Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie nie ma znaczenia jak japończyk to poskłada, bo niby gdzie miałoby to mieć znaczenie? Ręcznie naciąga folię membrany? To jest problem konstrukcyjny i dziwię się, że występuje on w japońskim produkcie, bo gdyby to miało miejsce u Hifimana, Audeze czy MrSpeakers to byłoby bardziej wytłumaczalne.

Bo Pro mają ten sam problem, ale góra jest bardziej wyciągnięta więc w teorii klient powinien ciszej słuchać. To nie jest problem kontroli jakości tylko tak normalnie zaaplikowany ich przetwornik ma słabą górę i za 15k ciemno grające słuchawy ciężko pewnie sprzedawać w odniesieniu do konkurencji. To pewnie wykombinowali, aby górę wyciągnąć, ale membrana uderza o magnes. Świadomy wybór producenta.
W Pro z tego co mi wiadomo, zastosowali pewien trik, który powinien to zjawisko wyeliminować - jak widać, znowu poszło coś nie tak.

Możliwości strojenia tego samego przetwornika planarnego są dość duże, również wprowadzając niewielkie zmiany w projekcie i wykonaniu membrany. Zresztą, sama zmiana padów powoduje czasem bardzo duże zmiany w charakterystyce grania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drugie podejście do D8000. :)

IMG_9191 (Niestandardowy).JPG

 

Za pierwszym razem grały z zestawu Brystona na kablach WireWorld XLR i było kapitalnie.

Tym razem jest co prawda Entreq XLR, ale na drugim końcu kabla tylko CMA600i.

No cóż, ciarek nie ma, ale za to jak to pięknie i przyjemnie brzmi!

Można słuchać w nieskończoność. Bez wnikania, bez analizowania.

Ot tak po prostu.

Dawno nie miałem u siebie tak muzykalnego setu.

Dzięki @Tytus1988

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zajarzyłem że tylko ja i @Tytus1988 zostaliśmy z D8000 a kilka osób je miało na forum.

D8000 bardzo fajnie się skalują, Niimbus daje im jeszcze większego kopa niż GS-X mini i ICan razem wzięte, scena jest tak świetna że aż ciężko uwierzyć że to D8000.

Oczywiście Abyssy są lepsze od D8000 praktycznie we wszystkim ale po ciężkim dniu zawsze wybiorę D8000 ;)

Z D8000 też które ma @Tytus1988 też chyba wszystko w porządku, nie skarżył się na nie.

 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to o tym nie wiedziałem.

Tak, 2x, raz bo myślałem że RAD-0 będą lepsze, no i nie były, a drugi raz jak kupiłem Abyssy Phi i sądziłem że będą to słuchawki do wszystkiego i na każdą okazję i też tak nie było.

Trzeciego wystawiania nie będzie bo z Niimbusem dostały drugie życie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton dziękuję za podzielenie się pierwszymi wrażeniami, bo byłem ciekaw, jak będą się spisywać z Questylem!!!👍 Życzę przyjemnych chwil z muzyką na finalach!!! :) Entrew też dodaje im trochę muzykalności, więcej blasku na górze pasma - dostrzegalne to będzie po przejściu na stockowy.

 

24 minuty temu, vonBaron napisał:

Z D8000 też które ma @Tytus1988 też chyba wszystko w porządku, nie skarżył się na nie.

 

To prawda. Też nie narzekam na nie, a wręcz wraz z upływem czasu, kolejnymi porównaniami, coraz bardziej doceniam ich walory soniczne, a także dużą scenę :) Rozstania również nie planuję, chociaż Sonorousy X roztaczają swój muzyczny czar :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

20210225_093055_HDR.jpg

 

Niby te same słuchawki ale nie do końca. D8000 Pro grają zdecydowanie jaśniej ale mimo to nie powiedziałbym że to jasne słuchawki (takie HE1kse są jaśniejsze). Wciąż mają bardzo mocną podstawę basową, może o te kilka % słabszą od zwykłych D8000 ale ciągle czuć bardzo mocną podstawę basową. Na pewno są to równiejsze słuchawki od D8000, góra lepszej jakości, jest jej więcej (choć nie tak dużo jak w HE1kse), czuć więcej oddechu i powietrza. Średnica bardziej rozdzielcza, więcej wyższej średnicy. Scena i holografia raczej bez zmian. Fan starych D8000 odnajdzie się w Pro bez problemu, no chyba że ma zdecydowanie jasny tor wtedy nie ma sensu. Ogólnie to świetne słuchawki, pytanie czy są lepsze od HE1kse?

Za wypożyczenie dziękuję oczywiście Marcinowi @kurop :D

Edytowane przez vonBaron
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne te D8000 Pro, mięsa jest w nich ciągle bardzo dużo a lepsza góra i większa ilość powietrza tylko dodaje im blasku. Wydaje mi się że Pro mają lepsze zejście basu. Scena jest bliższa a holografia lepsza. Jedynie wygoda nowego egzemplarza jest taka sobie, pady mocno naciskają na uszy.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach słuchania D8000 Pro założyłem swoje D8000, ta sama głośność, kabel i muzyka i cholera moje D8000 grają lepiej. Jest faktycznie lepsza scena, więcej powierza, poszczególne dźwięki nie są tak posklejane, lepsza rozdzielczość. To Pro grały cieplej a moje D8000 są bardziej naturalne. Moje D8000 mają większy pazur, Pro są gładsze co nie do końca mi odpowiada, Wychodzi na to że Pro mają tylko lepsze wysokie tony. Aż musiałem sprawdzić czy spakowałem dobry egzemplarz. Z Kann Cube lepiej brzmią mi Pro a ze stacjonarką moje D8000. Pewnie duże znaczenie ma też wygrzanie, moje D8000 mają już sporo na liczniku a Pro były nowe.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki @Tytus1988 mam możliwość gościć u siebie Sonorous X... Do Lebena pasują kolorem, niestety razem to nie gra. 

A tak w ogóle to dziękuję @Tytus1988 za gościnę i możliwość posłuchania wielu fantastycznych słuchawek. 

 

 

IMG_20210316_192631.jpg

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo dziękuję za odwiedzenie mnie, wymiane doświadczeń i wcześniejszych wrażeń odsłuchowych związanych z innymi słuchawkami, a także możliwość wypożyczenia Z1R! Nie ukrywam, że Sonorousy X pięknie się prezentują z Lebenem, chociaż ciche, dynamiczne tranzystory to ich żywioł, inaczej niż w przypadku rozkochanych w lampach Focalach Utopiach. Życzę miłych odsłuchów przy Chordzie! :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ależ fantastyczne uczucie słuchać ulubionej muzyki na słuchawkach, o których do tej pory śmiało się jedynie marzyć... Ogromne dzięki za deal @Tytus1988! Pora odkrywać wszystko na nowo :)IMG_20210709_223036722_HDR.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_Obardzo się cieszę, że miałem możliwość spełnienia Twojego marzenia audio, a także Twojego dołączenia do Fanklubu finala :) Również dziękuję za udany deal i mam nadzieję, że będą pozwalały odkrywać ulubione albumy na nowo, sprawiając tym samym dużo radości🎶🌞🎶

 

Sonorousy VI oraz X na początku trochę przeżyły rozstanie...

 

20210710_114747.jpg

 

jednak już jest dobrze 😉

Zawsze będę miło wspominał niezwykle plastyczny, fizyczny przekaz D8000 oraz z przyjemnością posłucham ich przy okazji odwiedzin🎶🎧🎶😊

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności