Skocz do zawartości

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Wygrzebałem fabrycznego węża od Finala, główne różniece w stosunku do WW nano-platinum-eclipse to lepsza góra, nie tyle więcej co jest lepsza jakościowo, talerze nie są przygaszone, dostają wybrzmień nie mają takiego przytłumienia jak na fabrycznym. Również głębia i równowaga planów są lepsze, do tego bas zyskuje na szybkości i rozdzielczości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, saudio napisał:

Wygrzebałem fabrycznego węża od Finala, główne różniece w stosunku do WW nano-platinum-eclipse to lepsza góra, nie tyle więcej co jest lepsza jakościowo, talerze nie są przygaszone, dostają wybrzmień nie mają takiego przytłumienia jak na fabrycznym. Również głębia i równowaga planów są lepsze, do tego bas zyskuje na szybkości i rozdzielczości.

Jak długo słuchałeś na fabrycznym za nim wpiąłeś WW. U mnie po "kilkudziesiąciu" godzinach fabrycznego nastąpiła zmiana pasująca do opisu WW.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dj1978 napisał:

Jak długo słuchałeś na fabrycznym za nim wpiąłeś WW. U mnie po "kilkudziesiąciu" godzinach fabrycznego nastąpiła zmiana pasująca do opisu WW.

Po paru miesiącach, bo najpierw miałem silvera, na którego czekałem dość długo, bo przysłali ze złymi wtykami.

A zmiany opisuję na prawie rocznych D8000 słuchanych przed godzinką.

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, saudio napisał:

Po paru miesiącach, bo najpierw miałem silvera, na którego czekałem dość długo, bo przysłali ze złymi wtykami.

A zmiany opisuję na prawie rocznych D8000 słuchanych przed godzinką.

hmm...słyszę, że jest lepiej, ale wynika z tego ze może być jeszcze lepiej, trzeba będzie spróbować kiedyś tego WW platinum🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, saudio napisał:

Wygrzebałem fabrycznego węża od Finala, główne różniece w stosunku do WW nano-platinum-eclipse to lepsza góra, nie tyle więcej co jest lepsza jakościowo, talerze nie są przygaszone, dostają wybrzmień nie mają takiego przytłumienia jak na fabrycznym. Również głębia i równowaga planów są lepsze, do tego bas zyskuje na szybkości i rozdzielczości.

No to dobrze, że góry ilościowo nie jest więcej bo już miałbym wątpliwości czy w ogóle dobrze zrobiłem decydując się na Wireworlda. Na moim dość neutralnym, wpadajacym czasem w jasność torze, góry jest pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam , gdyż zauważyłem ze po kilku godzinach grania na https://www.taralabs.com/cascade-noise-burn-in  znaczącą zwiększyła sie przejrzystość, pogłos i gładkość wysokich tonow do tego stopnie , ze praktycznie nie potrafie sie oderwac od sluchania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xxxmiloszxxx napisał:

Jakie pady polecacie do Sonorous VI i dlaczego?

 

O te:

https://www.audeos.pl/pl/p/Nausznice-nauszniki-pady-gabki-do-Brainwavz-HM5-%2C-para%2C-Super-Soft/458

 

W moim odczuciu (jako pioniera zmiany padów na Sonorusach :P) zachowują najwięcej zalet charakteru grania tych słuchawek, jednocześnie uspokajając i wygładzając nieco nachalność góry, wyciągając nieco bas i sklejając lepiej pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżo po odsłuchu D8000!

Kapitalne są, czego na nich nie zacznę słuchać to grają niesamowicie, chyba najbliżej im barwą i sygnaturą do Ether Flow (z tych słuchawek które słuchałem) ale sceną Finale je niszczą.

Ciężko mi się do czegoś przyczepić, no dobra na pewno do ceny 😛

Lekko ciepłe granie ale bez kluchy, niezwykle muzykalne, z kablem XLR od JD - miazga!

W sumie w całości mogę się zgodzić z recenzją Ryki.

Dzięki @dj1978

Edytowane przez vonBaron
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena nie tak szeroka jak preferuje Saudio, ale to co D8000 potrafi tam zrobić tylko klaskać za ten efekt i ta głębia. Ether Flow maiłem na testach z D8000, pograły może z klika utworów , potem ich już nie zakładałem na głowę.

 

Ktoś już może szukał futerału dla D8000, na oficjalnym sklepie nie ma takiego, a przy tej recenzji był.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Ktoś już może szukał futerału dla D8000, an oficjalnym sklepie niema takiego, a przy tej recenzji był.

Mniemam, iż w wersji do szerokiej dystrybucji zamienili ten futerał na oryginalny stojak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że ICan😋

Ale na SP było dla mnie tylko trochę gorzej. 

ICan bardzo dobrze zagrał po XLR. 

Te słuchawki nie potrzebują bóg wie czego żeby zagrać świetnie. 

Sam @majkelteż się pewnie wypowie bo miał ich okazję dziś słuchać. 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dzingi napisał:

I co, który wzmacniacz się sprawdził lepiej? Ten futerał do D8000 jest miodzio, szkoda, że nie w zestawie.

Kwestia preferencji, w moje bardziej trafia SP😉, który bardziej doświetla, ale nie wyostrza górę.

Ale fakt IFI PRO po balansie, gra świetnie, dużo lepiej nie z jacka. Druga sprawa to cały tor @vonBaron ma wysokich lotów i wszystkie słuchawki rozwijąją u niego skrzydła.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko scena w D8000 nie jest idealna, w nich jednak dominuje pierwszy plan, szerokość sceny jest spora, może wydawać się mniejsza niż w HEk ale to ze względu na bliskość, moim zdaniem one są porównywalne wielkością sceny z tym że w Finalach siedzimy przed instrumentem/zespołem a HEki to widownia z dalszych rzędów. Jedno co potrafią znakomicie to wciągnąć w muzykę robią to genialnym pierwszym planem, nie są to słuchawki relaksacyjne, pomimo nieco przygaszonej góry. Ale mają konkurencję, która robi to lepiej (scena i relaksacja) nie tracąc na wciągnięciu w muzykę.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności