Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny klubik. W sumie też mogę się dołączyć. D8000 świetne słuchawki, niestety nie posiadam. Ktoś kto je posiada to szczęśliwy człowiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj 2 godziny spędziłemw Audiostyl. Wpinałem się do Hugo-TT (nawiasem, bardzo zbliżony sposobem prezentacji do mojego zestawu domowego)

żonglowałem swoimi D8000 na przemian z Mezy Empyrean i Focal Utopia.

W dwóch zdaniach moja postrzeganie:

 

D8000 vs  Empyrean - trzeba przyznać, że Meze pokazały się z lepszej strony niż na AVS i mogę stwierdzić, że zbliżyły się nieco do Finali. Jednak nadal to D8000 ma przewagę w mistrzowskim basie. W D8000 instrumenty mają większą masę. Ciutek więcej góry mają Meze, ale różnica symboliczna, nie tak jak w przypadku basu. Jeśli dobrze pamiętam @saudiopisał, że są bardziej realne, i to trzeba przyznać, ale ta realiność nie powoduje jakiegoś efektu oszołomienia. Prezentacja sceny bardzo podobna, jest duża  i fajnie kreowana, ale w mojej ocenie Finale lepiej (w większej rozpiętości) pozycjonują wysokość.

 

D8000 vs Utopia - nie da się porównać🙂  Utopia wyraźnie wątlejsze granie. Bardzo przenikliwe, wręcz z nadmiarem detalu. Natomiast w szybkości są niedoścignione. 

Miałem wrażenie, że utwór 5 min zagrały w 3 min😉 

 

Ciekawostka od sprzedawcy - wczoraj klient wybrał właśnie D8000...😉

 

 

 

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to co robią najlepiej D8000 to grają muzykę, a przy tym są zadziwiająco uniwersalne.

Final Audio D8000 to słuchawki w stylu przyczajony meloman, ukryty audiofil. Reszta słuchawek z tego przedziału cenowego, jest w pierwszym rzędzie przeznaczona dla audiofili, potem dla melomanów.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dj1978 napisał:

dzisiaj 2 godziny spędziłemw Audiostyl. Wpinałem się do Hugo-TT (nawiasem, bardzo zbliżony sposobem prezentacji do mojego zestawu domowego)

żonglowałem swoimi D8000 na przemian z Mezy Empyrean i Focal Utopia.

W dwóch zdaniach moja postrzeganie:

 

D8000 vs  Empyrean - trzeba przyznać, że Meze pokazały się z lepszej strony niż na AVS i mogę stwierdzić, że zbliżyły się nieco do Finali. Jednak nadal to D8000 ma przewagę w mistrzowskim basie. W D8000 instrumenty mają większą masę. Ciutek więcej góry mają Meze, ale różnica symboliczna, nie tak jak w przypadku basu. Jeśli dobrze pamiętam @saudiopisał, że są bardziej realne, i to trzeba przyznać, ale ta realiność nie powoduje jakiegoś efektu oszołomienia. Prezentacja sceny bardzo podobna, jest duża  i fajnie kreowana, ale w mojej ocenie Finale lepiej (w większej rozpiętości) pozycjonują wysokość.

 

D8000 vs Utopia - nie da się porównać🙂  Utopia wyraźnie wątlejsze granie. Bardzo przenikliwe, wręcz z nadmiarem detalu. Natomiast w szybkości są niedoścignione. 

Miałem wrażenie, że utwór 5 min zagrały w 3 min😉 

 

Ciekawostka od sprzedawcy - wczoraj klient wybrał właśnie D8000...😉

 

 

 

Na którym kabelku słuchałeś Meze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto spróbować tej brązowej plecionki. Bas jest bez wątpienia lepszy w wygrzanych D8000, nie wiem jak to jest/może być w Meze, ale te co słuchałem są nieco słabsze na tym polu. Natomiast moim zdaniem i na moje ucho lepiej oddają przestrzeń, nie są tak przygaszone jak Finale nawet na srebrnym WW, one robią piorunujące wrażenie pierwszym planem, przesłaniając nieco to co się za nim dzieje, Meze tego nie robią, po przesiadce odkrywamy wyraźnie dalsze plany, z tym że nie jest to tak że jesteśmy tym atakowani jak w HD800 na jasnym wzmacniaczu. Jeżeli chodzi o wygląd, wygodę i wykonanie to moim zdaniem Meze wygrywa znacząco no i są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatny tylko OT. Chwilę posłuchałem jeszcze Crosszone cz-1. Niesamowite dziwadła🙂 Z jednej strony prezentacja frapująca, ale wokale na nich "nieistnieją" schowane i zmatowione.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dj1978 napisał:

Delikatny tylko OT. Chwilę posłuchałem jeszcze Crosszone cz-1. Niesamowite dziwadła🙂 Z jednej strony prezentacja frapująca, ale wokale na nich "nieistnieją" schowane i zmatowione.

Bo one elektrowni potrzebują, a do tego też są przygaszone lekko, ale potrafią ladnie zagrać choć to zupełnie coś innego, no i wymagają adaptacji tak ze 2-3 godzinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Final Audio D8000 to słuchawki w stylu przyczajony meloman, ukryty audiofil. - Kasza

 

Najkrótszy i najfajniejszy opis tych słuchawek jaki widziałem ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele D8000, o co chodzi z wcięciami w padach? Na hifiphilosophy pod recenzją Pioneerów jest wzmianka o tym, że można nimi modelować dźwięk?

I druga sprawa, czy to co piszą o prototypie w tym samym wątku to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Karmazynowy napisał:

Właściciele D8000, o co chodzi z wcięciami w padach? Na hifiphilosophy pod recenzją Pioneerów jest wzmianka o tym, że można nimi modelować dźwięk?

I druga sprawa, czy to co piszą o prototypie w tym samym wątku to prawda?

Możesz jaśniej w sprawie prototypu.

 

Pady w D8000 mają 4 wcięcia wewnątrz padów od dolnej strony.

1F4EA73A-83A0-4426-9826-E7AEA62D0D27.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem... 

 

20190115_174656.jpg

 

Chodzi mi o to po co one są.

Poczytaj komentarze pod recenzją Pioneerów.

 

https://hifiphilosophy.com/recenzja-pioneer-se-master1/?caly-artykul=1

 

Uprzedzając pytania, FA mam tylko na test... niestety. :( 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz sam sprawdzić;), czy jest jakiś efekt, ja z ciekawości sprawdzałem po pojawieniu się komentarza, ale spektakularnych różnic nie odnotowałem, ale jak przygłuchy jestem.

Co do prototypu nie wiem, moim zdaniem one się zmieniają z czasem, dalej grają blisko ale się otwierają scenicznie, ale do tego to sporo czasu potrzebują, przynajmniej moje.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Jak się zgrywają, nie wiem, słuchawek nie znam a porównania do innych sprzętów niż Q12 nie mam.

Ogólnie odbieram je trochę inaczej niż w opisach, np. na hifiphilosophy. Myślałem, że będą dużo bardziej ciepłe i masywne, z przyciemnioną górą - coś ala Ethery Flow.

Jak dla mnie góry jest w sam raz, więcej bym chyba nie chciał. Dźwięk jest masywny, bas jest mocny, ale na pewno nie są to zamulone, miękkie słuchawki.

Szybkie, precyzyjne ale muzykalne. Scena też jest sporo większa niż się spodziewałem, bliski pierwszy plan wystepuje ale nie w każdym utworze.

Największe wrażenie na mnie robi bas oraz skala dźwięku, jest ogromna, dźwięk jest monumentalny.

Nie wiem nawet czy nie większy niż w HE1000, które mają przecież gigantyczne przetworniki.

 

Sprawdziłem na szybko i nie słyszę różnic po przekręcaniu padów. Co do otwierania się, mam egzemplarz testowy dystrybutora więc podejrzewam, że ma setki godzin na liczniku.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Karmazynowy napisał:

Sprawdziłem na szybko i nie słyszę różnic po przekręcaniu padów. Co do otwierania się, mam egzemplarz testowy dystrybutora więc podejrzewam, że ma setki godzin na liczniku.

Przedstawiciel Finala sugerował mi, żeby otwory wentylacyjne krzyżowały sie na "godz" 6-12, 3-9, czyli tak jak fabryka dała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dj1978 napisał:

Przedstawiciel Finala sugerował mi, żeby otwory wentylacyjne krzyżowały sie na "godz" 6-12, 3-9, czyli tak jak fabryka dała.

Tylko muszle można obrócić o 30 stopni i tu jest pytanie jak powinny być ustawione względem ucha a nie obudowy muszli, bo powierzchnia przetworników jest okrągła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Dla mnie godzina 6 to tam gdzie masz wejście kabla.

Tak, o to chodzi.

apropo padów w D8000, nie wydaje mi się, że by wymiana we własnym zakresie była łatwa. @saudio masz je najdłużej, może bardziej wnikliwie się przyglądałeś i masz inne wnioski?🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dj1978 napisał:

Tak, o to chodzi.

apropo padów w D8000, nie wydaje mi się, że by wymiana we własnym zakresie była łatwa. @saudio masz je najdłużej, może bardziej wnikliwie się przyglądałeś i masz inne wnioski?🙂

Nie próbowałem, ale wydaje się że trzeba odpowiedni rozciągnąć, są w miarę elestyczne, z tym że wewnatrz są chyba ze dwa trzy ringi.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności