Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyleaudio QP1 i QP1R


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli pojawił się problem z samoczynnym wyłączaniem, a z przerywaniem utworu już nie występuje na 1.0.6? Wyłącza się po jakimś konkretnym czasie albo wykonanej czynności czy zupełnie w przypadkowych momentach kiedy nawet nic nie robisz tylko odtwarzana jest muzyka? Ja od momentu wypuszczenia 1.0.6 cały czas go używam i nigdy mi się jeszcze sam nie wyłączył.

Póki co nie szarpał przy odtwarzaniu. Wyłączał się zupełnie w losowych momentach przy odtwarzaniu z wygaszonym ekranem. Czasem po dłuższym czasie, a czasem już po kilku minutach. W tym czasie nie były używane żadne przyciski ani nie było włączane nic z menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość dziwny przypadek. Mi osobiście nigdy się to nie zdarzyło ani na 1.0.5 ani na 1.0.6. A nie przegrzewa się? Może zbyt wysoka temperatura jest przyczyną samoczynnego wyłączania?

Właśnie nie zauważyłem żeby się jakoś nadmiernie grzał. Raczej jest jak dotychczas. Podłączone słuchawki te co zwykle. Także obciążenie się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zrobić "Factory Restore"? Może to coś pomoże? Jak kiedyś miałem Ibasso DX90 to za każdym razem po zainstalowaniu nowego softu zalecali wykonanie "Factory Reset". A jak to też nie zadziała to testuj na 1.0.5 i zobaczysz czy problem też występuje czy to nie jest wina softu, a samego odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zrobić "Factory Restore"? Może to coś pomoże? Jak kiedyś miałem Ibasso DX90 to za każdym razem po zainstalowaniu nowego softu zalecali wykonanie "Factory Reset". A jak to też nie zadziała to testuj na 1.0.5 i zobaczysz czy problem też występuje czy to nie jest wina softu, a samego odtwarzacza.

Zawsze po wgraniu softu dla pewności robię factory restore.

Edytowane przez MGH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Head-Fi ktoś pisał kiedyś o twardym resecie:

 

"...you will need to hard reset the QP1R by holding the power button for around 10-15 seconds. You will not have a confirmation notification as the screen will stay dark the entire time the power button is being held."

 

Może taki reset pomoże wyeliminować Twoje problemy @MGH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Head-Fi ktoś pisał kiedyś o twardym resecie:

 

"...you will need to hard reset the QP1R by holding the power button for around 10-15 seconds. You will not have a confirmation notification as the screen will stay dark the entire time the power button is being held."

 

Może taki reset pomoże wyeliminować Twoje problemy @MGH?

Może by pomógł ale procedura nie działa. Znalazłem też wskazówkę, że niektórym udało się wykonać dopiero po podłączeniu do zasilania. To też nie działa. Może hard reset działa jedynie w przypadku zawieszonego urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ktoś na Head-Fi napisał że korzystał z tej procedury po zawieszeniu urządzenia kiedy całkowicie je rozładował. Drugi temat na jaki się natknąłem dotyczący samoczynnego wyłączania urządzenia podczas odtwarzania to uszkodzone pliki muzyczne. Ktoś inny z Head-Fi napisał, że gdy plik jest uszkodzony to podczas jego odtwarzania DAP potrafi się samoczynnie wyłączyć.

 

Może spróbujesz całkowicie rozładować QP1R, aż się sam wyłączy, a gdyby się wtedy zwiesił to podłączasz do zasilania i trzymasz ok 15 sek. przycisk zasilania tak jak było napisane wyżej.

 

Na sofcie 1.0.5 masz dalej ten sam problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ktoś na Head-Fi napisał że korzystał z tej procedury po zawieszeniu urządzenia kiedy całkowicie je rozładował. Drugi temat na jaki się natknąłem dotyczący samoczynnego wyłączania urządzenia podczas odtwarzania to uszkodzone pliki muzyczne. Ktoś inny z Head-Fi napisał, że gdy plik jest uszkodzony to podczas jego odtwarzania DAP potrafi się samoczynnie wyłączyć.

 

Może spróbujesz całkowicie rozładować QP1R, aż się sam wyłączy, a gdyby się wtedy zwiesił to podłączasz do zasilania i trzymasz ok 15 sek. przycisk zasilania tak jak było napisane wyżej.

 

Na sofcie 1.0.5 masz dalej ten sam problem ?

Już sprawdzałem pod kątem uszkodzonych plików. Odtwarzałem kilka razy pliki z tego samego katalogu, na którym mi się wyłączył. Gdyby pliki były uszkodzone to podejrzewam, że byłaby powtarzalność 100/100. Tak się jednak nie dzieje.

Nadal mam 1.0.5 - spróbuję metody z całkowitym rozładowaniem. Dziś go dłużej pomęczę. Dzięki za wskazówki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MGH udało Ci się znaleźć przyczynę i rozwiązać problem z wadliwym działaniem Questyla?

Rozładowałem go zupełnie, ale za żadne skarby nie udało się przeprowadzić twardego resetu. Wypróbowałem chyba wszystkie możliwości (nawet te bardziej niedorzeczne). Za każdym razem weryfikowałem czy indywidualne ustawienia się zmienią.

Testuję na sofcie 1.0.5. Póki co działa stabilnie. Także żadnych konstruktywnych pomysłów jak była przyczyna. Jedyne co przychodzi do głowy to to, że mógł to powodować nowy soft. Ale to nic pewnego. Z ciekawości pewnie go znów wgram żeby spróbować odtworzyć buga.

W razie gdyby padł to pod ręką mam Sony CD-Walkman D-EJ620 :). Kurcze jak to gra :o. Zacząłem się zastanawiać czemu te nowe DAP-y tyle biletów kosztują?

Edytowane przez MGH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak przygody z Q?

Pozdrowionka z wakacji. Q ma się dobrze na 1.0.5. Wytrzymuje wysokie temperatury;-) Póki co na morzu ano takim ma przygody:

PIC 5510

Niestety trzeba niedługo wracać z raju... Cholerka a może zostanę tam... Jakiś malusi sklepik audio otworzę? No dobra wiem...

Jak wgram z powrotem 1.0.6 i jakieś kilka dni pogra to dam znać, czy problemy się powtórzyły.

Narka.

Edytowane przez MGH
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was kupując QP1R dostał w zestawie coś co określane jest jako Wheel Cover/Skin? (widoczne na fotce z Head-Fi poniżej). Chodzi o coś w stylu nakładki z folii na kółko sterujące.

 

attachicon.gifwheel cover skin.jpeg

 

Tak jest. Bez tej nakładki, kółko jest praktycznie bezużyteczne.

Po naklejeniu wszystko działa tak jak powinno, czyli generalnie bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poprawia się "grip" kółka to naklejka być normalnie w zestawie.

 

Poprawia się to mało powiedziane... Przed naklejeniem kółko po prostu nie działa, po naklejeniu działa.

I jest w zestawie - tak jak pisał @WojtekC pojawiło się dopiero jakiś czas temu, więc "starsze" sztuki go jeszcze nie miały. Kto nie dostał powinien uderzać albo bezpośrednio do Questyle albo do dystrybutorów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności