Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

@Spawn jednak jest to mężczyzna ;) https://www.olx.pl/oferta/sonorous-vi-CID99-IDGPn3D.html#729767064b

 

Też mnie dziwi, że do takiego stanu wizualnego można doprowadzić słuchawki... jednak pamiętam ofertę na D8000 z eBay, których pałąk też był bardzo mocno wytarty, ale cena z tego względu bardzo atrakcyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość materiałów jest dość niska, bo na forum widziałem ze dwie pary Sonorous, które miały nowe obszycie pałąka, a pady też raczej nie należą do trwałych.

 

To oczywiście nie zmienia faktu, że sprzęt z ogłoszenia jest w kiepskim stanie, ale tyczy się to właśnie tych elementów z ekoskóry. Sprzedawać można, co się chce, ale mnie bardziej niż powyższe ogłoszenie rażą pady oblepione kurzem, włosami i łojem, dokanałówki oblepione woskowiną lub niesamowicie porysowany sprzęt stacjonarny np. wzmacniacz.

 

Tu sprzedający ma dwie opcje - albo obniża cenę z uwagi na inwestycje, których słuchawki wymagają, albo wymienia pady/obszycie pałąka i woła za nie więcej. Tutaj została podjęta decyzja bezkompromisowa - cena jest z czapy, a na "dzień dobry" potencjalny kupujący (którego oczywiście nie będzie) musi włożyć parę stówek. Do tego nie ma słowa o opakowaniu, którego pewnie nie ma. Słuchawki oczywiście można bez problemu kupić w Polsce za 2999 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
7 godzin temu, vonBaron napisał:

Muszę przyznać że połączenie Hugo2 z D8000 jest świetne, sam nie wiem czy nie lepsze niż Kann Cube.

Bardzo dobry zestaw, mozna doslownie uzywac jako desktop w domu. Hugo2 podpiety do kompa USB i D8000 plus pliki FLAC z Foobara np, to jest kombo ktore nie musi sie wstydzic nikogo i niczego. A jak ktos ma malo miejsca przy kompie i chce taki mini hi end przy laptopie np na biurku, to to jest pierwszy zestaw jaki mi przychodzi do glowy. Taki gotowiec ktory na pewno nie zawiedzie. Porecznie, minimalistycznie i synergicznie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że mógłby to być mój endgame jeśli finanse by mnie przycisnęły.

Minus jest taki że trzeba szukać dobrego kabla USB albo coaxiala.

Próbowałem słuchać przez telefon ale trzaski mnie tak irytowały że sobie odpuściłem.

Może czas dać szansę jeszcze raz Hugo TT2?

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Hugo2 daje radę to na TT2 powinno być jeszcze lepiej. Kolega tu z forum słuchał z Meze Empyriean i jest dobrze. Mała szansa że z Finalami będzie inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki uprzejmości @vonBaron miałem ostatnio okazję wreszcie zapoznać się z D8000. Długo na to czekałem, bo to słuchawki przez jednych wielbione, przez innych niezbyt 😉 Opinie dawały sporo pracy wyobraźni i trzeba ją było w końcu skonfrontować z rzeczywistością.

Pierwsze co mógłbym o nich powiedzieć to, że niezależnie od tego czy się podobają czy nie, to jest to, jak mawiają hajend pełną gębą 😉 Strojone oczywiście inaczej ale jest to poziom takich Audeze LCD-4, Etherów i innych. No, może to nie jest poziom Abyss, ale one zdają się być inne niż wszystkie i najłatwiej je porównać chyba do kolumn 😉

Brzmienie, a w zasadzie jego jakość, zależne jest z pewnością od doboru toru czy odtwarzacza, bo z DAP’a też spokojnie mogą zagrać. Nie wymagają wzmacniacza niemal kolumnowego do napędu.

Z Milo było zbyt ciemno, góra nie ożywiała się zbytnio, by nie powiedzieć że prawie jej nie było. Sporo lepiej z iDSD Pro, choć ja go traktuję raczej jako przetwornik, nie wzmacniacz. Niestety, nie miałem akurat pod ręką innego stacjonarnego wzmacniacza, Dynalo wróci do mnie za jakiś czas. Szczęśliwie miałem Hugo 2. Było to spore szczęście bo z niego D8000 brzmią nadzwyczaj dobrze. Właściwie można by go było w tym przypadku potraktować jako substytut stacjonarki. Dół i średnica brzmiały bardzo dobrze, na raczej dość neutralnym czy naturalnym poziomie (jak dla mnie), no a góra była już świetna. Odpowiednio mocno zaznaczona, a jednocześnie dobrze wyważona, nie ostra i nie męcząca. Z Hugo D8000 jawiły mi się jako słuchawki bardzo dobrze nadające się do długich odsłuchów, co niekoniecznie mogę powiedzieć o mojej osobistej referencji czyli Abyss’ach.

Zauważyłem jedynie pewne minusy ergonomiczne. Jakby były skrojona na wyjątkowo duże głowy, przy poruszaniu miały tendencje do zsuwania się.

Co do wspomnianych zniekształceń przy wyższych poziomach pojawiających się w basie i na górze - tak, są, jeśli słuchawki są źle założone, znaczy nie przylegają należycie do głowy. To zapewne ma związek z tym wspomnianym przeze mnie krojem na duże głowy 😉 Po chwili kombinacji i poprawieniu ułożenia, można słuchać do granic wytrzymałości. Słuchu lub przetworników 😉

Przy nieograniczonym budżecie słuchawkowym na pewno bym je dokupił.

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tommir napisał:

Zauważyłem jedynie pewne minusy ergonomiczne. Jakby były skrojona na wyjątkowo duże głowy, przy poruszaniu miały tendencje do zsuwania się.

 

Niestety urok całej linii Sonorous i w podobny sposób D8000, bo konstrukcja widełek i pałąka identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, saudio napisał:

Nie wiem na jakich poziomach słuchacie, mi się nigdy nic takiego nie zdażyło, a lubię basowe kawałki.

Mnie też się nie zdarzyło w D8000, ale miałem też taką historie, że ktoś mnie zapytał jak sprzedawałem swoje Elear czy przetwornik pierdzi na basie przy dużych głośnościach. Puściłem jakiś mózgojebny kawałek najgłośniej jak byłem w stanie wytrzymać i stwierdziłem że nie ma szans żeby coś pierdziało. Nabywca potem mnie poinformował, że jednak słychać jak pierdzi. Tak, że albo to ja słucham ekstremalnie cicho albo ludzie ekstremalnie głośno.

 

1 godzinę temu, timecage napisał:

 

Niestety urok całej linii Sonorous i w podobny sposób D8000, bo konstrukcja widełek i pałąka identyczna.

No i grawitacji przy tej wadze słuchawek, a gdzie im tam jeszcze do HEDDphonów ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Mnie też się nie zdarzyło w D8000, ale miałem też taką historie, że ktoś mnie zapytał jak sprzedawałem swoje Elear czy przetwornik pierdzi na basie przy dużych głośnościach. Puściłem jakiś mózgojebny kawałek najgłośniej jak byłem w stanie wytrzymać i stwierdziłem że nie ma szans żeby coś pierdziało. Nabywca potem mnie poinformował, że jednak słychać jak pierdzi. Tak, że albo to ja słucham ekstremalnie cicho albo ludzie ekstremalnie głośno.

Widocznie nabywcy wzmacniacz wchodzi w clipping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir dziękuję za podzielenie się opinią o D8000! 👍

 

W dniu 12.11.2020 o 18:04, audionanik napisał:

 

Nie zgadzam się:D

Czy to prawda, że ich membrana składa się z kilku warstw?

Wie ktoś?

 

W przypadku D8000 membrana jest umieszczona między perforowanymi płytkami metalowymi, które odgradzają ją od magnesów. Schemat jest ukazany na poniższym rysunku:

 

20201113_222746.jpg

 

Przy okazji chciałem podziękować @majkelza podesłanie do mnie swojego Blueboxa, który tworzy m.in. z D8000 dobry duet ze względu na spójność dźwięku i przyjemność płynąca z równowagi między technikaliami oraz muzykalnością. Bas posiada dobra kontrolę, ale nie staje się twardy, bądź uszczuplony. Jest podany w neutralnej ilości, co przy strojeniu finali zapewnia go w odpowiednio dużej ilości, z dobrym wypełnieniem, pneumatyką oraz impaktem, doskonale sprawdzając się w rocku, jak i metalu. Średnica jest również bardzo satysfakcjonująca, delikatnie ocieplona, klarowna, neutralna. Detale są odpowiednio wkomponowane w przekaz, bez chęci wybicia się na pierwszy plan, co mogłoby być męczące przy dłuższych odsłuchach. Średnie tony przechodzą swobodnie w soprany, które posiadają naturalny blask, otwartość, delikatność oraz gładkość, a cały spektakl zlokalizowany na dużej szerokiej oraz głębokiej scenie, chociaż z pamięci nie tak wielkiej, jak na Bursonie. Nie uświadczyłem oznak cyfrowego nalotu oraz zniekształceń przy wyższych poziomach głośności.

 

Ogólny obraz dźwiękowy przypomina mi bardziej ten z mojego DAC215 niż Bursona, na którym mocniej odznaczała się strona techniczna dźwięku, w tym konturowanie źródeł pozornych, separacja, czystość dźwięku, szczegółowość..., ale przy finalach oraz focalach preferowałem połączenie z lampa, aby nadać przyjemniejszej w odbiorze delikatności i swobody dźwięku, która jest obecna w przekazie z Blueboxa. Tego typu prezencję jak najbardziej doceniam, bo świadczy o bardzo dobrym uchu oraz wrażliwości muzycznej jego Konstruktora. Jeszcze raz dziękuję @majkel za jego udostępnienie!

 

20201113_224405.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Tytus1988 napisał:

W przypadku D8000 membrana jest umieszczona między perforowanymi płytkami metalowymi, które odgradzają ją od magnesów. Schemat jest ukazany na poniższym rysunku:

To wiem, pytałem o samą membranę jak jest i z czego wykonana.

Piękny sekretarzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik Dziekuję :) W przypadku membrany w D8k też nie natknąłem się na informację, z czego jest wykonana, ale raczej jej wielowarstwowość wykluczałbym. Jestem wdzięczny, że zaproponowałeś mi zwrócenie się do Majkela, aby wypożyczyć integrę, bo zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i przez nią dość późno kładę się spać, przez słuchanie na niej muzyki. Dźwięk na D8k oraz Utopiach jest angażujący, ale zarazem na tyle przyjemny, z dużą dozą naturalności, "odczuwania przestrzeni", bez wrażenia napięcia, twardości, że można słuchać muzyki bez zmęczenia przez wiele godzin... i im dłużej, tym trudniej się oderwać :) Dla mnie z tymi słuchawkami, jak również AQ (doświetla ich górę oraz średnicę, poprawia kontrolę basu), prawdopodobnie modelami od Beyerdynamica, tworzy odpowiednio synergiczną połączenie a jest przy tym dość uniwersalny, tym bardziej, że filtrami można go dostroić pod siebie, np. nadając większej perlistości górze. Próbowałem ich i ostatecznie zostałem przy tym, który został zaproponowany przez Majkela. Tym sposobem upewniłem się, że finale muszą się znaleźć w "temacie króliczków", jak najszybciej :

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2020 o 18:04, audionanik napisał:

 

Nie zgadzam się:D

Czy to prawda, że ich membrana składa się z kilku warstw?

Wie ktoś?

Nie zgadzam się z niezgodą :)

To nawet lepiej, że każdy ma własne wyrobione zdanie. Konformizmowi w świecie audio mówimy nie :D 

W dniu 12.11.2020 o 20:14, majkel napisał:

Widocznie nabywcy wzmacniacz wchodzi w clipping.

 

W dniu 12.11.2020 o 19:05, Spawn napisał:

Mnie też się nie zdarzyło w D8000, ale miałem też taką historie, że ktoś mnie zapytał jak sprzedawałem swoje Elear czy przetwornik pierdzi na basie przy dużych głośnościach. Puściłem jakiś mózgojebny kawałek najgłośniej jak byłem w stanie wytrzymać i stwierdziłem że nie ma szans żeby coś pierdziało. Nabywca potem mnie poinformował, że jednak słychać jak pierdzi. Tak, że albo to ja słucham ekstremalnie cicho albo ludzie ekstremalnie głośno.

 

No i grawitacji przy tej wadze słuchawek, a gdzie im tam jeszcze do HEDDphonów ;)

Na HF i gdzie indziej są wątki na ten temat i konkluzja jest taka, że przetwornik znajduje się zbyt blisko muszli i przy większym poziomie głośności styka się z nią. U mnie odpowiednie ułożenie, dociśnięcie słuchawek rozwiązywało ten problem więc nie wiem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Może odpowiedni docisk padów sprawia, że ten cały fajnalowy air damping system działa tak jak powinien, a jak pady nie uszczelniają to membrana wylata jak kargulowi zamek z karabinu.

Brzmi racjonalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności