Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyleaudio QP1 i QP1R


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy coś wiadomo w sprawie naklejki na kółko,kiedy i gdzie dostępna?

Dla kupujących u nas są ...u nas. Trzeba przyjść z paragonem do sklepu. Na miejscu są w Warszawie. Jak kupowałeś na innym sklepie zgłoś się do obsługi. Oni muszą popchnąć temat przez centrale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft już jakiś czas mam wgrany. Zauważyłem, że chyba się lekko SQ zmieniło. Może to tylko ja mam takie wrażenie? Na szczęście nie mam już problemów z odtwarzaniem tak jak w przypadku firmware 1.0.6.

Jeżeli chodzi o USB DAC, to jest mały zonk. Mam sterownik zainstalowany pod Win10 i po około 30 minutach odsłuchu dźwięk się zaczyna przycinać. Tak jakby bufor się nie wyrabiał. Skonfigurowałem wszystko dokładnie jak mówi instrukcja.

Edytowane przez MGH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Q to jest taki PowerMan. Za to obsłuhga gorsza niź w 300. Ale dźwiękowo jak pamiętam go z odsłuchu - fajny (Q).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go pewnie miał do tej pory gdyby za późno nie wprowadzili większych fontów :angry:

Obsługa, no można się przyzwyczaić, ale to nie tylko, ma parę wad, moim zdaniem ktoś nie przemyślał

zagłębiania gniazd i to wszystkich. SQ moim zdaniem jedna z najlepszych, ale nie do jasnych nauszników.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmian w dźwięku nie zauważyłem. Na Headfi wypowiedział się człowiek z Questyle'a potwierdzając, że jedyne zmiany względem poprzednich wersji FW to USB DAC i zwiększenie limitu plików.

 

U mnie najmniejszych problemów z DAC nie stwierdziłem.

Wychwyciłem sytuację kiedy problem z odtwarzaniem poprzez DAC się powtarza i nie muszę czekać "30 minut".

Pojawia się gdy wznawiam odtwarzanie po włączeniu pauzy. Dźwięk się zaczyna przycinać.

Questyle rekomenduje ustawienie bufora na wartość "safe". Może tutaj jednak coś trzeba zmienić w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdziwiony opinią, że QP1R do jasnych słuchawek nie za bardzo. IMO właśnie z takimi np. K702 synergia jest lepsza niż np. z HD650 o Hawkach już nie wspominając. Dla mnie Questyle ma najlepsze wypełnienie i dociążenie dźwięku spośród wszystkich DAP-ów, których słuchałem może chodzi o to, że nie stawia akcentu na dolne partie jak np. Cowony czy AK300.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o gain? Zauważyłem, że na wysokim QP1R zaczyna grać jaśniej i ostrzej. Na średnim wzmocnieniu jest super, miękko i precyzyjnie. Natomiast na wysokim jakby mu pary brakowało i nadrabiał trikami konstruktorów stając się bardziej bezduszny i techniczny. Nie jest to jakiś straszny, dramatyczny efekt, ale zauważalny. Mocy ogólnie ma sporo, ale do teaca to mu daleko (100% qp1r to jakieś 70% teaca).

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmian w dźwięku nie zauważyłem. Na Headfi wypowiedział się człowiek z Questyle'a potwierdzając, że jedyne zmiany względem poprzednich wersji FW to USB DAC i zwiększenie limitu plików.

 

U mnie najmniejszych problemów z DAC nie stwierdziłem.

Przychodzę z dobrą wiadomością :). Przeinstalowałem jedynie sterowniki i zacinanie się dźwięku ustąpiło. Myślałem już, że jakieś woodoo trzeba będzie odprawiać, żeby problem rozwiązać ;) a tutaj takie miłe zaskoczenie :o.

Wszystkim życzę takich samo rozwiązujących się problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o gain? Zauważyłem, że na wysokim QP1R zaczyna grać jaśniej i ostrzej. Na średnim wzmocnieniu jest super, miękko i precyzyjnie. Natomiast na wysokim jakby mu pary brakowało i nadrabiał trikami konstruktorów stając się bardziej bezduszny i techniczny. Nie jest to jakiś straszny, dramatyczny efekt, ale zauważalny. Mocy ogólnie ma sporo, ale do teaca to mu daleko (100% qp1r to jakieś 70% teaca).

 

zgadzam się... Ja na tych średnim właśnie słucham customów i bardzo mi pasi właśnie do granie... Wyżej mam wrażenie właśnie że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może chodzi o gain? Zauważyłem, że na wysokim QP1R zaczyna grać jaśniej i ostrzej. Na średnim wzmocnieniu jest super, miękko i precyzyjnie. Natomiast na wysokim jakby mu pary brakowało i nadrabiał trikami konstruktorów stając się bardziej bezduszny i techniczny. Nie jest to jakiś straszny, dramatyczny efekt, ale zauważalny. Mocy ogólnie ma sporo, ale do teaca to mu daleko (100% qp1r to jakieś 70% teaca).

 

zgadzam się... Ja na tych średnim właśnie słucham customów i bardzo mi pasi właśnie do granie... Wyżej mam wrażenie właśnie że coś jest nie tak.

 

Jak Ci pasi to granie na średnim to po cholerkę zmieniasz na "wyżej"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności