Skocz do zawartości

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, xtpppp napisał:

Czy ktoś z bardziej osłuchany , mógłby zrobić zestawienie z czym najlepiej wypadają d8000 w kwotach do 5 i 10 tys?

Nie żebym się czuł wywołany do tablicy jako osłuchany, ale zapytam - co się ma w tych kwotach mieścić, tzn. jaki "odcinek" systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel napisał:

Nie żebym się czuł wywołany do tablicy jako osłuchany, ale zapytam - co się ma w tych kwotach mieścić, tzn. jaki "odcinek" systemu?

Powiedzmy, ze DAC :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem okrężnie - dobrze jest mieć źródło konfigurowalne, najlepiej w zakresie software i hardware, żeby się je dało precyzyjnie dopasować do systemu. Software to mam na myśli parametry przetwarzania cyfrowo-analogowego, czyli filtry itp. opcje, a hardware to np. możliwość wymiany op-ampa czy lamp. DACe ESS Sabre mają zaszyte 7 filtrów cyfrowych do wyboru, czyli dużo, i tu można już coś ugrać, a jak jeszcze elementy urządzenia będą wymienne, to masz już duże pole do popisu.

Tak jeszcze w temacie filtrów cyfrowych Sabre - każdy ma jakiś parametr wyśrubowany kosztem utraty innych, i tu trzeba wiedzieć, które będą służyć indywidualnym preferencjom brzmieniowym. Producent zazwyczaj ustawia domyślnie filtr, który mu się wydaje być złotym środkiem między różnymi aspektami, i moim zdaniem akurat firma ESS strzela sobie w kolano swoim wyborem, a potem opinie o ich DACach są jakie są, pomijając oczywiście jakość ich implementacji sprzętowej mającej również wpływ na końcowy efekt.

Nie chcę tutaj zaśmiecać klubu teoriami o przetwarzaniu sygnałów cyfrowych oraz wpływie różnego rodzaju filtrów na przetwarzany sygnał, więc napiszę, iż domyślny filtr ES9038 i pokrewnych kości, czyli Fast Roll-off Minimum Phase do D8000 zwyczajnie nie pasuje, więc jak DAC jest na Sabre i nie pozwala tych filtrów przestawiać, to lepiej go od razu odpuścić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia wynika ze filtry cyfrowe zaimplementowane w kosciach dac, owszem sa slyszalne ale na tyle malo zmieniaja brzmienie ze nie nadgonia slabej synergii. Jak np chcesz cieple i analogowe zrodlo to nawet super slow roll off tego nie odda.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, audionanik napisał:

@Spawn, a nie boisz się, że z tych dzbanków wsączy się do Twego mózgu Zły Dżin, który przekabaci Cię na naturalne granie?..i np. spowoduje, że zaczniesz słyszeć wysokie w hołkach?...brrrr..

 

Ja sie w swojej przygodzie audio boje jedynie ze wpadne w bute uwazajac ze slyszalem juz wszystko, wiem wszystko i zawsze mam racje ;)

 

Piano Forte X przy odpowiednich nagraniach (bo sa bardzo nie uniwersalne) sprawiaja ze Staxy graja rownie naturalnie jak zderzacz hadronow, a howki jak subwoofer w glebokiej studni :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Ja sie w swojej przygodzie audio boje jedynie ze wpadne w bute uwazajac ze slyszalem juz wszystko, wiem wszystko i zawsze mam racje ;)

Eeee, zapewniam Cię, że to nic trwałego ani strasznego. Co najwyżej można się pośmiać z samego siebie;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości @dj1978 mam okazję posłuchać D8000 przez kilka dni.

Niestety dopiero od dziś słucham ze stacjonarką.

Wcześniej na DAPie Sony grały o dziwo bardzo dobrze choć słychać było czasami że to trochę za mało jak na te słuchawki.

Miałem wytykać im błędy ale po podłączeniu do ICana nie mam im co wytykać :D

Grają kapitalnie, im dłużej ich słuchasz tym więcej chcesz i to po SE (mam pasujący kabel XLR ale nie chcę mi się go podłączać bo grają tak dobrze).

D8000 bardzo dobrze skalują się ze sprzętem w obie strony i nie trzeba toru za 20k żeby się nimi cieszyć choć oczywiście im lepszy tym lepiej.

Jedyne na co mogę ponarzekać to wygoda bo czuć je na uszach i głowie ale mają świetne pady które nie grzeją uszu.

Nie jestem też przekonany czy ta konstrukcja wytrzyma lata, regulacja muszli może się wyrobić, pałąk ubić itp.

Gdyby nie cena to już bym je zamawiał, chyba śmiało mogę napisać że to mój TOP 1

 

 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości [mention=56309]dj1978[/mention] mam okazję posłuchać D8000 przez kilka dni.
Niestety dopiero od dziś słucham ze stacjonarką.
Wcześniej na DAPie Sony grały o dziwo bardzo dobrze choć słychać było czasami że to trochę za mało jak na te słuchawki.
Miałem wytykać im błędy ale po podłączeniu do ICana nie mam im co wytykać
Grają kapitalnie, im dłużej ich słuchasz tym więcej chcesz i to po SE (mam pasujący kabel XLR ale nie chcę mi się go podłączać bo grają tak dobrze).
D8000 bardzo dobrze skalują się ze sprzętem w obie strony i nie trzeba toru za 20k żeby się nimi cieszyć choć oczywiście im lepszy tym lepiej.
Jedyne na co mogę ponarzekać to wygoda bo czuć je na uszach i głowie ale mają świetne pady które nie grzeją uszu.
Nie jestem też przekonany czy ta konstrukcja wytrzyma lata, regulacja muszli może się wyrobić, pałąk ubić itp.
Gdyby nie cena to już bym je zamawiał, chyba śmiało mogę napisać że to mój TOP 1
 
 

Po roku nic się nie dzieje, no może pady trochę się rozciągnęły, ale za to dźwięk się poprawia.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Cleary to półka a nawet półtorej niżej IMO.

Tyle że Cleary mogę kupić i nie spać później w piwnicy ;)

Zmieniłem kabel na XLR i nie dość że SQ wzrosło to jeszcze komfort się poprawił.

To jest kwestia za ile można nabyć Cleary, bo D8000 używki są (były?) do wyrwania za 9kzł. 1000zł mniej wynosi cena sugerowana za słuchawki, które są - jak napisałeś - trzy semestry za Finalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vonBaron napisał:

Cleary mogę mieć już za 5k z pewnego źródła a między 5k a 9k jest jednak różnica.

Zresztą patrz ile kosztują nowe D8000.

Mnie interesowało, co zaznaczyłem na wstępie, za ile można mieć Cleary. Skoro za 5k, to różnica jest istotna. Cenę sklepową D8000 znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Adam 76 napisał:

Fajniejsze od Clear?? Zastanów się dwa razy:)

Sporo w tym racji.

Cleary, to dla mnie obecnie najlepsze słuchawki w okolicach 5k, bez względu na technologię.

Cechy takie jak napowietrzenie sceny, holografia, dynamika można jedynie spotkać w znacznie droższych modelach.

Dawno już słuchawki nie wywołały u mnie takie ogromnej chęci ich posiadania.

Oczywiście, jeżeli ktoś oczekuje sporego dociążenia, nasycenia i basu, to nie ten kierunek.

Ale zdecydowanie warto wziąć Clear pod uwagę w planowanych zakupach, bo to co można z nich usłyszeć, długo zachodzi w pamięć.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności