Skocz do zawartości

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.01.2019 o 10:19, majkel napisał:

więc napiszę, iż domyślny filtr ES9038 i pokrewnych kości, czyli Fast Roll-off Minimum Phase do D8000 zwyczajnie nie pasuje, więc jak DAC jest na Sabre i nie pozwala tych filtrów przestawiać, to lepiej go od razu odpuścić.

A jakie słuchawki z przedziału 5-8k Kolega poleciłby do Sabre 9018?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Melo2573 napisał:

A jakie słuchawki z przedziału 5-8k Kolega poleciłby do Sabre 9018?

Sennheiser HD800 biorąc pod uwagę, że nie przesłuchałem tu wszystkiego oraz, że uważam, iż sam wybór kości DACa w przypadku modeli współczesnych ma pomijalny wpływ na efekt końcowy na słuchawkach. Ten DAC ma zdaje się ten sam zestaw filtrów co wyższe numery ESS. Mogę tylko napisać, że jak się weźmie np. Beyery T90 po modach zamiast D8000, to ten sam DAC na tym samym Sabre będzie brzmiał bardziej przekonywająco nie tylko z innym układem wyjściowym, ale też innym ustawionym filtrem cyfrowym. Taka sytuacja.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Compton napisał:

Sporo w tym racji.

Cleary, to dla mnie obecnie najlepsze słuchawki w okolicach 5k, bez względu na technologię.

Cechy takie jak napowietrzenie sceny, holografia, dynamika można jedynie spotkać w znacznie droższych modelach.

Dawno już słuchawki nie wywołały u mnie takie ogromnej chęci ich posiadania.

Oczywiście, jeżeli ktoś oczekuje sporego dociążenia, nasycenia i basu, to nie ten kierunek.

Ale zdecydowanie warto wziąć Clear pod uwagę w planowanych zakupach, bo to co można z nich usłyszeć, długo zachodzi w pamięć.

 

Tak jak pisałem, Cleary + Ether Flow i mam end game :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vonBaron, co takiego widzisz w Etherach Flow że te słuchawki są dla Ciebie endgame? Pisałeś że słyszałeś D8000 i są kompletne to dlaczego ich nie kupić i nie zakończyć sprawy za ich pomocą? Porównywałem D8000 łeb w łeb z Flow i to było brutalne morderstwo a nie walka.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, John Grado napisał:

vonBaron, co takiego widzisz w Etherach Flow że te słuchawki są dla Ciebie endgame? Pisałeś że słyszałeś D8000 i są kompletne to dlaczego ich nie kupić i nie zakończyć sprawy za ich pomocą? Porównywałem D8000 łeb w łeb z Flow i to było brutalne morderstwo a nie walka.

Ja zrozumiałem wpis vonBarona w ten sposób, że D8000 są syntezą dwóch wymienionych, i dlatego to jest end game.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie nastawiam się na zakup Final Audio Pandora VI. Słucham głównie muzyki klasycznej, rocka i kocham w muzyce piękne wokale i barwę instrumentów. Czy wzmacniacz sluchawkowy Ifi Can Se będzie dobrym partnerem dla tych słuchawek? Inne propozycje wzmacniacza słuchawkowego poproszę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, John Grado napisał:

vonBaron, co takiego widzisz w Etherach Flow że te słuchawki są dla Ciebie endgame? Pisałeś że słyszałeś D8000 i są kompletne to dlaczego ich nie kupić i nie zakończyć sprawy za ich pomocą? Porównywałem D8000 łeb w łeb z Flow i to było brutalne morderstwo a nie walka.

Daj mi $$ a chętnie kupię D8000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rockman81 Aby nadawały się do wymienionych gatunków trzeba im zmienić pady na HM5, na fabrycznych to trochę nie te granie - chyba, że lubisz krystalicznie jasne, pejzażyste anielskie peany i niespecjalną podstawę basową.

Co do wzmacniacza to produktów Ifi nie znam, ale ogółem dowolny grający gęsto, ciemnawo i z zaakcentowanym środkiem to dobry kompan dla tych nauszników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem na inny i też działał ;).

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja chciałem się przywitać w klubie :) dzięki koledze @Trauma

Słuchawki mam od godziny i od pierwszych odsłuchów robią rewelacyjne wrażenie :)

Pady seryjne nieco za płytkie i dla mnie, lekko dotykam do wystającej kratki głośnika. Chwilowo słucham na hm5, ale wizualnie nieco dziwnie to wygląda  😜

Pady brainwavz okrągłe z owczej skóry już w drodze!

Pozdr

 

 

IMG_20190214_104253.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MFRD napisał:

To i ja chciałem się przywitać w klubie :) dzięki koledze @Trauma

Słuchawki mam od godziny i od pierwszych odsłuchów robią rewelacyjne wrażenie :)

Pady seryjne nieco za płytkie i dla mnie, lekko dotykam do wystającej kratki głośnika. Chwilowo słucham na hm5, ale wizualnie nieco dziwnie to wygląda  😜

Pady brainwavz okrągłe z owczej skóry już w drodze!

Pozdr

 

Może nie wygląda na 100% super, ale jaka różnica w dźwięku i wygodzie!

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, timecage napisał:

 

Może nie wygląda na 100% super, ale jaka różnica w dźwięku i wygodzie!

Brzmią super i wygoda super, tu zgoda :) Porównam z okrągłymi jak dojdą i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał:

@MFRD to są VI? Jak się mają do Emu? Mniej basu?

Tak, VI w końcu zakupiłem :) 

Nie porównam bezpośrednio, bo E-mu 2 dni temu poszły do nowego właściciela, ale ogólnie mniej. Szczególnie wyższego basu którego tyle było w E-mu. Sub bas jest nadal mocny (nadal mniej niż w E-mu).

Jakieś takie czystsze się wydają, więcej przestrzeni, więcej środka. Chyba podobna góra, może ciut więcej? Może ciut więcej detalu.. Cholernie przyjemnie mi się ich słucha...

Powinny Ci się spodobać, choć basu nadal jest jednak więcej niż w np. w hp50 (Co mi akurat odpowiada :)).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady Brainwavz doszły, też są bardzo wygodne, choć plytsze od HM5. Czeka mnie porównywanie dźwięku teraz, choć w pierwszym odsłuchu Brainy chyba bardziej mi podchodzą :)

IMG_20190215_134528.jpg

IMG_20190215_135238.jpg

IMG_20190215_135250.jpg

Edytowane przez MFRD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MFRD napisał:

Pady Brainwavz doszły, też są bardzo wygodne, choć plytsze od HM5. Czeka mnie porównywanie dźwięku teraz, choć w pierwszym odsłuchu Brainy chyba bardziej mi podchodzą :)

 

Wait. A pady Brainwavz i HM5 to nie jest to samo? Czy Ty testujesz dwa różne rodzaje padów HM5? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dzingi napisał:

Wait. A pady Brainwavz i HM5 to nie jest to samo? Czy Ty testujesz dwa różne rodzaje padów HM5? :unsure:

Heh, faktycznie niezbyt szczegółowo napisałem. Testuję Brainwavz HM5 supersoft i okrągłe Brainwavz round Sheepskin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciągle utwierdzam sie w przekonaniu, iz d8000 bardzo dobrze ( na swój sposób ) zgrywają sie AQ DF red, pisze to w porównaniu do toru stacjonarnego składającego sie z wzm PHASEMATION EPA 007, IC TMR ramses II, chord qutest, okablowania sieciowego Audioplan, IFI iusb power, listwy zasilającej gigawatt pf2 oraz akcesoriów Entreq...

 

D8k z df red gra duzo lepiej niz wszystkie inne sluchawki Akg k702 ann, AQ nighthawk, hd 800 wpięte do powyższego toru stacjonarnego  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 16:48, MFRD napisał:

Heh, faktycznie niezbyt szczegółowo napisałem. Testuję Brainwavz HM5 supersoft i okrągłe Brainwavz round Sheepskin :)

 

Jak tam testy? Opisz proszę różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, xtpppp napisał:

Ciągle utwierdzam sie w przekonaniu, iz d8000 bardzo dobrze ( na swój sposób ) zgrywają sie AQ DF red, pisze to w porównaniu do toru stacjonarnego składającego sie z wzm PHASEMATION EPA 007, IC TMR ramses II, chord qutest, okablowania sieciowego Audioplan, IFI iusb power, listwy zasilającej gigawatt pf2 oraz akcesoriów Entreq...

 

D8k z df red gra duzo lepiej niz wszystkie inne sluchawki Akg k702 ann, AQ nighthawk, hd 800 wpięte do powyższego toru stacjonarnego  ...

Coraz mniej zdziwiony jestem takimi opiniami. W ostatnim czasie, miałem z różnych powodów luki w swoim zestawie i wpinałem DF Black do swojego wzmaka + D8000 i zadziwiająco dobrze to grało, nie była to jakaś otchłań w różnicy względem "10 wagoników"(wszystkie akcesoria) ułożonych w torze.

 

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności