Średnica wewnętrzna padów nie należy do największych
  • Wrażliwym na wysokie tony mogą w pewnych momentach wydać się zbyt pikantne

http://eardrummer.pl/2016/05/28/recenzja-final-audio-design-sonorous-vi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności