Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Dźwiękowo ponoć nie ma zmian, tylko nazwa, opakowanie i design. No chyba, że zmienili odrobinę pady, wtedy dźwięk mógłby się delikatnie różnić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, timecage napisał:

No chyba, że zmienili odrobinę pady, wtedy dźwięk mógłby się delikatnie różnić.

Dzięki. Słuchałem chwilę na AVS, ale ich prezentacja na wzmacniaczu, którego nazwy nie pamiętam, podpiętym do cd, nie była komfortowa. Poza tym założyłem Sonorous III i leżały mi zdecydowanie wygodniej, a są chyba takie same. Szóstki zahaczały mi o małżowiny leciutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rotgut napisał:

Dzięki. Słuchałem chwilę na AVS, ale ich prezentacja na wzmacniaczu, którego nazwy nie pamiętam, podpiętym do cd, nie była komfortowa. Poza tym założyłem Sonorous III i leżały mi zdecydowanie wygodniej, a są chyba takie same. Szóstki zahaczały mi o małżowiny leciutko.

 

Bo szóstki mają armaturowy tweeter, który lubi zahaczać o małżowiny :). Trójki tego nie mają, stąd większa wygoda.

Zmiana padów na HM5 pomaga zarówno w tej kwestii, jak i (dla wielu osób) dźwiękowo.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nazwy nastąpiła z powodów licencyjnych. To są te same słuchawki. Co do padów tak od pewnego czasu w Sonorous VI były montowane b-type pady, które to są płytsze od a-type montowane w pandorach. Prawdopodobnie były to b-type dlatego czułeś dyskomfort. Zmiany w dźwięku opisane są na stronie finala wraz z c-type, które są montowane w sonorous VIII i X. Te także są tak samo grube jak a-type.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2019 o 12:23, timecage napisał:

Dźwiękowo ponoć nie ma zmian, tylko nazwa, opakowanie i design. No chyba, że zmienili odrobinę pady, wtedy dźwięk mógłby się delikatnie różnić.

Coś chyba z tymi padami pokombinowali. Mam wrażenie ze są ciut głębsze i ciut bardziej miękkie. Mi ten tweeter nie przeszkadza.  

 

Ale lubią te słuchawki wydajne źródła prądowo, oj lubią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KiiT napisał:

Ale lubią te słuchawki wydajne źródła prądowo, oj lubią. 

 

Może dlatego wybitnie lubiły się z Questyle CMA400i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzięki @dj1978 miałem okazję posłuchać D8000 na nowych padach i faktycznie komfort użytkowania wzrósł znacząco, pady dużo lepiej przylegają do uszu, są chyba nawet ciut większe.

Powinni takie być od początku...

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, proszę o informację czy można zastosować inne pady do słuchawek Pandora Hope VI ?

Obecne pady mi się zwyczajnie wykruszyły (mimo, że słuchawki stoją na stojaku) i są bardzo sporadycznie używane - kilka/kilkanaście razy w roku.

Na obecnym AVS 2019 powiedziano mi na stoisku z Finalami, że to nieliczny przypadek - a jednak mi się przytrafił.

Dla porównania mam także kilka lat słuchawki nieużywane Beats Dr. Dre i nic sie z nimi nie dzieje a pady są bardzo podobne - Taka to różnica w jakości słuchawek komercyjnych do tych bardziej "audiofilskich" hehe

Ps. Jestem rozczarowany tymi słuchawkami - jakością wykonania.

 

ccc2f62715a9.jpg

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sewqaz napisał:

Witam, proszę o informację czy można zastosować inne pady do słuchawek Pandora Hope VI ?

 

No, nieładnie to wygląda. Ile lat mają Twoje słuchawki? Kupiłeś je nowe? Może paradoksalnie to nieużywanie im nie służy.

Tu gość sprzedaje PHVI i wyglądają jak nowe: https://www.olx.pl/oferta/sluchawki-final-pandora-hope-vi-CID99-IDBbJ13.html#8b2a1ab096;promoted

 

Co do pytania. Nie mam słuchawek FAD, ale przejrzyj wątek, polecane są pady Brainwavs, polepszają też wygodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, myślę, że około 5 lat (nie jestem pewien). Kupiłem je nowe w sklepie i pozostawiłem na stojaku, by ładnie się prezentowały obok sprzętu.

Miałem zamiar kupić wzmacniacz słuchawkowy ale jakoś nie byłem przekonany jaki wybrać i stąd też te słuchawki były nieużywane.

Tak jak mówisz, może nieużywanie im nie służy...

Od niedawna zaczynam szukać wzmacniacza słuchawkowego i też zobaczyłem stan padów ;-(

Słuchawki ładnie grają a egzemplarz, który przedstawiłeś wart jest zakupu. (moim zdaniem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod pytaniem.

Poza tym czy możesz zamieścić jakiś link albo nazwę towarową tych padów? Takie coś? - https://allegro.pl/oferta/shure-srh1840-srh840-srh940-pady-nauszniki-gabki-8356879026 Wygląda na takie, które na ali można znaleźć za grosze.

I przede wszystkim, dlaczego od otwartych 1840, a nie od zamkniętych 1540. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady Shure to oryginał, akurat miałem druga parę do srh1840, bardzo wygodne, mające inny kształt, grubsze i twardsze niż te od FAD. Nie wiem jakie jakościowo są nieoryginalne do shure porównując do tych co mam, obawiam się ze mogą być zbyt miękkie.

Wzrasta wygoda, pady oryginalne FAD są straszne, niewygodne i sprawiają, ze ucho dotyka kratki chroniącej przetwornik, bo są za miękkie i za male a te od shure sprawiają ze o te kilka milimetrów przetwornik jest dalej od ucha i pady nie zapadają się pod ciężarem słuchawek. Pandory to jedne z lepszych słuchawek, ale te pady, to jakiś żart.

Dźwięk? Jakby delikatnie dostały przestrzeni i wokal nie jest tak krzyczący do ucha, choć wciąż jest blisko ;)

Edytowane przez Shakhal
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ubył to nieznacznie, praktycznie niezauważalnie. Po oddaleniu przetworników, dźwięk jakby jest lżejszy, czystszy, jakby więcej powietrza było, choć są zamknięte ;) ja go bynajmniej po wymianie padów subiektywnie tak odbieram.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dziś takie pady, dojdą za ok 1-2 tygodni, ale tak jakoś mam ochotę pobawić się jeszcze z padami. Ciekawy jestem zmiany dźwięku przy takiej budowie padów.

s-l1600.jpg

s-l1600a.jpg

s-l1600x.jpg

Jaki kabel byście wybrali do Pandora 6 Noir Hybrid HPC czy Noir HPC Mk2 ?  oba XLR

 

Linki do kabli:

https://forzaaudioworks.com/en/product.php?id_product=72

https://forzaaudioworks.com/en/product.php?id_product=81

Edytowane przez Shakhal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności