Skocz do zawartości

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że jeszcze się wygrzewają, ale wczoraj wieczorem był mały przełom. Ja z kabli zrezygnowałem już jakiś czas temu, ale dopiero przy ZE8K nie czuję żadnych kompromisów. Strojenie neutralne, bardzo dobry bas, świetna góra, spoko wokale. Scena z tych nie najszerszych, ale dzięki bardzo dobrej holografii, jest dużo powietrza i sporo się dzieje. Jest fajna bańka. Co do rozdzielczości, ja bym powiedział, że takie 4K z Disney+. Detale i plankton niedostępne do tej pory dla bezprzewodowych czopków. Ale dla porównania XM4, czyli dla mnie do tej pory najlepsze TWSy to takie solidne full HD. Airpodsy będą z tej trójki najsłabsze. Tak wstępnie, nie są tanie, ale to pierwsze TWSy od dłuższego czasu, w których jest solidny skok jakościowy w porównaniu do konkurencji, nawet tej najdroższej. Dobrze wycenione.

Edytowane przez all999
  • Like 3
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7231]all999[/mention]dużo się traci na funkcjonalności względem Airpodsów na Iphone?

Sparowałem z iPhonem tylko po to, żeby uruchomić aplikację, bo na androidzie mi kraszowała. Nie wiem jeszcze jak grają z jabłkiem, ale jeśli miałbym zostać z jednymi słuchawkami na codzień, w ogóle nie brałbym pod uwagę Finali. I ergonomia i obsługa dotykowa to jest inny poziom. Do tego dużo lepsze ANC. Do jabłek są jabłka :/

Jakby ktoś pytał, właśnie wpadła aktualizacja słuchawek.

464a416b308d10c13550518ce4a2e969.jpg
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli dobrze czytam anc raczej z tych słabszych i na zimowe podróże pod czapka ergonomicznie też słabo.


Pewnie się da, ale ja sobie szczerze mówiąc tego nie wyobrażam. Przede wszystkim one mocno odstają od ucha. Co do ANC nie próbowałem na zewnątrz i nie planuję ich używać mobilnie. Ja w ogóle uważam, że na spacer takiej jakości nie potrzebuję bo i tak jej nie usłyszę. Dla mnie to zestaw domowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. Ja z TWSami mam tak ze musza i w domu i użytkowo/pracowo/komunikacyjnie być dobre. 

Takiego świętego grala szukam bez względu na cene z anc, egonomia, mikrofonami i najważniejsze  dźwiękiem. 

Na ten moment użytkuje Airpods2 pro i Finale 8k z qudelixem a chciałbym coś pomiędzy by sie nie głowic co dziś użytkowo lepsze będzie :)

Edytowane przez pankracy_waw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pankracy_waw napisał(a):

Czyli jeżeli dobrze czytam anc raczej z tych słabszych i na zimowe podróże pod czapka ergonomicznie też słabo.

Chyba większość IEM-ów ma słabe ANC - miałem tylko parę modeli z tą funkcją i największą robotę robiła izolacja pasywna. Nawet taniutkie Ankery Q30 dużo lepiej się sprawdzały pod względem ANC. Mikrofony w tych IEM-ach były bardzo dobre, a przynajmniej w EarFun Air S takie są, więc może chodzi o przestrzeń dla fal odwróconych, które w samym kanale słuchowym słabo się znoszą nawzajem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, all999 napisał(a):

Mam wrażenie, że jeszcze się wygrzewają, ale wczoraj wieczorem był mały przełom. Ja z kabli zrezygnowałem już jakiś czas temu, ale dopiero przy ZE8K nie czuję żadnych kompromisów. Strojenie neutralne, bardzo dobry bas, świetna góra, spoko wokale. Scena z tych nie najszerszych, ale dzięki bardzo dobrej holografii, jest dużo powietrza i sporo się dzieje. Jest fajna bańka. Co do rozdzielczości, ja bym powiedział, że takie 4K z Disney+. Detale i plankton niedostępne do tej pory dla bezprzewodowych czopków. Ale dla porównania XM4, czyli dla mnie do tej pory najlepsze TWSy to takie solidne full HD. Airpodsy będą z tej trójki najsłabsze. Tak wstępnie, nie są tanie, ale to pierwsze TWSy od dłuższego czasu, w których jest solidny skok jakościowy w porównaniu do konkurencji, nawet tej najdroższej. Dobrze wycenione.

Masz może porównanie z ZE3000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZE8000
 

DŹWIĘK 8K

W tej części wyjaśniamy, dlaczego nazwaliśmy dźwięk ZE8000 "8K SOUND".

Projektowanie brzmienia słuchawek i nauszników często odbywa się w kategoriach krzywych docelowych, a w finale prowadziliśmy również badania nad krzywymi docelowymi. Przykładem krzywej docelowej jest Harman Target Curve.

Jeśli chodzi o projektowanie dźwięku w słuchawkach, często dokonuje się korekty odpowiedzi amplitudowo-częstotliwościowej, aby skupić produkt na pewnym pożądanym dźwięku, znanym jako strojenie.
W final, badając krzywe docelowe i strojenie, od około 2014 roku, kiedy zaczęliśmy opracowywać flagowe słuchawki D8000, zastanawialiśmy się nad koncepcją krzywych docelowych i metodami projektowania słuchawek i słuchawek opartymi na strojeniu, które zostały konwencjonalnie przyjęte jako teorie, i odczuwaliśmy pewien dyskomfort związany z brzmieniem tych koncepcji i metod. Odczuwalismy pewien dyskomfort związany z koncepcją i brzmieniem krzywej docelowej.

Ten dyskomfort doprowadził do badań i rozwoju z zupełnie nowej perspektywy, czego efektem są takie produkty jak E500, VR3000 i A8000. Jednak nawet w tym punkcie naszych badań i rozwoju nie byliśmy w stanie znaleźć satysfakcjonującego rozwiązania dla dyskomfortu, który odczuwaliśmy od 2014 roku.
Wróciliśmy więc do podstaw tego, co oznacza dla ludzi słuchanie dźwięku lub muzyki i rozpoczęliśmy badania i rozwój.

Ponownie przeanalizowaliśmy również technologie i znane problemy, które zostały wykorzystane przy projektowaniu słuchawek i słuchawek dousznych. Należą do nich technologia lokalizacji poza głową stosowana w celu zbliżenia dźwięku słuchawek do wrażenia dźwiękowego głośników, krzywe docelowe w słuchawkach dousznych i słuchawkach oraz fakt, że niektórzy ludzie lubią dźwięk tego samego produktu, a inni nie.

W trakcie tych badań okazało się również, że istnieją różnice w sposobie odbierania dźwięku przez osoby, które od dłuższego czasu słuchają ze słuchawkami dousznymi lub słuchawkami, a tymi, które tego nie robią. O tych pierwszych można powiedzieć, że przyzwyczaili się do dźwięku opartego na powszechnie przyjętych metodach projektowania.

Postanowiliśmy zatem zbadać warunki niezbędne do tego, aby ludzie słuchali dźwięku i muzyki w sposób naturalny, zamiast stosować metodę projektowania opartą na słuchawkach dousznych lub słuchawkach. ZE8000 został opracowany w oparciu o wyniki tych badań. Wyniki tych badań planujemy opublikować w referacie lub innej publikacji w odpowiednim czasie, więc nie możemy jeszcze podać szczegółów, ale można doświadczyć dźwięku ZE8000.

Dla nas ZE8000 ma dźwięk, który odróżnia go od naszych poprzednich produktów. W skrócie, jest to dźwięk, który przybliża "naturalny" dźwięk, który zwykle słyszymy bez słuchawek lub słuchawek dousznych, bez żadnego podkreślenia w dowolnym miejscu. Można to opisać jako podobne do doświadczenia słuchania występu zespołu na żywo, gdzie z czasem stopniowo skupiasz się na poszczególnych instrumentach. Albo można by to opisać jako dźwięk słuchania bardzo dobrze dostrojonych kolumn audio klasy high-end. Z drugiej strony, brak akcentów sprawia, że trudno jest opisać słowami wrażenia z brzmienia - nie ma tu żadnych niespodzianek, że tak powiem.

My, twórcy, również pamiętamy dziwne uczucie, jakie towarzyszyło nam przy pierwszym kontakcie z tym nowym brzmieniem. Mamy też wrażenie, że gdy już przyzwyczaisz się do tego dźwięku, nie będziesz mógł wrócić do brzmienia konwencjonalnych produktów. Zastanawialiśmy się, jak opisać to dziwne doświadczenie polegające na tym, że w miarę uważniejszego słuchania, bez akcentowania, jesteśmy w stanie coraz dokładniej skupić się na dźwięku, który chcemy usłyszeć, i postanowiliśmy nazwać je 8K SOUND, ponieważ jest ono podobne do wrażenia, jakie mieliśmy, gdy zastanawiała nas sama ilość informacji, gdy zobaczyliśmy wyświetlacz 8K. Uzyskane wyniki badań zostaną zaprezentowane na konferencjach w przyszłości.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Rafacio napisał(a):

Nadużywaanie słowa technologia i używanie go zamiast technika. Skąd to się wzięło?

Ty nie wiesz, nowomowa już o tym pisali 70 lat temu.. Odwracanie pojęć..

Odwracanie wszystkiego..

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@davincizmieńcie marketingowca bo tego bełkotu nie da się czytać. Słuchawki wyglądają na bardzo ciekawy produkt, pierwsze opinie mówią o tym, że całkiem poprawnie grają, ale przez ten marketing się ośmieszacie. Już nie mówiąc o tym, że ktoś to opracował po japońsku przetłumaczył na angielski i teraz na nasz rodzimy język. Wyszła z tego papka bez ładu i składu. To nawet nie jest po polsku.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te D8000 Pro LE, nowe pady są najlepszymi jakie do tej pory Final wytworzył, przyjemne w dotyku i pewnie trzymają słuchawki na głowie. Jak dla kogoś zwykłe D8000 były zbyt ciepłe i basowe to Pro LE są ich odwrotnością, basu jest mniej a góry więcej, tak samo lepsza jest rozdzielczość i wyraźnie większa ilość powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, vonBaron napisał(a):

Bardzo fajne te D8000 Pro LE, nowe pady są najlepszymi jakie do tej pory Final wytworzył, przyjemne w dotyku i pewnie trzymają słuchawki na głowie. Jak dla kogoś zwykłe D8000 były zbyt ciepłe i basowe to Pro LE są ich odwrotnością, basu jest mniej a góry więcej, tak samo lepsza jest rozdzielczość i wyraźnie większa ilość powietrza.

słuchałem na audioshow, świetnie to grało 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem, przedstawiciele finala mieli cudaczny tor i puszczali muzykę tylko z cd (też jakiś cudacznych, szklanych czy coś) i do tego tylko muzyka klasyczna, więc nie wiem, co tak dobrze grało. Tak czy siak, grało to świetnie, w tym same słuchawki i tak samo odebrałem nowe pady, dla mnie najlepsze z dotychczasowych. Myślę, że są to słuchawki zbliżone poziomem i przypuszczam, że dla niektórych final będą lepsze (tyczyło się to zresztą także poprzednich wersji).

Utopie grają mi obecnie tak, że nie szukam innych słuchawek, co nie znaczy, że nie ma na rynku lepszych słuchawek.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7231]all999[/mention] Jak wrażenia z użytkowania ZE8000 po kilku dniach? Najlepsze TWS jakie słyszałeś do tej pory?

Niestety nic więcej na razie nie mam, bo wychodzę z grypy :/

Tak się zastanawiam, nikt ich tu więcej nie kupił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, all999 napisał(a):


Niestety nic więcej na razie nie mam, bo wychodzę z grypy 😕

Tak się zastanawiam, nikt ich tu więcej nie kupił?


Trzymaj się, życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Nie ukrywam, że chodzą mi po głowie ale czekam na więcej opinii (chciałbym też zobaczyć jak się prezentują na wykresie, bo dokanałowe słuchawki Finala to dla mnie hit or miss).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze TWS jakie słyszałeś do tej pory?



Mogę Ci dziś połowicznie odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno technicznie (detal, holografia) to najlepsze TWSy, jakich słuchałem. To ile tu się dzieje, jak się trochę oswoisz, robi niesamowite wrażenie. To jest poziom poważnego zestawu dap + iem, a nie klasycznych TWS.

Mało tego, są momenty, w których słyszę szczegóły, których jestem przekonany, nie słyszałem na zestawach za kilkanaście tysięcy. Ale pamięć w moim wieku bywa zawodna :)
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności