Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyleaudio QP1 i QP1R


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

@all999 a jak Ci się podoba Questyle na tle reszty ostatnich hitów?

 

Pionek / Opus / AK300 i dopiero QPR1. Jest bardzo dobrze, ale brakuje mi szerokości sceny i powietrza. Krótko go słucham i to wrażenia czysto brzmieniowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@all999 a jak Ci się podoba Questyle na tle reszty ostatnich hitów?

 

Pionek / Opus / AK300 i dopiero QPR1. Jest bardzo dobrze, ale brakuje mi szerokości sceny i powietrza. Krótko go słucham i to wrażenia czysto brzmieniowe.

 

Jeszcze tylko dopytam na czym słuchałeś, tylko doki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji softu do wersji 1.0.6 zauważyłem problemy z odtwarzaniem. Na plikach DSD i FLAC 96/24. Efekt taki jak przy szybkim przewijaniu utworu. Szarpanie/przerywanie dźwięku.

Za pierwszym razem myślałem, że to przypadek, albo wina karty TF2. Dziś znów się powtórzyło na TF1 i z pamięci wewnętrznej też. Także na 100% to nie wina kart pamięci.

Ktoś z Was się spotkał z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do 1.0.5. Póki co działa stabilnie. Mogę się tylko domyślać na czym miała polegać ta optymalizacja dla baterii? Może obniżyli taktowanie procka żeby oszczędzić trochę na zasilaniu? Jeżeli tak, to procek sobie nie radził z gęstymi plikami i występowało "szarpanie" przy odtwarzaniu.

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zainstalowany soft 1.0.6 odkąd się pojawił i dziś specjalnie przez dłuższy czas testowałem na plikach FLAC 96/24 i 192/24 żeby sprawdzić czy będą takie objawy jak u Ciebie @MGH. Po ok 3 godzinach testów raz udało mi się wyłapać problem, o którym napisałeś. Stało się to po przewinięciu utworu mniej więcej do połowy i zwolnieniu przycisku przewijania. Później jeszcze próbowałem wiele razy i wszystko działało jak trzeba. Całkiem możliwe, że jest tak jak mówisz i problem może objawiać się częściej. Przy plikach FLAC 44/16 nie wystąpił ani raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale nagle zaczął za mną chodzić qp1r, no to polazłem do mp3store (pozdrawiam Kraków :P) sobie porównać. Wziąłem ze sobią etysze er4s, pionka xdp i c10.

 

Super wykonany, kółeczko przemilcze bo po co kopać leżącego, duuużo mocy, nawet zgrabnie leży w ręce mimo że ciężki. Co do dźwięku to jest dobrze, na pewno wysoka klasa. Bliskie granie, przestrzeń niezbyt szeroka ale za to fajnie plany układa. Duże dociążenie basu, smyczki i wokale brzmią przyjemnie. Można kupić i się cieszyć. Problem w tym że są inne odtwarzacze no i w porównaniu c10 nie jest aż tak nastawiona na bas, ma przyjemniejsze aksamitne brzmienie wysokich tonów, damskich wokali i strun, rozdzielczość chyba remisowa za to bardzo odczułem że quper ma grubo rysowany spowolniony dźwięk. Powiem szczerze że to spowolnienie mnie mocno uwierało, odpaliłem sobie solówke perkusyjną i questyle grał jakby rano śniadania nie zjadł i mimo że w bębny walił mocno to jednak ospale. Przełączenie na pioneera i nagle okazało się że obydwa odtwarzacze kuleją w kwestii rozdzielczości i neutralności. Generalnie pioneer gra jaśniej, szerzej, bardziej rozdzielczo i dokładniej niż pozostała dwójka co wcale nie oznacza że przyjemniej :)

 

Na koniec wisienka bo dostałem do łapy ak380 bardziej jako ciekawostka bo cena dla mnie z kosmosu. W każdym bądź razie 380 bardzo mi się spodobała z er4s i możliwe że łapie się gdzieś po środku pomiędzy nautralnością pionka a słodkimi kłamstewkami questyla i colorflaja tylko ta cena....

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawn porównywałeś wszystkie DAP'y tylko na ER4S czy podpinałeś też coś większego kalibru? Jaki soft był na QP1R, którego testowałeś? Jak byś miał zostawić sobie jednego z tych trzech (XDP-100R, C10, QP1R), to którego byś wybrał?

 

QP1R ma faktycznie dość gęsty i pełny dźwięk co dość fajnie zgrywa się ze słuchawkami o jasnej lub wyrównanej sygnaturze. Takich połączeń słucha się z nim najprzyjemniej, natomiast niezbyt nadaje się do połączenia ze słuchawkami o ocieplonym i basowym charakterze bo wtedy dźwięk staje się męczący w skutek zbyt wyeksponowanego dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec tygodnia albo w przyszlym ide na runde druga sprawdzic ak300 bo go nie bylo na miejscu.

 

Tak jak pisalem podpinalem tylko er4s ale to juz odpowiedni kaliber moim zdaniem ;)

 

Wlasnie niewiem ktory zostawic i sie miotam od paru tygodni. Jesli chodzi o dzwiek to c10, jesli chodzi o calosc to pioneer. Mialem nadzieje ze qp1r je pogodzi ale jednak to tez nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam dużych wymagań. Idealny dap dla mnie to taki który ma:

 

- dźwięk jak C4

- obsługa i ficzery jak xdp-100r

- moc jak qp1r

- wielkość jak ak70

- czas pracy jak plenue D

- cena jak clip

- i w zestawie jakieś słuchawki na przetrwanie, np HD800 czy D7000

 

;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam dużych wymagań. Idealny dap dla mnie to taki który ma:

 

- dźwięk jak C4

- obsługa i ficzery jak xdp-100r

- moc jak qp1r

- wielkość jak ak70

- czas pracy jak plenue D

- cena jak clip

- i w zestawie jakieś słuchawki na przetrwanie, np HD800 czy D7000

 

;)

To jak już znajdziesz, to weź mi PM skrobnij.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji softu do wersji 1.0.6 zauważyłem problemy z odtwarzaniem. Na plikach DSD i FLAC 96/24. Efekt taki jak przy szybkim przewijaniu utworu. Szarpanie/przerywanie dźwięku.

Za pierwszym razem myślałem, że to przypadek, albo wina karty TF2. Dziś znów się powtórzyło na TF1 i z pamięci wewnętrznej też. Także na 100% to nie wina kart pamięci.

Ktoś z Was się spotkał z czymś takim?

Odgrzewam temat. Ktoś coś?

Pojawił się kolejny problem. DAP wyłącza się bez powodu w czasie odtwarzania. Dzieję się to zupełnie losowo. Bez względu na źródło plików. Pamięć wbudowana/TF1/TF2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MGH pisałeś wcześniej, że po dostrzeżeniu problemu z nowym softem wróciłeś do 1.0.5 i że wtedy już wszystko śmigało jak trzeba. Rozumiem że ponownie zainstalowałeś 1.0.6 i wyłapałeś kolejny problem czy na 1.0.5 też się tak dzieje?

Wtedy wróciłem do 1.0.5, przeskanowałem karty SD na występowanie błędów sektorów i przeformatowałem SDFormatter-em. Wszystko wskazywało na to, że problem ustąpił, albo się po prostu już nie ujawnił na tamtą chwilę. Więc z powrotem wgrałem najnowszy soft. Po kilku dniach zaczął się niespodziewanie wyłączać.

Dziś z powrotem wgrałem poprzednią wersję. Zobaczymy jak będzie teraz.

Jeszcze dodatkowo powyłączałem wszelkie funkcje od usypiania i wyłączania przy bezczynności. Tak na wszelki wypadek.

Edytowane przez MGH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pojawił się problem z samoczynnym wyłączaniem, a z przerywaniem utworu już nie występuje na 1.0.6? Wyłącza się po jakimś konkretnym czasie albo wykonanej czynności czy zupełnie w przypadkowych momentach kiedy nawet nic nie robisz tylko odtwarzana jest muzyka? Ja od momentu wypuszczenia 1.0.6 cały czas go używam i nigdy mi się jeszcze sam nie wyłączył.

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności