Skocz do zawartości

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ze japońce sami mowili ze te pady tak leza i maja lezec na glowie, ze nie dociskaja za mocno i nie ma takiej zupelnej 100% izolacji. Wtedy niby bas wlasnie dlatego jest taki mega ******aszczy w tych finalinach. Jakies wykresy nawet tam przedstawiali. W kazdym razie jak sluchalem na Hugo2 kiedys we Wroclawiu to po prostu zalozylem na leb, dopasowalem  regulacje palakow zeby nie wisialy na glowie tylko lezaly jak trzeba i to wszystko. Graly normalnie, nic sie nie dzialo. Pady nie cisnely w glowe ale lezaly normalnie obejmujac cale uszy. Po HIFimanach HE1000 czy MrSpeakers VOCE to wrecz gladkosc i plynnosc zaskoczyly mocno na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton nie ukrywam, że jestem bardzo mile zaskoczony, bo dużo dobrego słyszałem o sprzęcie @majkela, a teraz osobiście miałem okazję się o tym przekonać :) Jak będziesz miał okazję rzucić uchem, będę także wdzięczny za informację, jak się on sprawuje u Ciebie :)  Z tego, co mógłbym jeszcze dodać na plus względem Coplanda, a szczególnie Bursona to, że nawet po kilku godzinach słuchania, obudowa się najwyżej lekko nagrzewa, można go spokojnie dotknąć. Zniekształceń w D8k całkowity brak przy BB z potencjometrem na godzinie 15/16.00 (mój górny próg) oraz wspomnianym przez Ciebie albumie Straight Story. 

 

@John Grado u mnie leżą podobnie oraz są wygodne. Wielkiej głowy nie mam :) 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, John Grado napisał:

Tylko ze japońce sami mowili ze te pady tak leza i maja lezec na glowie, ze nie dociskaja za mocno i nie ma takiej zupelnej 100% izolacji. Wtedy niby bas wlasnie dlatego jest taki mega ******aszczy w tych finalinach. Jakies wykresy nawet tam przedstawiali. W kazdym razie jak sluchalem na Hugo2 kiedys we Wroclawiu to po prostu zalozylem na leb, dopasowalem  regulacje palakow zeby nie wisialy na glowie tylko lezaly jak trzeba i to wszystko. Graly normalnie, nic sie nie dzialo. Pady nie cisnely w glowe ale lezaly normalnie obejmujac cale uszy. Po HIFimanach HE1000 czy MrSpeakers VOCE to wrecz gladkosc i plynnosc zaskoczyly mocno na plus.

No ale niestety wadliwe egzemplarze w D8000 się trafiają, ponoć nawet D8000 Pro ale tu już dużo niższy odsetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron to prawda i niestety opinia ta rzutuje na pozostałe, sprawne egzemplarze. Przez to miałem też obawy związane z zakupem Utopii i zdecydowałem się na zakup w sklepie. Poza tym rozmawiałem z Majkelem na ten temat i jemu brzmienie Twoich D8k podobało się. 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tytus1988 napisał:

@vonBaron to prawda i niestety opinia ta rzutuje na pozostałe, sprawne egzemplarze. Przez to miałem też obawy związane z zakupem Utopii i zdecydowałem się na zakup w sklepie. Poza tym rozmawiałem z Majkelem na ten temat i jemu brzmienie Twoich D8k podobało się. 

Jeśli one są od @dj1978 i nie zmieniły sposobu grania, to taki dźwięk oceniam pozytywnie. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 21:00, dj1978 napisał:

@tommir - jakbyś krótko porównał LCD 4 z D8000? Zapamiętałem LCD 4 jako grające bardzo dobrą rozdzielczością i szlachetną czystą górą.

Takie dokładne, bezpośrednie porównanie może w moim wypadku nie być możliwe. Z powodu odsłuchu na innych wzmacniaczach. Lcd4 słucham z Milo, tylko on jest mi je w stanie napędzić. Jednak Finale do niego nie pasują. Milo jest zbyt ciemny, góra jest bardzo wygaszona i nic się w niej nie dzieje. Bardzo dobrze natomiast zgrały się z Hugo. LCD z Milo mają na pewno mocniejszy, "audezowy" bas, odczuwalny zwłaszcza w wyższym zakresie. Żadne inne z moich słuchawek nie oddają tak linii gitary basowej. Porównując średnice, ta w Finalach jest bardziej naturalna, taka prawdziwa, w Audeze wyższa średnica bywa ostra. Za to góra jest dla mnie bardzo przyjemna w odbiorze, czysta, wyrazista i dobrze rozciągnięta. Nie wiem natomiast jak zabrzmiałaby z jasnym wzmacniaczem, mogłaby być zbyta nachalna jak zresztą mówią niektóre wpisy. Dla mnie Fianale wydają się być bardziej uniwersalne, lcd nie do wszystkiego będą się jednakowo nadawać. Z gatunków których zdarza mi się słuchać z pewnością najlepiej odnajdują się w elektronice, nie wiem do czego można by się tu przyczepić, jest idealnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tommir napisał:

Z powodu odsłuchu na innych wzmacniaczach.

Czyli nie zmiennie "prawo" synergii dochodzi do głosu i ma bardzo duży wpływ na końcowy werdykt. Słuchałem LCD 4 na Moon 430HA z którym łapią rzekomo wyjątkowe zgranie i tak też to odebrałem, w tamtym czasie było do granie na poziomie referencyjnym pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

20210122_155332_HDR.jpg

Naprawdę bardzo dobre te D8000 Pro, zauważalnie inne niż zwykłe D8000, ich tonalność jest wyraźnie przesunięta ku górze. Są bardziej szczegółowe i rozdzielcze, mimo że góra jest bardziej zaznaczona niż D8000 to dla mnie jest lepsza, bardziej soczysta i czystsza. Niestety Pro nie mają już tak masywnego basu, plusem tego jest równość tonalna. Jakby wziąć najlepsze zalety D8000 i Pro to mamy najlepsze słuchawki do 20k.

Podziękowania dla Krystiana z @mp3storeKatowice za odsłuch i miłą rozmowę.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Naprawdę bardzo dobrze te D8000 Pro, zauważalnie inne niż zwykłe D8000, ich tonalność jest wyraźnie przesunięta ku górze. Są bardziej szczegółowe i rozdzielcze, mimo że góra jest bardziej zaznaczona niż D8000 to dla mnie jest lepsza, bardziej soczysta i czystsza. Niestety Pro nie mają już tak masywnego basu, plusem tego jest równość tonalna.

 

W przyszłym tygodniu przekonasz się, że podobnie grają zmodowane K701😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest norma w tych słuchawkach, słyszałem to na 3 różnych egzemplarzach nie PRO, z tą różnicą, że pojawiało się to w nich na różnych poziomach głośności.  W tych które miałem po wymianie pojawiało się to dopiero jak mocno dało się w palnik, więc nie do usłyszenia w codziennym użytkownaiu. Demówki od mp3store Fonnexa też to miały.

 

Myślałem, że w PRO to ogarnęli, jak widać nie bardzo. 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem kiedys  Finali w mp3store, niedlugo po tym jak wyszly. Na o wiele bardziej basowych rzeczach i naprawde czegos takiego nie bylo. Dziwi mnie to bo ten utwor to zadna basowa potwornosc, na co dzien slucham o wiele bardziej basowych kawalkow i sluchalem tez wtedy na testowaniu. Po drapiacych uszy HIFiManach HE1000v2 i ozywionych MRSpeakers Voce te Finale graly kompletnie gladko, bez tego pierdzenia. Mocna elektronika grala i to glosno, potem jakis Disturbed i plyta remasterowana Table for Two, jeszcze pare mocniejszych rzeczy. Na dole gladko i ani sladu tego co na filmie. Jesli mialbym sie czegos doszukiwac to najszybciej na gorze pasma, ale tez nie w kazdym utworze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochrzaniło mi się, miałem demówki od Fonnexa, nie od mp3store.

 

57 minut temu, vonBaron napisał:

Musiałeś mieć mega pecha.

 

Na headfi też o tym pisali. Tu i tu i tu a potem już przestałem śledzić wątek.

 

Cytat

That membrane hitting in extreme volume is known issue.
I’ve read that a lucky guy had his driver adjusted by final to high membrane tension for larger playing capability.

 

Moim po wymianie zrobili to samo w Japonii i wtedy było ok.

 

Nie twierdzę, że każda para to ma, ale te z którymi miałem kontakt miały to w większym lub mniejszym stopniu.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, audionanik napisał:

lub normalny słuch...:D

 

Godzinę temu, John Grado napisał:

 

Jaka firma, taka jakość.

56 minut temu, audionanik napisał:

lub normalny słuch...:D

To może ja też mam normalny????👍

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja absolutnie nie neguję że tego problemu nie ma, tylko ja się na niego nie natknąłem, myślałem że te D8000 Pro będą pierdzieć na basie ale też nic. Dziwi mnie i śmieszy fakt że Pro miałby być pozbawione tego problemu a wcale tak nie jest, pewnie zależy to od tego jak dobrze japończyk dany egzemplarz poskłada.

 

@KaszaWspraju czemu usuwasz moje posty?

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafacio napisał:

To może ja też mam normalny????👍

Zasadniczo, jako zwykły konsument muzyki - prawdopodobnie tak. Ja akurat lubię niektóre hajendy, ale d8000 podobały mi się bardzo krótko, po czym z każdym kolejnym odsłuchem było coraz gorzej...i nie chodzi tylko o bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Pro mają ten sam problem, ale góra jest bardziej wyciągnięta więc w teorii klient powinien ciszej słuchać. To nie jest problem kontroli jakości tylko tak normalnie zaaplikowany ich przetwornik ma słabą górę i za 15k ciemno grające słuchawy ciężko pewnie sprzedawać w odniesieniu do konkurencji. To pewnie wykombinowali, aby górę wyciągnąć, ale membrana uderza o magnes. Świadomy wybór producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności