Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, wiatrak napisał:

Jak to jest z wyciekaniem dzwieku na zewnatrz w E1000, 2000, 3000, 4000, 5000 ?

Czytalem kilka opinii np. o E4000 ze dosc mocno.

Tak, E5000 ma taką budowę, że je słychać. Ale i tak są kochane ❤️ 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wiatrak napisał:

Jak to jest z wyciekaniem dzwieku na zewnatrz w E1000, 2000, 3000, 4000, 5000 ?

Czytalem kilka opinii np. o E4000 ze dosc mocno.

E3000 w jakimś stopniu chyba są otwarte, co by tłumaczyło bardzo dobre walory sceniczne. Tłumienie na hałaśliwe autobusy czy metro trochę za słabe, ale też nie ma dramatu. E3000 też są kochane ;) 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przy sobie e3000, ale mam e3000c. Te są otwarte od strony tipsów. wetknięcie ich w uszy nie powoduje ograniczenia wydostającego się dźwięku. 

W zależności od użytych tipsów mogą tłumić bardzo słabo jak u mnie, gdzie tulejka tipsa nie dochodzi do obudowy, pozostawiając szparę na przedostawanie się dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie umieścić pomiary które zostały wykonane na moich PH VI z padami Brainwavz round Sheepskin I Brainwavz hm5, dla porównania nałożonych na wykres seryjnych Sonorousów VI wziętych z ich recenzji. 

Wykres zdaje się potwierdza wcześniejsze opinie, jest nieco więcej basu, trochę równiejszy przebieg, lekko mniej góry :) różnice pomiędzy padami Brainwavz raczej małe, więc ja polecam jednak okrągłe skórzane:) 

1285219852_PHVIbrainwavzvsSVIstockpads.jpg.6e1ff7ba116324348f6710ff1af9e9d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup Aliena+ (w ostateczności DX120, jeśli do tego czasu się wyprzedadzą). Planuję też zakup nowych słuchawek. Zastanawiałem sie nad Etami ER4XR, ale bez przymiarki to trochę słabo, bo dosyć specyficzne (chyba, że ktoś w Lublinie ma i da mi zaaplikować te kołki na próbę ;)). Wybór zawęził się do Finali. Co będzie lepsze pod tego (te DAPy) E5000 czy F4100. Wiem że F4100 nie są wybredne co do źródła, więc może wybór będzie prostszy jeżeli podam przykładowy repertuar (aka niektóre z moich ulubionych albumów): Astigmatic, Endtroducing, In A Silent Way, Red, To Be Kind, To Pimp A Butterfly, Mezzanine, Kid A. Ogólnie mieszanka tak z 50% różnej elektroniki (nic z basowo-klubowego łubudubu), 30% prog/eksperymentalny rock, reszta to jazz w który się co raz bardziej wkręcam, przez co proporcje pewnie ulegną zmianie. Jak widać muszą być dosyć uniwersalne, chociaż niekoniecznie, a to dlatego, że rozrywkowe sluchawki z dobrym detalem mam w postaci Cometów. Czego oczekuję? Mogą być chudsze od wspomnianych CA, detaliczne (lubię się wsłuchać w nagranie i wychwytywać smaczki), dosyć wygodne, izolacja niekoniecznia, bo doków powyżej 2 stów używam w domku (a raczej w pokoju, taki los studenta). Możecie polecić inne, niekoniecznie Final, tak do 2 tyś, jedyny wymóg, muszą być małe, z wąską tulejką (więc FH5 odpadają niestety).

Ps. Gdyby ktoś się zastanawiał nad IEMami do 200 zł, to lepiej niż E1000 chyba nie można trafić. Te maluchy to miód, jazzu wolę słuchać na nich niż na Cometach. Cudeńka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
31 minut temu, Weird_O napisał:

A jaki kabel byś do nich polecał oprócz FAW?

Mam hybrydę Jimmiego Dragona - 8 żył z większą ilocią przewodników niż standardowe 8 żył. Jest nieco więcej góry i detalu, ale nie jestem pewien czy mi to do końca pasuje. Cały system dawały mi optymalnie góry i rozdzielczości. Muszę się trochę oswoić, czy to rzeczywiście będzie to...

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

E3000 bardzo fajnie dogadują się z Chordem Mojo. Polecam takie zestawienie. Jest muzykalnie, nieostro, ale rozdzielczo i szybko. Sam Mojo ma to do siebie, że nie akcentuje skrajów, tylko stawia na średnicową prezentację lekko ją ocieplając. 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2015 o 22:19, MarcinGD napisał:

Ja w FAD znalazlem swoje brzmienie. Sa cholernie niewygodne w porownaniu do sluchawek ktore mialem wczesniej, ale brzmia tak dobrze ze jestem w stanie to przebolec. Wspominalem w lokalnym sklepie, ze bede chcial odsluchac wszystkie 3 rodzaje padow do tych sluchawek,

Kurcze, tyle sie naczytalem opinii o niewygodnych muszlach serii Sonorous, tymczasem dla mmie sa one mega wygodne, w odroznieniu np. Od takich B&W p7. Ale zawsze mi mowiono, ze mam male uszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.06.2019 o 17:57, Roland101 napisał:

Kurcze, tyle sie naczytalem opinii o niewygodnych muszlach serii Sonorous, tymczasem dla mmie sa one mega wygodne, w odroznieniu np. Od takich B&W p7. Ale zawsze mi mowiono, ze mam male uszy :)

 

Głównie chodziło o VI, gdyż mają one tweeter armaturowy, który przy płytkich padach nieco uwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ich rozjaśniać, rozciągać nie trzeba. One muszą grać tak jak na stocku przewodzie i mamy taki Show, że odkładasz kasę zanim się zorientujesz co robisz :P

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, vonBaron napisał:

Dziś @dj1978 wpadł do mnie z D8000 i na kablu Norne grały świetnie, spokojnie mógłbym mieć je jako jedyne.

Na kablu WW już aż tak bardzo mi się nie podobały.

No wyszedł nam taki mini konkurs kabelkowy😉 z tym, że mi bardziej odpowiadał kabel WW, bo nie boję się wyraźniejszej góry i na pewno odwdzięcza się większą i glębszą przestrzenią co jest akurat moją preferencją.

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności