Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, majkel napisał:

Podbijam stawkę - Grado GS1000. Albo, żeby się nie przeciągała licytacja - AKG K1000. 

 

GS1000 jak wygrzewałem tą rekomendowaną legendarną liczbę godzin to na normalnym poziomie głośności nagłaśniały mi mały pokój do tego stopnia że się czasami zastanawiałem po co zakładać je na głowę :D

10 minut temu, audionanik napisał:

Ja bym się tak nie śmiał gdybym wywalił tyle kasy na takie słuchawki. Na basie pierdzą co prawda dopiero na bardzo wysokich (niesłuchalnych) poziomach głośności, ale co do reszty to przytoczę fragmenty moich rozmów:

 

Ja:

-Słusznie że sprzedajesz d8000, to nie są zbyt udane słuchawki.

Kolega:

-Dlaczego?

Ja:

-He he.

Brudna „charcząca” średnica i sucha nieprzyjemna góra - mi przypominała trzask chrustu pod nogami na leśnej ścieżce. Sztokowy kabel to jeszcze trochę maskował i zmiękczał, 

ale wyjebolit od wireworlda nie miał litości. Jeśli chodzi o skale dźwięku i przestrzeń to rzeczywiście efektowne.

Kolega:

-Ta, właśnie to mnie w nich gniecie - średnica jest taka twarda i szorstka. Nie da rady jej zmiękczyć, przerobiłem z 5 torów.”

 

i jeszcze ja:

-górę to one mają nieprzyjemnie twardą i suchą, a na średnicy jakieś zniekształcenia/podbarwienia; zaczynały mnie męczyć już po niecałej minucie. To może być pochodna tego „rozlatanego” przetwornika, który jeszcze zanim zacznie furkotać i pierdzieć po prostu „brudzi” średnicę.

Kolega X też je sprzedaje z powodu twardej/suchej nieprzyjemnej góry; żaden tor mu nie pomógł, a miał kilka różnych.

 

Kolega:

-Czyli sytuacja analogiczna jak u mnie.

 

Jeżeli ktoś tego nie słyszy, to oukej, niech śmiało dołącza do "grona zachwyconych". Ja jednak radzę reszcie towarzystwa dłużej posłuchać d8000 przed zakupem, bo po pierwszych minutach to i ja byłem oczarowany... a potem było coraz gorzej...łącznie z tym, że średnica wpadała mi już czasem w zniekształcenia rodem z kuchennego radyjka z głośnikiem średniotonowym.

Dodam, że miałem do czynienia z dwoma egzemplarzami.

 

 

 

Plenary to pewnie mocny dap to będzie za mao żeby zagrały nie? Zaciekawiłeś bo aż nie wierze że tak źle to może grać ;)

Edytowane przez Spawn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Spawn napisał:

Plenary to pewnie mocny dap to będzie za mao żeby zagrały nie? Zaciekawiłeś bo aż nie wierze że tak źle to może grać ;)

Powiem tak - one grają jak flagowy model Takstara, który jeszcze nie powstał, tylko cena jakieś pięć razy przesadzona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wychodzi że to nic nie warte słuchawki.

Po twojej opinii jak nic muszę je sprzedać :lol:

Wywalam tyle kasy ile uważam za słuszne i nic Ci do tego.

21 minut temu, audionanik napisał:

Ja bym się tak nie śmiał gdybym wywalił tyle kasy na takie słuchawki. Na basie pierdzą co prawda dopiero na bardzo wysokich (niesłuchalnych) poziomach głośności, ale co do reszty to przytoczę fragmenty moich rozmów:

 

Ja:

-Słusznie że sprzedajesz d8000, to nie są zbyt udane słuchawki.

Kolega:

-Dlaczego?

Ja:

-He he.

Brudna „charcząca” średnica i sucha nieprzyjemna góra - mi przypominała trzask chrustu pod nogami na leśnej ścieżce. Sztokowy kabel to jeszcze trochę maskował i zmiękczał, 

ale wyjebolit od wireworlda nie miał litości. Jeśli chodzi o skale dźwięku i przestrzeń to rzeczywiście efektowne.

Kolega:

-Ta, właśnie to mnie w nich gniecie - średnica jest taka twarda i szorstka. Nie da rady jej zmiękczyć, przerobiłem z 5 torów.”

 

i jeszcze ja:

-górę to one mają nieprzyjemnie twardą i suchą, a na średnicy jakieś zniekształcenia/podbarwienia; zaczynały mnie męczyć już po niecałej minucie. To może być pochodna tego „rozlatanego” przetwornika, który jeszcze zanim zacznie furkotać i pierdzieć po prostu „brudzi” średnicę.

Kolega X też je sprzedaje z powodu twardej/suchej nieprzyjemnej góry; żaden tor mu nie pomógł, a miał kilka różnych.

 

Kolega:

-Czyli sytuacja analogiczna jak u mnie.

 

Jeżeli ktoś tego nie słyszy, to oukej, niech śmiało dołącza do "grona zachwyconych". Ja jednak radzę reszcie towarzystwa dłużej posłuchać d8000 przed zakupem, bo po pierwszych minutach to i ja byłem oczarowany... a potem było coraz gorzej...łącznie z tym, że średnica wpadała mi już czasem w zniekształcenia rodem z kuchennego radyjka z głośnikiem średniotonowym.

Dodam, że miałem do czynienia z dwoma egzemplarzami.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, audionanik napisał:

Ja bym się tak nie śmiał gdybym wywalił tyle kasy na takie słuchawki. Na basie pierdzą co prawda dopiero na bardzo wysokich (niesłuchalnych) poziomach głośności, ale co do reszty to przytoczę fragmenty moich rozmów:

 

Ja:

-Słusznie że sprzedajesz d8000, to nie są zbyt udane słuchawki.

Kolega:

-Dlaczego?

Ja:

-He he.

Brudna „charcząca” średnica i sucha nieprzyjemna góra - mi przypominała trzask chrustu pod nogami na leśnej ścieżce. Sztokowy kabel to jeszcze trochę maskował i zmiękczał, 

ale wyjebolit od wireworlda nie miał litości. Jeśli chodzi o skale dźwięku i przestrzeń to rzeczywiście efektowne.

Kolega:

-Ta, właśnie to mnie w nich gniecie - średnica jest taka twarda i szorstka. Nie da rady jej zmiękczyć, przerobiłem z 5 torów.”

 

i jeszcze ja:

-górę to one mają nieprzyjemnie twardą i suchą, a na średnicy jakieś zniekształcenia/podbarwienia; zaczynały mnie męczyć już po niecałej minucie. To może być pochodna tego „rozlatanego” przetwornika, który jeszcze zanim zacznie furkotać i pierdzieć po prostu „brudzi” średnicę.

Kolega X też je sprzedaje z powodu twardej/suchej nieprzyjemnej góry; żaden tor mu nie pomógł, a miał kilka różnych.

 

Kolega:

-Czyli sytuacja analogiczna jak u mnie.

 

Jeżeli ktoś tego nie słyszy, to oukej, niech śmiało dołącza do "grona zachwyconych". Ja jednak radzę reszcie towarzystwa dłużej posłuchać d8000 przed zakupem, bo po pierwszych minutach to i ja byłem oczarowany... a potem było coraz gorzej...łącznie z tym, że średnica wpadała mi już czasem w zniekształcenia rodem z kuchennego radyjka z głośnikiem średniotonowym.

Dodam, że miałem do czynienia z dwoma egzemplarzami.

 

 

Opinia osoby, która przypadkowo odsłuchiwała te słuchawki, jest tak samo warta jak moja teraz:

- nie znasz się, masz za słaby tor/tory, lub jedno i drugie, dziękuję😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 22:16, dj1978 napisał:

Taka obszerna recenzja...ale nie do końca już na czasie. Za naprawdę rozsądne pieniądze pady można wymienić na nowe z D8000 Pro, komfort ewidentnie wzrasta, co dyskwalifikuje "połowę" tekstu recenzji (narzekania na niewygodę). Już na fabrycznym kablu scena/holografia robi wrażenie,  ale przydałaby się wzmianka/hipoteza o kablach aftermarketowych, które potrafią pokazać z jak wysoką klasą sceniczną D8000 potrafią zagrać.

 

Według mnie najlepiej jakby producent sprzedawał same namaszczone drivery a resztę niech audiofile sami sobie wyciosają. Wtedy zagra najlepiej. 

 

P.S. Słuchawki słuchawkami, ale ja to się dziwię, że @vonBarondalej z uporem maniaka gra na ampie który dostał notę 7 za jakość dźwięku. Masochista :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee, myślałem że się pokłócimy trochę, już szykowałem popcorn, a tu lipton :D To idę sobie zrobić herbatę. 

 

Ja miałem T1v2 o których ludzie pisali że wpadają w buczenie na basie. W ogóle tego nie słyszałem, a bas to bym sobie w nich podbił pewnie ze + 20 decybeli jakbym miał korektor. Za to syczeniem to mnie zabijały. W audioquestach na początku w ogóle nie mogłem rozgryźć o co chodzi z tym pogłosem. 

 

Może zwyczajnie jestem cienki bolek. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dj1978 napisał:

Opinia osoby, która przypadkowo odsłuchiwała te słuchawki, jest tak samo warta jak moja teraz:

- nie znasz się, masz za słaby tor/tory, lub jedno i drugie, dziękuję😉

Słuszna uwaga, tylko że ja jedne d8000 miałem w domu przez ponad tydzień, a drugie przez dwa dni. Słuchane na dwóch dapach i czterech torach...i ja na pewno nie kupiłbym tych słuchawek.

To że komuś innemu się podobają i nie słyszy zniekształceń, czy tam suchość góry go nie męczy - tym lepiej! - nie będzie miał przynajmniej problemu ze sprzedażą...bo nie będzie sprzedawał:ph34r: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Spawn napisał:

 

@audionanik to nie pierwszy raz wpada w zachwyt żeby potem punktować co nie teges.

Na tym polegała ta cała zabawa przecież:D.

6 minut temu, Spawn napisał:

Czekam kiedy dojrzeje do wypunktowania Hawków

Ależ śpioszek z Ciebie Społn...Wypunktowałem ich wady wielokrotnie i już dawno temu, i nie przeszkadza to mi w ich mieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to jest urok tego hobby - każdy odbiera dany model słuchawek na danym torze inaczej, jest to równie fajne co upierdliwe. A problemy można mieć przecież przeróżne, od drobnych uwag do brzmienia do totalnej niemożliwości zniesienia materiału, z którego wykonano pady (tak ostatnio miał @Rotgut). No i te problemy skalują się w miarę wzrostu ceny.

 

Mnie prywatnie najbardziej zadziwiają osoby typu wojującego, co to nie potrafią zdzierżyć czyjejś prywatnej opinii. Mimo, że to właśnie na tych prywatnych odczuciach głównie opiera się te hobby - każdy szuka pod siebie. Sam nie raz prezentowałem takie wojowanie, a teraz widzę jego bezzasadność. Nawet cechy nauszników co do których można obiektywnie ustalić pozytywną wartość, komuś gdzieś mogą przeszkadzać. Takie życie.

 

Ja tam Evila rozumiem. Sam D8000 słuchałem ze trzy razy dość krótko i nawet wówczas odebrałem je jako zachwycające, ale nieco napastliwe, mało wygodne i niesamowicie ciężkie. Szczególnie co do pałąka zgodzę się z jego uwagą, że w tej cenie FAD mogliby się wysilić i zaprojektować coś odpowiedniejszego, bo ten pałąk potrafi być niewygodny nawet już przy SIII, które są przecież dosyć lekkie w porównaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, audionanik napisał:

Słuszna uwaga, tylko że ja jedne d8000 miałem w domu przez ponad tydzień, a drugie przez dwa dni.

 

To i tak długo wytrzymałeś jak na słabo grające i męczące słuchawki😉, po co brałeś drugi raz?

a @majkel jak były polecane do sprzedaży słuchawki od @Thar to lajkował - w sensie, aby pomóc koledze żeby się ich pozbył, czy jako godna polecenia sztuka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli ktoś kupił słuchawki, bo mu się podobają to żadna recenzja choćby była mocno niepochlebna nie powinna mieć dla niego żadnego znaczenia, ponieważ każdy z nas słyszą inaczej i każdy docenia w dźwięku trochę co innego.
Z drugiej strony - nie ma sensu też recenzji negować z powodu tego, że akurat kupiłem dane słuchawki, a skoro to zrobiłem, to nikt nie ma prawa złego słowa o nich powiedzieć.

Producent miał problem z przetwornikami, a raczej z koncepcją ich mocowania i kilkoma drobiazgami, ponieważ nikt już dzisiaj nie przeprowadza rzetelnych testów przed wypuszczeniem czegokolwiek na rynek (poza produktami mogącymi stanowić zagrożenie dla życia usera) - testerami są użytkownicy. Zdarzyło się niejednemu producentowi słuchawek i zdarzać się będzie.
@majkel - ja szanuję Takstara :)

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie D8k - wygoda OK, dźwiękowo - 2x zachwyt, potem rozczarowanie. Mam podejrzenia następujące:

- problem z trzymaniem brzmienia przez przetwornik

- problem z powtarzalnością brzmienia

Ten ostatni problem to taki nawet dość powszechny w firmach amerykańskich. ;) No ale tu Japonia. :( 

2 minuty temu, dj1978 napisał:

a @majkel jak były polecane do sprzedaży słuchawki od @Thar to lajkował - w sensie, aby pomóc koledze żeby się ich pozbył, czy jako godna polecenia sztuka?

Majkel mógł lajkować po pierwsze pomysł sprzedaży, a po drugie możliwość kupienia u sprawdzonego kontrahenta. Ja bym się na pewno umawiał na możliwość zwrotu przy takiej kwocie.

 

Jeśli te Twoje/vonBarona nadal grają jak kiedyś, co je słyszałem, to zakup wydaje się trafiony. Natomiast nie dziwią takie dyskusje jak ta dziś, kiedy mamy do czynienia z loterią, gdzie losy chodzą po przeszło 10kzł. 

Teraz, szwagiero napisał:

@majkel - ja szanuję Takstara :)

Ja też, bo jak u nich kupisz słuchawki za 300zł, to masz wrażenie dobrze wydanych pieniędzy. Tylko tyle i aż tyle. Natomiast poziom kultury grania ostatnich D8k, jakie słuchałem, był taki, jakby ktoś 671-ki odpicował, ale to nadal były one.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majkel napisał:

Poziom kultury grania ostatnich D8k, jakie słuchałem, był taki, jakby ktoś 671-ki odpicował, ale to nadal były one.

Hmm...nie dopatruje sie zlosliwosci, wiec taka opinia to rzeczywiscie moze swiadczyc o czyms ewidentnym w konkretnej sztuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dj1978 napisał:

Hmm...nie dopatruje sie zlosliwosci, wiec taka opinia to rzeczywiscie moze swiadczyc o czyms ewidentnym w konkretnej sztuce.

Nie ma złośliwości. Natomiast naturalnym wydaje się, że im bardziej bezwzględnie obchodzi się jakiś producent z portfelem klienta, tym bardziej bezwzględne opinie będzie czytał na swój temat. Przywilej łagodności i przymykania oka należy się tym, którzy są łagodni dla klienta, IMHO. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, timecage napisał:

A problemy można mieć przecież przeróżne, od drobnych uwag do brzmienia do totalnej niemożliwości zniesienia materiału, z którego wykonano pady (tak ostatnio miał @Rotgut).

 

Tak naprawdę nie wiem, czy tylko pady, czy jednak nie chodzi o połączenie dwóch cech: pady skóropodbne+zamknięte słuchawki i powstawanie jakiejś komory, mikrociśnień, które mi nie pasują. Będę testował jeszcze problem. 

SIII dźwiękowo bardzo mi pasowały i nie bardzo rozumiem porównania Evila do HD650. Jednak inne granie. 

49 minut temu, timecage napisał:

Mnie prywatnie najbardziej zadziwiają osoby typu wojującego, co to nie potrafią zdzierżyć czyjejś prywatnej opinii. Mimo, że to właśnie na tych prywatnych odczuciach głównie opiera się te hobby - każdy szuka pod siebie. Sam nie raz prezentowałem takie wojowanie, a teraz widzę jego bezzasadność.

 

Bo większość ludzi odbiera niezgodę na ich opiniię jako krytykę osoby. A bronić siebie trzeba. Taka natura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, dj1978 napisał:

To i tak długo wytrzymałeś jak na słabo grające i męczące słuchawki😉

No, ale przerwy sobie robiłem :).

 

Godzinę temu, dj1978 napisał:

po co brałeś drugi raz?

Żeby cierpieć;)

i się utwierdzić, że inny egzemplarz też tak gra...:D.

A poważniej, to była przypadkowa okazja niezwiązana z moim podziwem dla d8000, tylko z pośredniczeniem w sprzedaży onych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał:

No, ale przerwy sobie robiłem :).

 

Żeby cierpieć;)

i się utwierdzić, że inny egzemplarz też tak gra...:D.

A poważniej, to była przypadkowa okazja niezwiązana z moim podziwem dla d8000, tylko z pośredniczeniem w sprzedaży onych.

no i już, można się rozejść😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z audionanikiem, D8000 są beznadziejne. Dlatego jeśli ktoś chce się pozbyć swoich to odkupię w trybie natychmiastowym w cenie powiedzmy 1000zł żeby właściciel mógł odetchnąć z ulgą że się pozbył. Oferty na PM proszę :) Chetnie uwolnię Was od tych ohydnych słuchawek :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności