Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.12.2018 o 18:57, vonBaron napisał:

Świeżo po odsłuchu D8000!

Kapitalne są, czego na nich nie zacznę słuchać to grają niesamowicie, chyba najbliżej im barwą i sygnaturą do Ether Flow (z tych słuchawek które słuchałem) ale sceną Finale je niszczą.

Ciężko mi się do czegoś przyczepić, no dobra na pewno do ceny 😛

Lekko ciepłe granie ale bez kluchy, niezwykle muzykalne, z kablem XLR od JD - miazga! 

W sumie w całości mogę się zgodzić z recenzją Ryki.

Dzięki @dj1978

"z kablem XLR od JD - miazga!"   który to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz, mi najlepiej zagrały na srebrze WW, a sprawdzałem też posrebrzany WW, czystą miedź  i hybrydę FAW.

Możemy po nowym roku zrobić meeta u Wojtka to przytargam kabelki.

Swoją drogą ciekawe co tam wsadzili do fabrycznego bo przy takiej średnicy to tam prawie głośnikowy by się zmieścił.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, saudio napisał:

Zależy czego oczekujesz, mi najlepiej zagrały na srebrze WW, a sprawdzałem też posrebrzany WW, czystą miedź  i hybrydę FAW.

Możemy po nowym roku zrobić meeta u Wojtka to przytargam kabelki. 

A z jakim torem? Bo bez tej informacji (z krótką notką ewentualnie jak z tonalnością tego toru) te wszystkie opinie – poza podstawowym stwierdzeniem które widzę, że się stale pojawia, tj. że D8000 zasługują na lepszy kabelek – mało wnoszą :( Wiadomo, że dochodzą do tego nasze własne preferencje i zarazem oczekiwania, ale jednak "best practice" byłoby podawanie toru, chyba że miałeś takie same odczucia dla wszystkich torów z którymi testowałeś słuchawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dzingi napisał:

A z jakim torem? Bo bez tej informacji (z krótką notką ewentualnie jak z tonalnością tego toru) te wszystkie opinie – poza podstawowym stwierdzeniem które widzę, że się stale pojawia, tj. że D8000 zasługują na lepszy kabelek – mało wnoszą :( Wiadomo, że dochodzą do tego nasze własne preferencje i zarazem oczekiwania, ale jednak "best practice" byłoby podawanie toru, chyba że miałeś takie same odczucia dla wszystkich torów z którymi testowałeś słuchawki ;)

Takie same niezależnie od wzmacniacza, ale nie zawsze każde srebro gra tak samo podobnie z miedzią, a hybryda to już na prawdę róznie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xtpppp napisał:

Jak na tle tych wszystkich kabelków wypada OFC silver Finala? 

http://snext-final.com/en/products/accessories/detail/headphone-cable.html

Tyle co usłyszałem na AVS, to dla mnie fabryczny charakteryzował się lepszą barwą, był bardziej muzykalny i miał głębszą scenę. Przedstawicielka Finala również podzielała tą opinię😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, xtpppp napisał:

czyli silverem FAD nie ma sensu zawracac sobie glowy?

Pytanie jaki efekt chcesz uzyskać? Twój Phasemation EPA 007 jest raczej jasny, więc może lepiej coś na dobrej miedzi. Poza tym, kablami zasilającymi do wzmaka spróbuj się pobawić, też można ciekawie kształtować prezentacje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos mial okazje posłuchać Modwright TRYST

1050067.jpg

 https://tidal.com/track/66538900 

 https://tidal.com/track/66538902 

 polecam posłuchać tych utworów na D8K,  niesamowicie wypadają, pierwszy raz coś takiego słyszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny wieczór z Final Audio Design D8000, ale inny egzemplarz i nieco zmieniony tor. Interkonekty te, co ostatnio, ale też Gold Reference. Wzmacniacz Headonic HD na baterię i takiż DAC. Można więc powiedzieć, że ubyło zmiennej w postaci kabla zasilającego. :) Nic to, gdyż przedmiotem był dobór brzmienia systemu przez dostrojenie DACa odpowiednim op-ampem oraz filtrem cyfrowym oraz wnioski, ile można ugrać grzebiąc w jednym urządzeniu zamiast podmieniając je przez kolejne parę tygodni... miesięcy... lat? Headonic przeszedł w aktualną wersję, więc pierwszy mały kroczek w kierunku poprawy został zrobiony już na wstępie. Teraz już można się było zająć DACem. Idąc od końca - filtr cyfrowy został inny, jak i op-amp. I tutaj taka uwaga - moim zdaniem dobieranie toru pod słuchawki nie ma polegać na wyrównywaniu cech, kompensowaniu braków i temperowaniu "wyskoków". Najlepiej słuchawki grają wtedy, kiedy tor "schlebia" ich zaletom i daje się im wyżyć tam, gdzie mają się czym popisać, a nie próbuje z nich zrobić coś innego na zasadzie "wyrównywania". Równanie do kreski mieliśmy w czasach komuny i co z tego wynikało? Przede wszystkim ogólnie niski poziom, i tak też jest jak się wpędza w analizę HD650 albo każe masować uszy dźwiękiem AKG K1000. Stąd wyszło, że - DAC musi grać barwniej, płynniej i bardziej pogłosowo niż by to wskazały Beyerdynamiki T90 na przykład. Nie ma sensu też żyłować zdolności holograficznych do poziomu wyczynowego, a wystarcza "przekonująca trójwymiarowość", że tak to nazwę.

No i co wychodzi na takim uszytym już na miarę słuchawek oraz innych towarzyszących urządzeń systemie?

Po pierwsze to, co już wiem - scenicznie tu się może dziać co chce. Grało nam scenami z wyraźnymi krańcami i obrysem, większymi i mniejszymi, a też pozornie otwartymi i szerokimi, dającymi wrażenie, że są otwarte w nieskończoność. Mieliśmy transport plikowy na baterię i transport CD na prąd. Być może były tu cechy dodane przez urządzenia, ale nie będę tego rozgraniczał, bo leciały inne albumy z tego i z tego.

Następna sprawa - cechy osobnicze D8000, które uważałem do tej pory za lekko zbyt obecne uwzględniając cenę wywoławczą za te słuchawki, a dzisiaj "momenty były", że mi się Sony MDR-R10 przypomniały z tą swoją gładką i niewymuszoną kwiecistością. Na pewno nieco inny tu jest ogólny zestaw barw, coś jak preferowane kolory u malarza. Te od dawnych Sony przemawiały do mnie bardziej, ale to mój gust, ujmy nie odczułem, natomiast maźnięcia pędzlem to już nie wiem kto ma lepsze.

Na jednym utworze padło stwierdzenie, że bas jest wzorcowy. No, taki pozytywnie mało planarny dziś był. :) Teksturowanie być może nie tak miejscami ostro cięte jak na dobrych w tej materii dynamikach, ale ta pulsacja, nawet tam, gdzie musiała być szybka, przekonywała mnie.

Efekt kubka na wokalu to już był teraz naprawdę smaczek, niuans, można by się upierać, że taki narzucony styl wybrzmienia zgłosek.

Jeszcze słówko na temat muzyki barokowej - tutaj niezmiennie mam zarzut do różnych elementów torów, że za ciężko prezentują pewne instrumenty, np. piszczałki, które lecą momentami fletem prostym, skrzypce bywają tłuściejsze niż trzeba, klawesyn pogrywa, jakby struny trącała deska, itd. Tu musi być przestrzeń na zwiewność, delikatność, i jak się przewali pewne aspekty nietrafionym nasyceniem, to muzyka traci czar. D8000 zmieściły się w mojej tolerancji dociążania, a że jeszcze nie słodziły, to test zaliczony.

O elektronice i muzyce ciężkiej nie ma co pisać, bo to sfera popisów tych słuchawek. Było co miało być. :)

Wnioski końcowe - D8000 to słuchawki magnetostatyczne i to słychać, ale tylko miejscami, jakby tak przemieszczać się po całym paśmie słyszalnym. Sopran to one mają akurat po neutralnej, a może nawet lekko chłodnej stronie. Na pewno nie cieplejszy niż Beyerdynamiki te czy tamte u mnie. Stąd pewnie spogłosowanie i upłynnienie prezentacji, a także dobarwienie, pomogło im. Podziękowania dla @Thar za odwiedziny.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, majkel napisał:

Najlepiej słuchawki grają wtedy, kiedy tor "schlebia" ich zaletom i daje się im wyżyć tam, gdzie mają się czym popisać, a nie próbuje z nich zrobić coś innego na zasadzie "wyrównywania". Równanie do kreski mieliśmy w czasach komuny i co z tego wynikało? Przede wszystkim ogólnie niski poziom

@KaszaWspraju, da się to oblec w ramki i nad drzwiami forum powiesić?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię ten fragment bo to jest dokładnie to co robią D8000.
 

Cytat


Nie ma sensu też żyłować zdolności holograficznych do poziomu wyczynowego, a wystarcza "przekonująca trójwymiarowość", że tak to nazwę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie @majkel za wprowadzone modyfikacje :) Diagnoza była trafna, zmiany poszły dokładnie w tym kierunku jakiego oczekiwałem. To bardzo cenne, kiedy mówimy konstruktorowi czego oczekujemy, a on potrafi dopasować sprzęt do naszych potrzeb. Posłuchałem jeszcze wczoraj na spokojnie w domu - bajka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, xtpppp napisał:

Thar jakie było dokładnie źródło w tym zestawieniu, pytam gdyż obecnie jestem na etapie poszukiwania optymalnego do d8k, myślałem o mytek broklyn dac+  - ktoś słuchał może?

napisz do @majkela to DAC jego konstrukcji. Markowych produktów jest co nie miara, a tu możesz mieć dobrą alternatywę rozsądnie wycenioną.

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, LuQi napisał:

 

Oho chyba niedługo Z1R będą znowu do wzięcia w komisie :ph34r:

Nie stać mnie na d8k, a i z1r nie schodzą jak bułeczki, wiec po odsłuchu będę trzymał się wersji, że soniacze najlepsze som. Z resztą ich zakup jak i każdych innych słuchawek powyżej półtora tysia jest wynikiem ciężkiego uszkodzenia mózgu; Majkel na ten przykład chodzi w kasku i dzięki temu utrzymuje, że nie ma lepszych słuchawek od t90.

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności