Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Weird_O napisał:

Witajcie ;)

Mamy Cię witać z przymrużeniem oka?

 

SVI dobrze grają z prawie wszystkiego co nie jest jasne. Z Mojo słuchał @Karmazynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Final E5000- krótko mówiąc - super słuchawki. Ale po kolei:

-faktycznie wymagają sporej mocy, do telefonu nie bardzo jest sens je podłączać, to znaczy coś tam gra, ale pokazują klase dopiero na porządnym DAPie. Na DX150 z AMP6 jest dobrze, ale żeby było w miarę głosno trzeba kręcić do 125 na 150

-faktycznie kabel dość sztywny, mikrofonuje. 

-faktycznie dość je słychać na zewnątrz (btw izolacja dobra)

ale

To pod ww warunkami killery w swojej cenie. 

Szokuje jak takie małe coś jest w stanie wygenerować takiej wielkości scenę, jest bardzo szeroko, ale nie jakoś szokująco bogato w pionie. Nie ma wrażenia grającej orkiestry jak w multiarmaturach. Z tym że to zupełnie nie przeszkadza, a powiedziałbym że scena jest kompletna. 

Dynamika jest znakomita,  uderzenie mają znakomite to nie jest kluch, aż noga chodzi, również dzięki temu że możliwości jeśli chodzi o bas mają dość poważne. 

 

I przede wszystkim w dziwny sposób one przypominają Ety er4sr, oczywiście nie sygnaturą, ale w jakiś dziwny sposób wstrzeliwują dzwięki wprost do mózgu potrafiąc wytworzyć wrażenie szokującej namacalności i realności. Znowu mi sie zdarzyły sytuacje jak w etach, że słuchając w ciemności nagle pojawia się jakiś dźwięk i aż podskoczyłem.

Separacja więc jest znakomita.

Są bardzo szybkie, nie tak szybkie jak er4sr, ale powiedziałbym że wystarczająco, żeby przekazać wszystkie niezbędne informacje. 

Jeśli się pogrzebie w eq to grają swobodnie i z dużą lekkością. 

Wspomniałem o armaturach.  No właśnie. Różnice są bardzo wyraźne. Jest róznica na korzyść E5000 w naturalności brzmienia. Cieżko to zdefiniować, to jest połączenie (hmm nie wiem jak to nazwać - artykulacji?, które jednak jest dość słabą stroną armatur) i dynamiki. Do tego są mniej upierdliwe na górze. Góry nie brakuje, ale jest po prostu łagodniejsza. Nie wiem, ogólne wrażenie jest takie, że granie jest dużo bardziej organiczne. To bardzo istotny komponent. One po prostu grają bardziej naturalnie niż armatury. I to jest ich wielka zaleta.

Ale coś za coś. Traci się jednak tą orkiestrowość wielu przetworników, która robi takie wrażenie, ale warto tą cenę zapłacić. 

I tutaj jedna uwaga: naprawdę potrzebują dużej mocy. Naprawdę. Im więcej (oczywiście w skali sprzętu mobilnego) tym lepiej. Z każdym dodatkowym mW poprawia się klarowność, separacja, scena, dynamika. Jest dobrze na AMP6, zobaczymy co będzie na AMP8 jak mi dojdzie kabelek. 

Strojenie zostawiam na koniec. Hmm, to jest dziwna sprawa, bo one są bardzo dziwnie zestrojone. Z tym że mi to nie przeszkadza, włączam eq w UAPP i dostrajam je jak chcę, tzn podnoszę troche wysokie, i obcinam basy. 

A fabrycznie zestrojone są dość basowo. Dla mnie wręcz zbyt basowo. Całość przekazu jest podawana w takie miłej, ciepłej otoczce z basu, i z  lekko cofniętymi wysokimi, z tym że nie wydaję mi się żeby to było zbyt naturalne, więc trochę tego basu zdejmuję i podnoszę wysokie. Całość się klaruje, pojawiają się kontury, ale bez przesadnej ostrości. 

 

Zamówiłem je jako ciekawostkę, misje samobójczą :) , takie pójście w bok, z perspektywą - "aaa pewnie nie przypasują, bo to jakie miśki bez pazura, za chwile sprzedam, i tak szykuje się na it04". 

Nic z tych rzeczy. Zostają. Świetny sprzęt. 

Edytowane przez roger987
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie: po podaniu większej mocy (AMP8) dzwięk w dość dużym stopniu klaruje się, trochę wyostrza, jest więcej powietrza, separacji (ale to też może być wpływ konstrukcji AMPa). Jest to na tyle wyraźne,  że niektórzy mogliby chcieć wrócić do bardziej kameralnego przekazu. Na AMP8 praktycznie znika dla mnie potrzeba używania eq.

Podsumowując: dx150 +Amp8+ E5000 za 3400 PLN za wszystko to jest kompletna miazga , biorąc pod uwagę cechy użytkowe (android, streamingi), dźwięk, jego dojrzałość, naturalność i jednocześnie rozmach. Powtarzam: kompletna miazga w tej cenie. Do tego stopnia że oceniajac dźwięk waham się czy wolę zestaw stacjonarny, czy ten mobilny. Oba mają zalety i wady, ale to jest naprawdę zadziwiająco  równy pojedynek. 

Edytowane przez roger987
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E3000 to już dobre doki w śmiesznej cenie za to co oferują. Bez problemu zrobiłem sobie na nich odwyk z dużo droższych zestawień. E3000 i hegel super to było bardzo dobre kombo. Ale nie można mówić że zjada to na śniadanie droższe konstrukcje. Owszem jest bardzo dobrze i można się zatrzymać na jakiś czas. Wystarczy założyć piano forte x z takim alo the Panam na dobrych lampach i odrazu jesteśmy wyprostowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że zjada na śniadanie, ale że nawiązuje w miarę równy pojedynek. Dodając do tego mobilność, czyli możliwość słuchania np w łóżku przed zaśnięciem, szalka przechyla się niebezpiecznie w stronę zestawu mobilnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Final wypuszcza nową serię doków. Na pewno nie będą to słuchawki dla osób niezdecydowanych i o drżących dłoniach:

http://snext-final.com/en/products/makeseries/

 

696_ext_08_en_1.jpg?v=1538128313

 

696_ext_09_en_4.jpg?v=1539933368

696_ext_25_en_6.jpg?v=1539933368

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od teraz jak ktoś mnie zapyta czemu nie interesuję się dokami to pokażę powyższy obrazek :).

Jeszcze trochę i trzeba będzie przejść szkolenia, by tego używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę się doczekać, aż dorwę Make 3 w łapki 😆 Pewnie każdej możliwej kombinacji nie będę sprawdzał, ale nadal myślę, że może być to niezwykle ciekawa opcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to sprytnie wymyślili - jeżeli ktoś powie, że te doki źle grają to wtedy jest automatycznie kontrargument, że nie użył poprawnej kombinacji filtrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności