Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Może te Fajnale trza porządnie wygrzać. Takie Edition 9 zmieniają się każdego dnia, w tym zmiany nie zachodzą tak całkiem linearnie. Raz na tydzień, a czasem raz na miesiąc, grają mi tak jak grały powiedzmy ten tydzień-miesiąc temu. Przy czym jak ich pierwszy raz posłuchałem, to grały jak śmietnik. Takie badziewie. A przesiadałem się z takich jednych wyszydzanych z jednej strony, a przehajpowanych z drugiej słuchawek ornitologicznych. 

 

Ale ja mam tak ze wszystkimi słuchawkami, szczególnie tyczy się to tych za tysiąc i więcej peelenów. W tym jazdy takie że gra mi cały tor ciemnym i jasnym dźwiękiem jednocześnie, okazjonalne zaniki barwy dźwięku, a czasem zupełnie na odwrót; powrót barwy. Kilka dni temu usłyszałem to, za co tak bardzo polubiłem bliźniaczego DAC'a do tego, którego mam od lat już przeszło 6. Mianowicie, kremową barwę dźwięku, taką gęstą jego strukturę. Dzisiaj już tego nie ma.

 

Może to kwestia problemów na produkcji, królików doświadczalnych. Może to problemy psychiczne. A może zwyczajnie gorsze-lepsze dni odsłuchowe :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, John Grado napisał:

Zgadzam się z audionanikiem, D8000 są beznadziejne. Dlatego jeśli ktoś chce się pozbyć swoich to odkupię w trybie natychmiastowym w cenie powiedzmy 1000zł żeby właściciel mógł odetchnąć z ulgą że się pozbył. Oferty na PM proszę :) Chetnie uwolnię Was od tych ohydnych słuchawek :D 

Podeślę Ci pady w tej kwocie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... dyskusja zrobiła się momentami gorąca... słuchałem D8000 i podobały mi się, ale, bardziej podobały mi się Meze Emper...

ale tak się zastanawiam i poproszę @kuropa aby na meet we Wrocławiu przywiózł D8000 i D8000Pro posłuchamy i porównamy ci FAD poprawił? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, saudio napisał:

Się dajecie, a @audionanik ma niezły ubaw.

Ubaw, to ja miałem czytając bezkrytyczne peany na cześć d8000 połączone z zalotnym wzajemnym trącaniem się noskami po jąderkach przez ich wyznawców; no ale jak już pojawiły się próby dyskredytowania każdego kto ośmielił się podnieść rękę na tą Świętość, to ubaw przeszedł w niesmak.

39 minut temu, dj1978 napisał:

My z @audionanika mamy jeszcze większy😉

Ja tam nie miałem ubawu, kiedy dwóch znajomych usiłowało przez długi czas pozbyć się d8k, mimo że proponowali je w znacznie obniżonej cenie.

Podobnie nie będę miał ubawu, kiedy kolejny ktoś, po pobieżnym odsłuchu i poczytaniu postów pełnych zachwytów, znów da się nabrać, że d8k mają przyjemną górę i czystą średnicę.

Cóż, jak już więcej ludzi się na nich pozna, to będą sobie krążyć niczym gorący kartofel, sprzedawane za mniej niż pół ceny .

54 minuty temu, John Grado napisał:

Zgadzam się z audionanikiem, D8000 są beznadziejne. 

Nie są beznadziejne, są bardzo efektowne, niestety dla wielu słuchaczy po czasie okażą się męczące z powodu brudnej średnicy i nieprzyjemnej góry.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

Nie są beznadziejne, są bardzo efektowne, niestety dla wielu słuchaczy po czasie okażą się męczące z powodu brudnej średnicy i nieprzyjemnej góry.

Możemy tak bez końca. Duże zależy od tego gdzie je wtykasz...Nie dawno miałem okazję posłuchać Finali na Feliksie Euforia, średnica i góra były tłuste i gładkie jak tyłek pulchnej 20 latki i to na sekowanym przez Ciebie WW Platinum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audionanik napisał:

Ubaw, to ja miałem czytając bezkrytyczne peany na cześć d8000 połączone z zalotnym wzajemnym trącaniem się noskami po jąderkach przez ich wyznawców; no ale jak już pojawiły się próby dyskredytowania każdego kto ośmielił się podnieść rękę na tą Świętość, to ubaw przeszedł w niesmak.

Ja tam nie miałem ubawu, kiedy dwóch znajomych usiłowało przez długi czas pozbyć się d8k, mimo że proponowali je w znacznie obniżonej cenie.

Podobnie nie będę miał ubawu, kiedy kolejny ktoś, po pobieżnym odsłuchu i poczytaniu postów pełnych zachwytów, znów da się nabrać, że d8k mają przyjemną górę i czystą średnicę.

Cóż, jak już więcej ludzi się na nich pozna, to będą sobie krążyć niczym gorący kartofel, sprzedawane za mniej niż pół ceny .

Nie są beznadziejne, są bardzo efektowne, niestety dla wielu słuchaczy po czasie okażą się męczące z powodu brudnej średnicy i nieprzyjemnej góry.

Ale to każde słuchawki tak chodzą uwielbiane przez niektórych Soni też chodzą <50% i ciężko się pozbyć, choć wszyscy piszą że to najlepsze, dopiero jak schodzą <5k to znajdują się ochotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dj1978 napisał:

sekowanym przez Ciebie WW

?:woot:

Nie „sekowalem” tego ww; wręcz przeciwnie - on to właśnie dobitnie obnażył prawdę o d8k maskowaną przez sztoka, przez którego niedokładnie wiedziałem, nie mogłem zakumać, co mi nie pasuje w tych słuchawkach.

24 minuty temu, dj1978 napisał:

Nie dawno miałem okazję posłuchać Finali na Feliksie Euforia, średnica i góra były tłuste i gładkie jak tyłek pulchnej 20 latki

Tak, wierzę.

 Pudrowanie niedoskonałości to najlepszy sposób na złapanie sponsora. Potem taki złapany gość po upojnej lampowej nocy z reguły budzi się trzeźwy o tranzystorowym poranku przy boku „gwiazdy” i szukając w popłochu spodni mówi że zadzwoni...

Lampy do kolumn tak - tu można wiele wybaczyć, żeby móc onanizować się ich magią;

lampy do słuchawek oj bardzo, nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał:

?:woot:

Nie „sekowalem” tego ww; wręcz przeciwnie - on to właśnie dobitnie obnażył prawdę o d8k maskowaną przez sztoka, przez którego niedokładnie wiedziałem, nie mogłem zakumać, co mi nie pasuje w tych słuchawkach.

Tak, wierzę.

 Pudrowanie niedoskonałości to najlepszy sposób na złapanie sponsora. Potem taki złapany gość po upojnej lampowej nocy z reguły budzi się trzeźwy o tranzystorowym poranku przy boku „gwiazdy” i szukając w popłochu spodni mówi że zadzwoni...

Lampy do kolumn tak - tu można wiele wybaczyć, żeby móc onanizować się ich magią;

lampy do słuchawek oj bardzo, nie bardzo.

Zwłaszcza sinus audio;)

Dajcie se już spokuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, saudio napisał:

Ale to każde słuchawki tak chodzą uwielbiane przez niektórych Soni też chodzą <50% i ciężko się pozbyć, choć wszyscy piszą że to najlepsze, dopiero jak schodzą <5k to znajdują się ochotnicy.

To prawda - i dlatego nie należy się wzdragać przed pokazywaniem słabych stron słuchawek, tak jak @majkel wspomniał im droższych tym mocniej.

Btw, jeśli mnie kiedy najdzie znowu na drogie słuchawki, to znowu będą to z1r:D...mimo ich wad...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audionanik napisał:

 Pudrowanie niedoskonałości to najlepszy sposób na złapanie sponsora. Potem taki złapany gość po upojnej lampowej nocy z reguły budzi się trzeźwy o tranzystorowym poranku przy boku „gwiazdy” i szukając w popłochu spodni mówi że zadzwoni...

Lampy do kolumn tak - tu można wiele wybaczyć, żeby móc onanizować się ich magią;

lampy do słuchawek oj bardzo, nie bardzo.

No pudrowanie to nie ma nic wspolnego z okrogloscia i tlustoscia. Nawiasem, mi sie wcale to wyoblone granie nie podobalo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audionanik napisał:

A co masz do słuchawkowego pudru marki Sinusaudio? Świetny puder, efekt magii długo się utrzymuje.

Eeee, wolę spokój.

W zasadzie to nic, poza tym że to puder, czy świetny ? To pewnie kwestia smaku;)

 

No i słucham sobie D8000 z przyjemnością:P

 

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, może dobrze że tak kiepsko mi idzie z oszczędzaniem haj$u na te słuchawki, bo pewnie idąc za niegdysiejszym hajpem sam miałbym już swoje DeOsiemtysięczniki. I teraz bym kurna nie miał haj$u. Jak tak sobie pomyślę, to dobrze zrobiłem kupując zupełnie nieznane, legendarne Ultrasony jak dzwony. Przynajmniej nikt nie zdissuje. Będę się oszukiwał że dźwięk jest barwny, muzykalny i nie jest płaski jak Ziemia. 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, vonBaron napisał:

Ja napiszę tak że wolałbym dać 15k za nowe D8000 niż 11k za nowe Z1R które są momentami zbyt mdłe.

 

Ja napiszę tak, że za 11k to powinno się dać kupić obydwie pary bo ogólnie te ceny to są ostro pogrzmocone.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Ja bym obstawiał to drugi i trzecie zdanie. No dobra... trzecie :) 

Nie darujesz mi tych T1v2 widzę :D

21 minut temu, Spawn napisał:

Ja napiszę tak, że za 11k to powinno się dać kupić obydwie pary bo ogólnie te ceny to są ostro pogrzmocone.

 

Tjaaa... I może jeszcze Hawki do tego? A co z know how? Co z R'n'B R'n'D? Jeszcze komuś ten beryl wyjebolit przy montowaniu drivera i D8000 staną się legendarne po wsze czasy. 

 

A tak w ogóle to gdzie teraz można palić wroty? Fanklub Meze, a może Denona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Undertaker napisał:

Nie darujesz mi tych T1v2 widzę :D

 

Tjaaa... I może jeszcze Hawki do tego? A co z know how? Co z R'n'B R'n'D? Jeszcze komuś ten beryl wyjebolit przy montowaniu drivera i D8000 staną się legendarne po wsze czasy. 

 

A tak w ogóle to gdzie teraz można palić wroty? Fanklub Meze, a może Denona? 

Tam zaraz nie daruję... dziwię się tylko od czasu do czasu :) 

A co do know how, to Sony podobno pracowało nad Z1R 13 lat, więc chyba dosyć tanio je wycenili ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vonBaron napisał:

Z1R które są momentami zbyt mdłe.

No są co nieco, przyznaję. Ratuje je trochę ten cycek na wykresie w okolicach 2khz; gdyby nie on to byłoby nieciekawie.

Niemniej jednak z1r postrzegam jako czyściej grające (przynajmniej na średnicy, bo już na górze bywa u nich różnie) niż d8k, ciekawsze, bardziej wciągające, urokliwe i jednocześnie niemęczące.

5 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Sony podobno pracowało nad Z1R 13 lat, więc chyba dosyć tanio je wycenili

Tiaaaa, w ramach tego trzynastoletniego programu badawczego inżynierowie Soni byli zsyłani na dwa lata do Tybetu lub wymiennie na Syberię, gdzie żyjąc w iście spartańskich warunkach, jeno o chlebie i wodzie,  odcięci od pokus i zgiełku zachodniej cywilizacji, zbliżali się do Absolutu. Po takiej zaprawie wracali całkiem odmienieni, a dotarcie do Sedna Sprawy już nie nastręczało im żadnych trudności.

Zaiste - tanio wycenili te z1r...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Tam zaraz nie daruję... dziwię się tylko od czasu do czasu :)

 

Mnie po lekturze tego jak i innych for oraz audio-blogów niewiele już dziwi w dziedzinie audio. :)

 

Więc w sumie nie dziwię się producentom ustalającym coraz to bardziej wydumane ceny swoich tworzonych latami dzieł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności