Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

idąc za HF wraca news o nowej wersji D8000, srebrna kolorystyka i jaśniejsze strojenie. Ciekawe wydają się pady, juz bardziej godziwie wyglądają. Może z czasem uda się zaadoptować do swoich.

 

https://www.phileweb.com/news/d-av/image.php?id=47888&row=4

 

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dj1978 napisał:

idąc za HF wraca news o nowej wersji D8000, srebrna kolorystyka i jaśniejsze strojenie. Ciekawe wydają się pady, juz bardziej godziwie wyglądają. Może z czasem uda się zaadoptować do swoich.

 

https://www.phileweb.com/news/d-av/image.php?id=47888&row=4

 

Mam podejrzenie, że to nowe strojenie to będzie strojenie jedynie słuszne za niedługo i nie chodzi o dźwięk, który przecież zyskał sporo fanów, tylko o przekonstruowanie przetwornika, czy też dopracowanie, a zmiana brzmienia to skutek uboczny, któremu trzeba było dorobić słuszną marketingowo teorię i właściwą oprawę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dj1978 napisał:

idąc za HF wraca news o nowej wersji D8000, srebrna kolorystyka i jaśniejsze strojenie. Ciekawe wydają się pady, juz bardziej godziwie wyglądają. Może z czasem uda się zaadoptować do swoich.

 

https://www.phileweb.com/news/d-av/image.php?id=47888&row=4

 

To ja już wiem że nie dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, majkel napisał:

Mam podejrzenie, że to nowe strojenie to będzie strojenie jedynie słuszne

Jedyne słuszne strojenie... jak jedyna słuszna partia i ustrój. Taka słuchawkowa nowomowa ;) I jebut, cena z 4500 dolców :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drugie podejście do D8000 i cóż kabel flagowy kabel słuchawkowy Wireworlda okazuje się najlepszy, z nim można zapomnieć o stocku i innych kablach.

Niestety jeśli chodzi o dźwięk to mimo że jest on kapitalny to raczej nie dla mnie, D8000 są bardzo rzetelne nic nie kolorują i wygładzają, takie Ethery grają bardziej gładko mogę ich słuchać nawet kilka godzin gdzie wątpię że z takimi D8000 bym tyle wytrzymał (już pomijam kwestie dyskusyjnej ergonomii), nawet Cleary grają gładziej.

Dlatego dla mnie combo Clear + EF>D8000

Może porostu słuchawki z tej półki to nie moja bajka :rolleyes:

Niemniej polecam każdemu je sprawdzić kto ma wolne 15k bo dla wielu może to być end-game.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz i już nie musisz pozbywać się Clear-ów :) Warto samemu posłuchać. Ostatnio sam spodziewałem się cudów po Fostex th 900mk2 a potem zastanawiałem się przez ile (2 czy 3) podzielić ich cenę po rabacie, żeby poziom grania był adekwatny do ceny. 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW co się stało!

Przestawiłem na ICanie pstryczek gainu z 0db na 9db (miałem to zrobić wcześniej ale zapomniałem) i sam nie wiem co się stało ale D8000 zaczęły grać rewelacyjnie, góra się uspokoiła, lekko wycofała, średnica nabrała większej ogłady, bas ma lepszy wydźwięk i zejście, scena się bardziej uporządkowała.

Siedzę wryty, mam ciary na plecach i ręce mi się pocą.

I po co ja to zrobiłem :unsure:

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, 

wygląda na to, że zostawię sobie VI a sprzedam LCD-XC :)

Mam pytanie, czy jakiś posiadacz d8000 z lepszym kabelkiem nie chciałby odsprzedać mi tego fabrycznego miedzianego? Słyszałem, że jest sporo lepszy niż ten z sonorousów. Mogę kupić z head-fi z USA, ale trochę sporo zachodu :)

 

Swoją drogą sprawdzałem ostatnio VI z wkładkami dumpingującymi wzorem eksperymentów z XC i również świetnie na to reagują (jeśli dla kogoś są za jasne). 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.12.2018 o 20:42, marek_m napisał:

Co prawda skromnie (E3000 i Adagio V), ale tutaj też się witam :)

Miałem Adagio V. Kupione nowe z UK za 25 funciaków. U nas 500-600zł. Biorąc pod uwagę cenę 25Ł...fenomenalne. Jedne z najrówniejszych i neutralnych jakich słuchałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, saudio napisał:

Wróciłem dzisiaj do Finali, ależ to są bezpośrednie słuchawki, fac.... słucham Divine Shadows Dhafer Youssefa, wow, wszystko tak blisko i przestrzennie, piękne a do tego Leffe.

Też wracam do Finali...z tym, ze codziennie😉 Wrażenia jakie mi ostatnio zapewniają przy wprowadzanych zmianach w torze, to aż momentami nie dowierzam, co można wykrzesać ze słuchawek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Miałem Adagio V. Kupione nowe z UK za 25 funciaków. U nas 500-600zł. Biorąc pod uwagę cenę 25Ł...


Dasz jakiś namiar? :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MFRD napisał:


 

 


Dasz jakiś namiar? :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

 

To był ten sklep, ale nie wiem czy jeszcze mają.

http://www.hifiheadphones.co.uk/

@StAcJak z izolacją dźwięku w obie strony przy E1000 ?

Edytowane przez wiatrak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 15:57, wiatrak napisał:

 

@StAcJak z izolacją dźwięku w obie strony przy E1000 ?

Źle nie jest. Wchodzą dosyć głęboko zakładane OTE na mniejszych tipsach, ale są wentylowane więc coś tam słychać, ale raczej przy wyłączonej muzyce albo kiedy puszczamy cicho. Z wyciekaniem dźwięku na zewnątrz jest chyba tak jak z wyższymi modelami (E300/2000). Ktoś kiedyś pisał, że słychać. Ale mogę sprawdzić jutro dokładnie z E1000.

Edytowane przez StAc
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności