Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyleaudio QP1 i QP1R


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie z pewnością głos powinien zabrać @awayeah

 

Jeśli chodzi o dokanałówki to z pewnością trzeba zwrócić uwagę na ich czułość, ponieważ zbyt czułe mogą trochę szumieć w połączeniu z dość mocnym QP1R. Moim zdaniem QP1R nie zgra się dobrze ze zbyt ocieplonymi i ciemnymi dokami.

Nie jest to zła prognoza, bo głównie celuje w jaśniejsze granie. Hmm..., trzeba podumać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety najbardziej czułe doki trochę szumią - mniej niż np. Oppo HA-2, ale szumią. Poza tym świetnie się spisuje z dokami. Kwestię synergii trzeba po prostu sprawdzić, bo ciężko coś wnieść po samej sygnaturze/tonalności QP1R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych nowszych kółeczko tak jakby cyka, podobnie jak pokrętło głośności tylko prawie niezauważalnie cicho. Zero problemów z wyegzekwowaniem zadania. ;)

Zero problemówi ze sterowaniem i to bez naklejania czegokolwiek na kółko?

A czy zrobiono coś ze wskaźnikiem poziomu naładowania akumulatora, bo u mnie to działa tragicznie, nigdy nie wiem kiedy podłączyć playerka do zasilacza, żeby nie padł niespodziewanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na jakim gainie odtwarzacie muzykę na wokół-usznych słuchawkach o wysokiej skuteczności? Najczęściej korzystam z takich o parametrach 105 dB/mW, 48 Ohm. Już na low-gainie jest wystarczająco głośno przy 3/4 skali.

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłeś w sedno. Jedyna różnica jaką zauważam po przełączeniu z L na H to wzrost dynamiki. Ale z racji tego, że nie mam predyspozycji słuchowych do wyłapywania takich niuansów i smaczków jak np. czy wokalista miał akuratnie podczas sesji zgagę czy też nie - nie byłem pewien. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colorfly c10, nie dosyć że tańszy to jeszcze w dodatku lepiej brzmiący imho :)

Dzięki za odp, mam już jedną "egzotykę" stylistyczną Colorfly :) (i jak najbardziej nie narzekam). Czekam jeszcze na Fiio X5 III, jeśli mnie nie przekona, trzeba będzie obserwować komis za QP1R lub C10 :)

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Colorfly c10, nie dosyć że tańszy to jeszcze w dodatku lepiej brzmiący imho :)".

Trudno się zgodzić z tym stwierdzeniem.Zależy od indywidualnych preferencji brzmieniowych i doboru słuchawek.Jeśli masz wysokoomowe nauszniki,które lubisz,a chciałbyś je również posłuchać z C10,to może się okazać,że braknie mocy.Z QP1R raczej ten problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam chyba jeszcze gdzieś swoje poprzednie etui handmade, wiec jeśli ktoś by reflektora to proszę o adres maila pod który wyślę zdjęcia jak QP1R w nim wyglada.Cena ok 40 zł z przesyłka.Jest przerobione z futerał na telefon.Kupiłem dwa futerały, aby dobrać rozmiar,następnie ręczna przeróbka, żeby to jakoś w miarę wyglądało.

Edytowane przez hary2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@MGH

Jak pamiętam, miałeś problemy z samoczynnym wyłączaniem się kuperka przy sofcie 1.06. Zapewne wgrałeś już najnowszy soft 1.08. Czy po wgraniu nowego problem ustąpił? Pytam, ponieważ u mnie na sofcie 1.06 występuje ten sam problem.

pozdrawiam

Edytowane przez valdi2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MGH

Jak pamiętam, miałeś problemy z samoczynnym wyłączaniem się kuperka przy sofcie 1.06. Zapewne wgrałeś już najnowszy soft 1.08. Czy po wgraniu nowego problem ustąpił? Pytam, ponieważ u mnie na sofcie 1.06 występuje ten sam problem.

pozdrawiam

Miałem takie problemy przy wersji 1.06. Dodatkowo pojawił się problem z przerywaniem odtwarzania utworów - objaw "zacinania się" na chwilę dźwięku.

Wgrałem wtedy nową wersję firmware 1.08 i dodatkowo sformatowałem karty pamięci od nowa z poziomu odtwarzacza. Restarty i "zacinanie się" dźwięku ustąpiły. Trzeba też pamiętać o zasadzie, aby w miarę możliwości nie zapełniać całkowicie kart SD.

Nowy soft jednak też ma pewną wadę - nie zawsze pokazuje rzeczywisty poziom naładowania baterii.

Kilka razy miałem tak, że po włączeniu DAP-a poziom baterii pokazywał na 89% i po kilku minutach się wyłączał z komunikatem o niskim poziomie energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności