Skocz do zawartości

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W Final E5000 stockowy kabelek 3,5 mm jest usztywniony w części planowanej jako zauszna, od wtyczki mmcx na odcinku około 10-15 cm. Nie jest to takie usztywnienie jak w kablach chińskich, gdzie dołożona jest opaska termokurczliwa i to ona usztywnia kabel - w tym wypadku nie widać żadnego dodatkowego materiału, więc usztywnienie jest wewnętrzne (jakiś dodatkowy kabel, drucik, etc), albo odcinkowo inna struktura materiału izolacyjnego?

 

Ma ktoś jakiś pomysł lub doświadczenia, jak się za to zabrać? Chciałbym aby kabel w tym miejscu był równie miękki i giętki jak na pozostałej długości, aby nie musieć kupować nowego kabla...

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
19 minut temu, saudio napisał:

 potem pewnie poszli na ilość (...) i nie odrzucali tyle driverów, trochę dziwne bo to Japonia. 

Trochę to zdumiewające, że produkt klasy premium, srogo wyceniony, a producent nie zachowuje najściślejszych procedur kontroli jakości. 

Tym bardziej, że duża część użytkowników zgłasza sporo problemów ze swoimi egzemplarzami.

To samo tyczy się poprawionej i rzekomo już wolnej od wad wersji PRO. 

Na szczęście, ku mojej uciesze dzięki Wam udało mi się wpierw przetestować, a następnie kupić bardzo dobrze brzmiący egzemplarz. Dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cain1916 napisał:

Trochę to zdumiewające, że produkt klasy premium, srogo wyceniony, a producent nie zachowuje najściślejszych procedur kontroli jakości. 

Tym bardziej, że duża część użytkowników zgłasza sporo problemów ze swoimi egzemplarzami.

To samo tyczy się poprawionej i rzekomo już wolnej od wad wersji PRO. 

Na szczęście, ku mojej uciesze dzięki Wam udało mi się wpierw przetestować, a następnie kupić bardzo dobrze brzmiący egzemplarz. Dzięki wielkie!

Ale to większość planarów tak ma, z Audeze było to samo, Abyss też, w Hihimanach też były problemy, odpowiednie naciągnięcie membrany nie jest łatwe. Ale fakt, że powinni sprawdzać trochę dłużej i dokładniej, nie tylko że gra.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cały wątek poświęcony źle naciągniętym membranom w Abyssach. Wszystko się zaczęło od pomiarów Amira.

 

https://www.headphonesty.com/2021/01/the-abyss-headphones-crinkly-controversy/

 

Ponoć nowe egzemplarze (produkowane od niedawna) wyglądają w środku dużo lepiej. Abyss zaczął na to zwracać uwagę. Ciekawe jak będzie z moim egzemplarzem, ale wg. mojej wiedzy powinno być to poprawione. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tą aferę się zastanawiałem czy nie zrezygnować z zakupu Abyssów, ale po wymianie paru maili zostałem zapewniony, że nowe egzemplarze zostały poprawione i przechodzą lepszą kontrolę jakości. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, vonBaron napisał:

... wystarczy że wpadnie tam włos i robi się nieciekawie. Sam miałem taki problem w poprzednim modelu.

Czyli co dokładnie się stało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam szanownych użytkowników, wielu z was ma ogromne doświadczenie światem słuchawek. Chciałbym zapytać o model final audio d8000 czy będzie to dobre połączenie z dapem Astell kern kann cube, wyczytałem że chord hugo 2 i burson conductor 3 performance to dobre połączenia, ale no właśnie jest to sprzęt stacionarny i boję się że dzieciaki mogą zniszczyć,a Astell kern kann cube mogę wraz z słuchawkami schować. I jeszcze jedno pytanie czy jest to duży przeskok z słuchanego awaryjnie oppo ha-2se, chodzi mi o Cuba. Za udzielenie mi odpowiedzi z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temat trochę zjechał, to odkopuję ;)

 

Mam u siebie Pandory Hope IV (ktoś tutaj jeszcze je ma?) na supersoftach Brainwavz i generalnie bardzo mi się podoba ich granie - detal, rozdzielczość, przestrzeń, dynamika super. Tylko tonalnie wolałbym troszkę mniej góry i więcej basu (tak żeby nieco cieplej i mniej nosowo było, z lepszym dociążeniem) i tak sobie pomyślałem że może dałoby się je trochę dostroić odpowiednim kablem z dobrej miedzi (mam fabryczny tylko). Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie, z nausznikami z tej serii?

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jouhoupozostaje eksperymentować chyba... , słuchawki imo super, ale nie maja jakiegoś większego grona wyznawców z racji fad sonorous VI ale, przewijają się informacje w internecie ze kabel od meze balanced super się zgrywa z sonorousami/pandorami, choć sam nie próbowałem.... jeszcze.

 

à propos czy stand od Finala jest wart tej sumy ten od d8000/sonorousa ? subiektywnie....  czy poszukać czegoś innego.

Edytowane przez esaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności